• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stanje na stazama 2019/20

Started by hallo, 04 December, 2019, 13:41:57

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bnbg

Quote from: mirjana on 03 March, 2020, 21:51:08
Ukratko..ne samo ova sezona veè mnogo sezona nazad ..potpuna katastrofa na stazama
Zasto dolazite toliko sezona ako je katastrofa? Zasto niste odustali prve sezone kada nije valjalo? Svi hoce da skijaju, jedu, piju, spavaju za male pare a onda ne valja staza, ima kamenja, leda, ne rade zice zbog jakog vetra.. kao da ljudi mogu uticati na vreme.. Sledeci put idite u Alpe platite debelo i skijajte i uzivajte a ne da dolazite svake godine na Jahorinu i onda kad odete kuci pljujete po Jahorini.

bnbg

I jos jedan komentar.
Nije tacno da je katastrofa.. Ja sam bio gore i opet cu sledece nedelje od 10.03.
Bilo je lose na stazama samo kada je jugo duvao i naravno ako posle toga malo vise stegne onda bude leda na nekim mestima dok ne padne snega ili vestak ne pokriju led.. Daleko od toga da je bila katastrofa, ljudi su skijali i bilo je ljudi gore.. Ova zima je dosta toplija od prethodnih i na vreme ne moze da sw utice. Svima je jasno da je Jahorina juzna planina koja je pod uticajem mediterana i tako je kako je. Ne vredi vestacko osnezavanje kada jugo krene da fenira.. posle toga ako nema prirodnog snega topovi ne mogu tako brzo da poprave situaciju koja nastane posle jakog juga. Tako da sto se tice pljuvanja da su staze katastrofa ne stoji.. i nije niko kriv osim prirode.
Moze da se popravi situacija celokupna, to se slazem ali treba biti realan i priznati da je dosta bolje sada nego unazad 7-8 godina.

vip-jahorina

Bravo Bbnbg!

stari forumasi znaju da smo ovdje uvijek bili bez dlake na jeziku. Ali lazi i frustracije pojedinca prelaze sve granice.
Sezona je veoma teska, malo padavina puno vjetra i veoma topla; i u Aplama i je problem sa snijegom i temperaturama bio prisutan cijele zime. U sloveniji su odrzavane uglavnom udarinje staze sa vjestackih snijeg.
Ali kad temp se podigne na +7 onda djaba sve!

Zato, staze na Jahorini su za date uslove ODLICNE!

kapa

Quote from: vip-jahorina on 03 March, 2020, 19:06:35
@kapa
Dezinformacije su cudo! Nekad su ratovi pocinjali zbog dezinformacija.

Kapa, je ti ne bi pozelio da sjedis na sestosjedu kad vjetar pocne bacati korpu. Vjerovatno bi ti prvi, ako bi prezivio poceo bacati drvlje i kamenje po OCu.
Vjetar juzni koji je glavni krivac za rad ili nerad 6sjeda, je vidno se smanjio i okrenuo u drugi pravac.

Zato prije nego sto osudis nekoga, malo se raspitas prije toga.
kapa nije od juce na jahorini i ima vrlo dobre informacije

Goja


klanfa

Koliko sam ja vidio na vrhu Poljica se brzina vjetra mjeri sa rucnim brzinomjerom...
Ocekivao sam prosle subote da ce ugasiti ali jednu po jednu zicu pregurasmo do kraja  :skijas:

vip-jahorina

Na vise stubova se nalazi brzinomjetar.
Uz to se mjeri na vise lokacija rucno.
Nema potrebe da mi oko toga ovdje raspravljamo.

Tema je stanje na stazama.

vip-jahorina

Danas na Poljicama je bilo ok. Snijeg je prekrio odredjene djelove staze.
Ali je sam snijeg veoma tezak za skijanje. Mislim da ce ga najavljeni minus dobro stisnuti i uz ovaj najavljeni snijeg, moguce je da staze budu odlicne.

U subotu je RedBull Homerun Jahorina trka u nasoj organizaciji te se nadamo dobrim uslovima.

brera

Jel to Riblja Èorba koncertira   regge

https://www.youtube.com/watch?v=f6HiXeKVCYw




Lejla

Kakav je snijeg danas bio?
Vrijedi li dolaziti sutra? Pada li trenutno?

dea

Danas bilo besplatno skijanje za skijasice. Svaka cast OC. Prije 16h ukljucen sistem za vjestacko osnjezavanje. Pozitivno!

taraba

Tipicno balkanski. Kraj sezone  pa kamere na stazama vise ne rade.
OC shema.
Sta ce nam??!!!  devil:( devil:( devil:(

brera

Quote from: taraba on 09 March, 2020, 16:25:24
Tipicno balkanski. Kraj sezone  pa kamere na stazama vise ne rade.
OC shema.
Sta ce nam??!!!  devil:( devil:( devil:(


ideea:( Jel ti to ozbiljno? Ili tipièno balkanski?  ideea:( regge


vip-jahorina

Taraba gleda druge, lazne kamere  (:smijeh:

taraba