Pozdrav Gost

Stanje na stazama 2019/20

• 177 Odgovora
  • 24814 Hitova

Finac, MisterXZY i 8 Gostiju pregledava ovu temu.

*

mijat

• 6597
Odg: Stanje na stazama 2019/20
« Odgovori #150 u: 16 Siječanj, 2020, 09:21:23 »
pogledaj kameru kod rajskih vrata, men se čini da je žirafa u kvaru i da nije ni radila od kad je skijalište otvoreno  ideea:( znači, ima mogućnosti za osnežavanje ali ne radi, vidi se zemlja a od 4. decembra se moglo napraviti snega i snega :X

« Odgovori #151 u: 16 Siječanj, 2020, 15:30:56 »
Gledan kameru rajska vrata i ne vjerujem. Da li je to otvorena staza?

*

HeAd

• 4280
« Odgovori #152 u: 16 Siječanj, 2020, 15:33:45 »
Gledan kameru rajska vrata i ne vjerujem. Da li je to otvorena staza?
samo ostre kantne i nema tu puno problema  :))
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad žirafa neće biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

« Odgovori #153 u: 16 Siječanj, 2020, 15:50:04 »
Kako prodje ORA projekat uredjenja staza😂😂😂???

« Odgovori #154 u: 16 Siječanj, 2020, 17:30:18 »
скије после 8 дана вожње по јахоринском камењару (бело није снег неко кратери)

Пројекат вештачког оснежавања је пропао, језеро је празно, притом се појавио и проблем са напоном на пољицама. Од целог скијалишта суштински раде 3 стазе - по једна на пољицама, гондоли и огорјелици. Прача није за коментарисање, неко би требало да добије кривичну пријаву за пуштање такве стазе у рад. На све то ОЦ не мења цену карте, него нас позива на радну акцију  :bravo::(
Још једном се доказало да на Јахорини нема скијања без метар снега и да се долазак не може планирати унапред већ се мора чекати снег.
ОЦ се понаша као и већина субјеката у транзицији од капитализма узму права,а од социјализма задрже обавезе. ОЦ од корисника очекује максималну наплату, а са друге стране је спреман да пружи 1/4 услуге. Сматрају да то све могу маркетиншки да покрију, али ја мислим да неће моћи. Ја сам се сад преварио и резервисао смештај месец дана раније и купио 8дневни скипас (дефинитвно једна од горих куповина у животу, јер на цену морам да додам и фул сервис скија, а вероватно и нове скије, јер тешко да им има помоћи), али следећи пут нећу сигурно, а неће ни нико од мојих пријатеља. Без олимпика и праче јахорина се своди на ниво копаоника (који нема никакве природне услове за скијање и развио се искључиво јер нема конкуренцију у Србији).
Са клинцем од 3 године одем у ски вртић (похвале за вртић), платим за њега, платим за себе, мали истрчи напоље и не може да се врати јер карта важи за један улаз. Редар каже да му прате сваки улаз и да ће добити отказ ако пусти - ок, нема проблем, правила треба да се поштују. Жена и ја због деце скијамо наизменично, али кажу да не може да се дели скипас, јер се контролише и одузима се, ако није особа са карте и то је у реду, треба зауставити злоупотребе. Али онда ни мене не занима што ви улажете максималне напоре у сређивању стаза, већ ме занима само резултат, а то је 100% спремно цело скијалиште. Нема социјализма за мене, е па не може ни да га има за вас - и ја сам уложио максималан напор да ми клинац не изађе из вртића. 
Ово све пишем за људе који нису близу планине и информишу се искључиво преко форума, као ја. Код локалаца је наступила нека врста омерте (не кривим их, вероватно ни ја не бих пљувао у тањир из кога једем), те сам се осетио позваним да пренесем своје виђење, које је огољено од личних финансијских интереса.
ОЦ и даље ради по систему АПП, односно све фунцкионише лепо када има природног снега довољно, а кад га нема ради се ваћарење па ко се упеца.
Закључак, ко није уплатио нека не уплаћује док не падне бар пола метра снега, а ко је већ уплатио нека понесе најстарије скије које може да нађе.

« Odgovori #155 u: 16 Siječanj, 2020, 18:08:54 »
joj druze, stvarno zao mi je za tvoje skije  :<)
Ja znam da ovi momci iz OC a su na granici ludila i da ne mogu izaci u susret.  :X

« Odgovori #156 u: 16 Siječanj, 2020, 18:10:29 »
Dobroo vecer dragi ljudi ,

...mi stizemo 22.2...vec evo 5 godinu za redom i uvijek imamo snijega tako da evooo do tada tarlahamo sa vama  (snow) (snow) (snow) (snow) (snow) (snow)....
Pitanjce ,da li funcionira ovaj ski bus i stvarno vogi do 22 sata svaki dan ???...mislim za nas koji ostanemo po birtijama pa nismo bas sposobni na skijama do dolje....

« Odgovori #157 u: 16 Siječanj, 2020, 18:21:36 »
Idemo svi u tarlahanje, bice snijega  ole ole ole

Ski bus je opet u pogonu :-)

*

mijat

• 6597
« Odgovori #158 u: 16 Siječanj, 2020, 19:36:44 »
 ole ole ole (snow) (snow) (snow) ole ole ole (snow) (snow) (snow)

vipe, tražim beneficirani radni staž zbog uslova rada i silnog tarlahanja  regge

« Odgovori #159 u: 16 Siječanj, 2020, 20:34:50 »
 (:smijeh: (:smijeh:
Nema tebi odmora moj Mijate  :skijas:

« Odgovori #160 u: 16 Siječanj, 2020, 21:26:02 »
 (snow) (snow) (snow) ole ole ole (snow) (snow) (snow)

Samo optimisticno i pada pola metra za vikend  :skijas:

« Odgovori #161 u: 17 Siječanj, 2020, 16:27:54 »
Pozdrav ljudi!
Zahvaljujuci ovom forumu sam saznala pravo stanje na stazama, zahvalna sam na tome. Idem na zimovanje samo 7 dana godisnje i tacno bih presvisnula da sam dosla i zatekla stanje kakvo jeste. A da ne pricam o unistavanju opreme za koju sam itekako morala da skupljam kako bih je kupila.
Sve u svemu ne volim kako se manipulise informacijama i te fazone lokalaca kad ih pitam kako je da mi odgovore da 'ima dobre rakije i hrane' mislim se rodjace mani me, pitam za staze, ne idem da poziram i da se ozderavam.
Deo ekipe je i dalje optimistican da ce biti snega za termin 25.01.-01.02. i jbg nadam se da ce biti upravu jer bih volela da idemo svi zajedno, u drustvu je svaki spust zabavniji.
Mislim da cu se pretvoriti u Indijanca koliko vec prizivam sneg ali Boze moj, moram nastaviti 
(snow) (snow) (snow) (snow) (snow) ole (snow) (snow) (snow)

« Odgovori #162 u: 17 Siječanj, 2020, 18:41:26 »
Staze katastrofa, neko treba da se priupita za ugroženost skijaša jer je sramota da su staze uopšte u funkciji, ali Bože moj, ovo je Balkan i  turizam je na nivou centralnoafričkih država. Takođe, nema ni 20-ak cm snijega, ko kaže drugacije, laže, a padavina nema na vidiku još zadugo. Bitno da je cijena ski pasa kao da su sve staze u funkciji. Sve dok je ovaca, biće i šišanja, tako da kada vidiš punu planinu i skijanje po kamenjaru, zaključiš da s nama kolektivno nije nešto u redu :)) :)) Najbolje stanje je na FB i Instagramu :)) :))

*

HeAd

• 4280
« Odgovori #163 u: 17 Siječanj, 2020, 18:45:00 »
Vip se potrudio, stavio stap oli ti mjerac visine snijega, kad isti pokaze 63 cm tad skije u auto i pravac Jahorina  :)) inace: https://www.instagram.com/p/B7YHd3yAW_Z/?igshid=3jmvmzx17ja1
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad žirafa neće biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

« Odgovori #164 u: 18 Siječanj, 2020, 16:40:43 »
  (snow) (snow) (snow) (snow) (snow) (snow) (snow) (snow) (snow) (snow) (snow) ole ole ole ole ole (snow) (snow) (snow)ja cu ovako cijeli mjesec pa vakjda ce da padne