Pozdrav Gost

Skijaska sezona 2020 - 2021 na Jahorini - Corona sezona

• 257 Odgovora
  • 43168 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Odg: Skijaska sezona 2020 - 2021 na Jahorini - Corona sezona
« Odgovori #30 u: 20 Prosinac, 2020, 19:07:18 »
Takodje, a bas zam se nadao da ce biti neki izuzetak za BiH )Y(

« Odgovori #31 u: 21 Prosinac, 2020, 11:10:24 »
Tarlaham i ja kao i prethodnih godina, iako necu dole dok ne skinu ovaj uslov pcr testa po povratku u srb  police:(

ole ole ole
I ja ću ipak sačekati da se ukine ovo, mada pretpostavljam da će to biti odmah posle nove godine...

« Odgovori #32 u: 21 Prosinac, 2020, 11:50:25 »
Dobar je pocetak marta, do tad ce sigurno regge

« Odgovori #33 u: 21 Prosinac, 2020, 15:59:45 »
Samo vi tarlahajte, ima nas koji ipak mozemo skijati  :bravo::( :bravo::( :bravo::( :bravo::( :skijas: :skijas: :skijas: :sesto: :sesto: :sesto:

« Odgovori #34 u: 21 Prosinac, 2020, 16:45:36 »
Zatarlahajte i vi malo ka kopu ne bi li bar 10cm nagurali pa i mi da se spustimo koji put, bar na sankama  :skijas:

« Odgovori #35 u: 22 Prosinac, 2020, 09:36:11 »
Pozdrav svima. Nekoliko dana sam na Jahorini i moram da prenesem svoje utiske. Trenutno jako malo skijaša i na stazi i van staze što je i razumljivo imajući u vidu trenutnu situaciju. Čini mi se da je bilo više ljudi pre mesec dana kada sam bio nego sada. Inače, na Jahorini sam poslednjih 15ak godina i leti i zimi po minimum mesec dana, često i znatno duže.
Promene koje su se desile poslednjih par godina su jako dobre. Tu pre svega mislim na uređenje staza, osnežavanje, nove objekte itd. Međutim, te promene vidim kao motiv OC Jahorina za uzimanje para na svakom koraku. Imam utisak da svako ko dođe na Jahorinu bilo da je turista bilo da je vlasnik vikendice treba da plati mnogo da bi dobio osrednju uslugu. Pri tome sam potpuno svestan da skijanje nije za socijalnu kategoriju i da na isto ne ide onaj ko ima procečnu platu.
Moje zamerke se prvo odnose na parking. Svi koji imaju sezonsku parking kartu tj. i vlasnici vikendica i turisti (koji za istu daju 100 KM) ne mogu da parkiraju na parkinzima kod platoa Poljice gde se parking plaća dodatnih 15 KM po dana bez obzira da li je neko parkirao na 5 minuta ili mu je vikendica ili apartman na 50-100 metara od platoa a morao je iz nekog razloga tu da parkira.
Trenutno su svi parkinzi oko Poljica gotovo prazni jer turista ima malo. Međutim, ako neko iz vikend naselja ili nekog drugog dela (a ima sezonsku parking kartu) dođe sa malim detetom od recimo 3-4 godine do ski vrtića na Poljicama da ga uči da skija on mora da plati parking od 15 KM. Ovo mislim da nije korektno jer niko nije dao pare za sezonsku parking kartu da bi ponovo tu istu kartu plaćao 15 KM po danu. Takođe, sezonsku parking kartu može da kupi na svoje ime samo vlasnik vikendice/apartmana na kome se vikendica/apartman vodi. To znači da recimo deca vlasnika vikendice/apartmana koja dolaze svojim autom ne mogu da kupe sezonsku parking kartu iako su faktički i oni vlasnici te iste vikendice/apartmana.
Ski vrtić mislim da je skup. Ne kažem da treba da bude džabe ali ako neko sa malom decom treba da na njemu provede 10ak dana onda to nije malo para. Drugo, kada jednom uđeš da detetom u ski vrtić iz njega možeš da izađeš i ponovo uđeš ali moraš ponovo da platiš ulazak i za dete i za tebe. Mislim da se nije imalo u vidu da mala deca i ogladne i imaju potrebu za toaletom češće nego odrasli. U slučaju da sa detetom moraš da odeš u toalet ti moraš ponovo da platiš ulaz u ski vrtić čak i ako si se u njemu prethodno zadržao samo par minuta. Na cenovniku piše da deca 0-5 godina imaju besplatan ski pas u pratnji odrasle osobe. Ako to ne važi za ski vrtić onda su to jasno trebali navesti.
Staze. Podloga na većini staza je sada jako dobra. Međutim, trenutno rade samo staza Poljice i gondola. Ostale staze ne rade. Mislim da bi cene ski pasa, bar dok ovo stanje traje, morale da se smanje jer nema nikakve logike da sada važe cene kao da sve staze rade. Da ne kažem bi OC Jahorina morao ozbiljno da razmisli i o davanju drugih pogodnosti za sve one koji dolaze na Jahorinu.
Veliki pozdrav.

*

mijat

• 6699
« Odgovori #36 u: 22 Prosinac, 2020, 11:36:15 »
odličan izveštaj  :bravo::( na ovakav način bi i drugi forumaši trebali da pišu ukoliko su na planini, informacije iz prve ruke su najbolje

*

hallo

• 212
« Odgovori #37 u: 22 Prosinac, 2020, 12:58:21 »
Nesto se kuva oko prelaska granice Republike Srbije za stanovnike Republike Srpske..ne nadjoh ZVANICNO saopstenje, a proverih na granicnom prelazu Trbusnica (Sepak) kod Loznice i Mali Zvornik(Karakaj) gde su mi potvrdili da su dobili Uputstvo da stanovnicima Republike Srpske NIJE potreban negativan PCR test za ulazak u Republiku Srbiju. E sad jos uvek nisam uspeo saznati da li ce biti ( za sada NIJE tako objasnjeno!) i povratak iz Republike Srpske za stanovnike Republike Srbije omogucen bez negativnog PCR testa..verovatno da hoce.
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

*

mijat

• 6699
« Odgovori #38 u: 22 Prosinac, 2020, 14:06:23 »
u pravu si što se tiče PCR testa ali je mnogo bitnije da umesto toga sleduje 10-dnevni karantin koji se može prekinuti uz negativan PCR test. čini mi se da je isto i za građane republike srbije prilikom povratka obavezan karantin

*

hallo

• 212
« Odgovori #39 u: 22 Prosinac, 2020, 14:09:39 »
u pravu si što se tiče PCR testa ali je mnogo bitnije da umesto toga sleduje 10-dnevni karantin koji se može prekinuti uz negativan PCR test. čini mi se da je isto i za građane republike srbije prilikom povratka obavezan karantin
Ne razumem te bas...napisah o omogucenom ulasku u Republiku Srbiju za gradjane Republike Srpske bez negativnog PCR testa, odnosno bez IKAKVOG uslova. Kakakv karantin, gde karantin? Ljudi su iz Republike Srpske, udju u Srbiju popijemo kafu i rakiju i idu nazad bez ikakvog uslova..

« Odgovori #40 u: 22 Prosinac, 2020, 14:13:20 »
Rekao bih da si lose protumacio hallo. Ovako je kako mijat kaze
https://www.021.rs/story/Info/Srbija/261555/Gradjani-Republike-Srpske-mogu-u-Srbiju-bez-PCR-testa-uz-izolaciju.html

*

mijat

• 6699
« Odgovori #41 u: 22 Prosinac, 2020, 14:14:39 »
hallo, tako je za građane koji su u zoni do 30 kilometara od granice, za ostale je obavezan karantin ili negativan PCR test. juče popodne još nije bilo potpuno jasno ni policiji na granici pošto zvanično nisu dobili ništa, danas ne znam kako je

*

hallo

• 212
« Odgovori #42 u: 22 Prosinac, 2020, 14:19:35 »
Rekao bih da si lose protumacio hallo. Ovako je kako mijat kaze
https://www.021.rs/story/Info/Srbija/261555/Gradjani-Republike-Srpske-mogu-u-Srbiju-bez-PCR-testa-uz-izolaciju.html
Ja zaista ne razumem sta nije jasno/tacno u ovome sto napisah...LICNIM kontaktom na nabrojanim granicnim prelazima sa nasom pogranicnom sluzbom saznao sam i napisao Vam sta i kako stoje stvari...nisam pominjao uslove za POVRATAK drzavljana Republike Srbije u Republiku Srbiju vec uslove ulaska za drzavljane Republike Srpske u Republiku Srbiju.
BTW.. izuzetci u pogranicnom pojasu se odnose na ljude koji imaju zemlju u vlasnistvu na teritoriji Republike Srpske ili rade u istoj...za ostale uslov prilikom povratka je negativni PCR test ili karantin od 10 dana za sada.
http://www.mfa.gov.rs/sr/index.php/teme/corona19172020?lang=lat

« Odgovori #43 u: 23 Prosinac, 2020, 08:40:14 »

Hvala puno na utiscima! Ja sam mislio da sezonska parking karta za turiste, a ne samo vlasnike objekata, od 100 KM važi za cijelu Jahorinu. Šta ćeš, uzimaju lovu na svakom koraku, za realno osrednju uslugu u 30-ak km staza (ne računajući puteljke i ostale prelaze). Ne kažem da nema poboljšanja, i to značajnih, ali uzimajući u obzir dužinu staza, i  nestabilne vremenske uslove, zaista je sve poskupilo, od cijena smještaja, do visoke cijene ski karte. Za poređenje, cijena ski pasa u Francuskoj, u januaru, kreće se oko 35-40€, osim Val Thorens (44€), koji uključuje skijanje na 600 km staza u 3 doline. Zato kada se stvore uslovi, odeš lijepo na Alpe (moja preporuka Francuska ili Italija) i uživaš u minimalno 200-ak km uređenih staza sa garancijom za snijeg, a ne da bacaš grah hoće li biti snijega zbog, na žalost, očiglednih nepovoljnih vremenskih uslova već godinama. Što se tiče testiranja, koliko sam upućen, državljanima Srbije nije potreban negativan PCR test za ulazak u BiH, ali vam je potreban prilikom povratka u Srbiju, ili idete u 10-dnevnu izolaciju. Pozdrav svima, i da nam zatrpa planinu za vikend, pa da skijamo od nove godine:-)!

*

bnbg

• 312
« Odgovori #44 u: 24 Prosinac, 2020, 09:02:55 »
Sta je ovo na prognozi?? Za NG metar snega