• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2019/20

Started by hallo, 04 December, 2019, 13:41:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

hallo

Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

HeAd

Moze ga praviti i na plus 10. Bila je ta masina i na Jahorini kad je bio eyof, radi na principu snizavanja temp vode..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

alekRovic

Da napisem i ja koju da zakljucim provedenih 8 dana na Jah.

Morao bih prvo da pohvalim hotel/vilu Bella na smestaju i ljubaznosti i korektnosti celog osoblja. Stvarno su za svaku preporuku. Pocevsi od toga da iako je check in u sobe nakon 12, a check out do 10, posto smo rano ujutru stigli, sobu su nam sredili sto pre tako da smo vec pre 10 usli u sobu. Soba za 2 osobe velika, komotno moze porodica sa 2 deteta stati u istu. Hrana dobra i za dorucak i za veceru, sveza, ukusna. Stvarno sve pohvale. Kad ima doata snega lagano se na skijama stize od smestaja do staze 7 i obrnuto, a kad nema treba nekih 5 min laganog hoda sto isto nije problem.

Sto se tice staza, nismo imali velika ocekivanja s obzirom da je slabo snega palo tokom januara, al smo imali srece da padne 20-30cm drugog i treceg dana pa se moglo korektno skijati. Tako da sve ukupno smo imali 2 dana sa slabo snega i kisom/susnezicom i maglom i 4-5 dana pretezno suncanih sa malo oblaka i dovoljno snega da se moze vecina staza skijati. Mogu reci da su staze ispod gondole super jer se tipa sa 3 mesta moze prebaciti sa Poljica na njih i obrnuto, a isto tako i sa Ogorjelice. Na 8 je bilo nesto vise ljudi, 8b je nesto brze popustala, ali zato na 8a nigde nikog i stvarno milina se spustati, steta sto nije jos duza... Skijali smo sve sto je radilo tokom svih dana boravka, sto je odlicno ispalo. Najvise kamenja na Praci definitivno pa smo nju skijali samo dva dana kada je bas napadalo to nesto malo gore pomenutog snega. Guzve nije bilo nigde, nigde nismo cekali na zicu duze od 3min, a vecinom nismo uopste ni cekali. Valda jer je poslednja nedelja januara dosta mrtva, nema jos raspusta u Srbiji itd. Sve u svemu, uzimavsi u obzir nedostatak snega zadovoljni smo stanjem na stazama i skijanjem. Naravno da bi bilo sve mnogo bolje da je bio metar snega, ali treba biti realan :)) skije iz rentala su prezivele, jeste im podloga bila izuljanija nego inace, al nista sto servis ne moze da resi, a daleko od toga su upropascene. Za nocno skijanje stvarno sve preporuke, jeste da je jedna staza samo, ali je bila top pripremljena, bez guzve i 3 sata odlicnog peglanja po istoj  :skijas: nelogicno mi je samo da uz ski pass za 8 dana ne dobijes ni jedno gratis nocno skijanje, pa ako neko iz oc cita ovo, nek razmisle.

E sad sto se tice cena. Cene u rentalima su uskladjene ove godine. Rekao bih da je veca cena nego prosle godine pa kad smo stavili na papir ispalo je jeftinije da iznajmimo sve u Novom Sadu i ponesemo. Prednost ovoga je svakako duplo manja cena, ali to ima i mane ukoliko se nesto lose uzme, ne moze da se zameni na licu mesta kao kad se iznajmi na planini. Shodno tome, ko kako voli... hrana i pice su nesto sitno skuplji nego prosle godine, ali nista bitno i osetno. Cene pica u pegiju su nesto skuplje u odnosu na ostalo (10km kafa i caj), a dole na pocetku sestoseda Ogorjelice 5km, poredjenja radi. Nama je hrana na stazi bila super u Bijelom javoru 13km pasulj sa kobasicom, isto toliko 10 cevapa sa kajmakom itd.

Sve u svemu, kad se podvuce crta, nama je bilo odlicno. Da je bilo vise snega bilo bi jos bolje, ali daleko od toga da smo nezadovoljni zimovanjem. Mislim da za ove ili slicne novce ne bismo nigde drugo mogli imati polupansion, ski pas i svaki dan par pica na stazi, rucak/uzinu itd. Tako da bih rekao da je odnos cena/kvalitet i dalje korektan. To bi bilo to od mene i Jah ove godine, moze piva da pokvasim usta nakon ovolike price  (PIVA) ovo je sve naravno moj subjektivan utisak, te shodno tome moguce da se ne slaze sa misljenjima ostalih  :))

brera


nicxtyle

Ljudi isplati li se doci u subotu iz Banja Luke na vikend skijanje, ne znam sta da mislim o trenutnoj prognozi? Koliko vidim sutra ce pasti 25cm. hmmm

mijat


Goga Mostar

10km kafa i caj, 6,5km djedova sljiva, 13km pasulj sa kobasicom, bas su povoljne cijene
😁😁😁😁😁😁😄😄😄😄😄

HeAd

Ko u Austriji, jos samo ski pass da dignu na 50 eura WTF
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Carving tri


mijat

pustite to ljudi, tema je stanje na jahorini  rr


HeAd

Quote from: mijat on 04 February, 2020, 10:20:25
pustite to ljudi, tema je stanje na jahorini  rr


Jbg, Mijate reci nam kakvo je stanje, jel ko na moru kad kisa pada, a puna pla¾a   regge
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

brera


gordon99

Lije kisa vec sat vremena. Videcemo za dalje.

dix

uh, jel bar pada temperatura pa da krene vise taj sneg?

ioklio

Da ostane zabelezeno kakvo je stanje bilo 4. februara 2020. :(