• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Skijaska sezona 2020 - 2021 na Jahorini - Corona sezona

Started by vip-jahorina, 07 December, 2020, 09:02:36

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

dix



hallo

Quote from: dix on 12 February, 2021, 22:08:37
kakav je put do vrha Satora, ociscen? Lanci?
Kad sam ja bio pre 10tak dana bio je pista-nov asfalt ociscen kao da sneg nije ni padao. I parking kod Peggy-ja asfaltiran i cist.
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

WhiteMoon

Put do vrha Satora je vecim dijelom pod ledom. Cesta je posuta ali vozi se otezano, iako sa dobrim gumama bez problema mozete bez lanaca.
Danas odlicne staze ali jako hladno, cini mi se najhladniji dan ove sezone! Na vrhu malo magle i vjetra.


Elvir

Sta se desava sa sestosjedom na nocnom skijanju ? Postalo je lutrija utrefiti da sestosjed radi na nocnom.


dix


Carving tri

Kakve su procjene u vezi stanja staza, za slijedecu sedmicu, zbog najavljenih visokih temperatura ?

dix


dix


hallo

Sreda, prvi dan posle Praznika u Srbiji...racunao svi ce dole ja cu gore i teraajjj...prvi put za sve ove godine shema nije radila.

Ja nikada nisam video popunjeniju planinu i cene smestaja koje su trenutno na Jahorini. Nekavu rupu od vikendice koju ne bih ni pogledao 3 devojke su platile 95€ /noc ( mi ih odvezli do smestaja pa znam licno) na 3 noci. Svako parking mesto koje postoji popunjeno.

Prva zica sa Poljica u 09.03h na fotografiji. Odmah presli na Pracu/Skocine situacija i gora..dvosed na Ogorijelici non stop pun..oba tanjira skoro pa puna..opet zahvaljujuci poveznicama i novim stazama moglo se nekako probrati za kako tako skijanje.

Staze ok, sastrugane do ledene baze na strmijim delovima vrlo brzo. Opominjane na maske ili bandane preko lica u redovima za zicu, cak i poneko udaljenje iz reda zbog nemanja istih, nisu mnogo pomagale..

Oko 16h poceo sneg dok smo sisli u Pale presao u kisu. Na Zlebovima ponovo sneg i 5cm snega izazvalo kolaps..kamioni se isprecali, ljudi voze 5km/h kao da su svi na latnjim gumama.

Prebrojah 59 automobila sa tablicama iz Srbije ka Jaohorini do Sokolca. Kikinda, Beograd, Subitica, Kragujevac, Kraljevo, Pirot... Ma nema mesta cije tablice ne vodeh..kao na more da su krenuli.

Snega cca 1,2m ploce na stazama dovoljno debele da prebrode + temperature koje su najavljene.
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!



mijat

vazda si imao stila ??? ja sam ruski uèio al mi se èini da je left - levo  (:smijeh: