Pozdrav Gost

Skijaska sezona 2020 - 2021 na Jahorini - Corona sezona

• 252 Odgovora
  • 32022 Hitova

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

*

bnbg

• 312
Odg: Skijaska sezona 2020 - 2021 na Jahorini - Corona sezona
« Odgovori #105 u: 17 Siječanj, 2021, 11:07:25 »
Ima li guzvi na zicama? Koliko se ceka?
Kazu da ima guzve,, vikemdom ali nista strasno.. Radnim danima manje,, sezona je,, ima snega,, sve radi... tako da ima i ljudi ali mislim da je ok na zicama.
Uzivajte koji ste gore... i čuvajte se

« Odgovori #106 u: 20 Siječanj, 2021, 11:08:43 »
Odlicno skijanje jucer! Guzva na parkinzima mnogo manja i generalno sve bolje ocisceno. Na Poljicama guzva, na sestosjedu se cekalo 10tak minuta oko 10 ujutro. Vecina skijasa ne nosi bandane/maske dok ne dodju do samog lifta, kao ni na liftu. Na ostalim liftovima puno manja guzva, par minuta cekanja na Ogorjelici i na gondoli, dok se na Praci samo prolazilo. Praca je bila sjajna, svi kraci uradjeni, bez velike guzve, odlicno. Sve u svemu, sjajan dan.

*

hallo

• 209
« Odgovori #107 u: 20 Siječanj, 2021, 21:46:21 »
https://www.oc-jahorina.com/skijanje-na-jahorini-bjelasnici-ravnoj-planini-i-vlasicu-sa-jednom-ski-kartom/
Skijanje na Jahorini, Bjelašnici, Ravnoj planini i Vlašiću sa jednom ski kartom

Na našoj planini potpisan je sporazum o saradnji četiri ski centra – Jahorina, Bjelašnica, Ravna planina i Vlašić. Sporazum se ogleda u jedinstvenoj karti koja od danas važi za skijanje na preko 100 km staza u ova četiri ski centra. U pitanju je karta 10 u sezoni koja se može kupiti i koristiti u sva četiri ski centra. Cijena joj je 350 KM i važi za bilo kojih 10 dana do kraja zimske sezone, korisnik može skijati jedan dan na Bjelašnici a već sljedeći na Vlašiću, Ravnoj Planini ili Jahorini. Zajednička karta 10 od sezone važi do kraja zimske sezone 20/21, za 10 dana skijanja koji se ne moraju koristiti u kontinuitetu i skijaš ima priliku da bira koliko će dana skijati na kojem od 4 ski centra.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Vo se vezuje za rogove a Covek za REC!!

« Odgovori #108 u: 20 Siječanj, 2021, 22:09:01 »
Povezivanje ski centara i saradnja su dobri, ali ne vidim previše smisla ni logike u cijeni od 350 KM koju su postavili za 10 dana skijanja na 4 skijališta potpuno različitih cijena... To je zapravo cijena regularne karte "10 dana u sezoni" na Jahorini, pa ne vidim zašto bi neko "trošio" dane iz te karte umjesto da uzme znatno jeftinije dnevne karte na ostalim skijalištima (Bjelašnica trenutno 35 KM, a od 20.2. 30 KM, Vlašić 28 KM, Ravna 25 KM)?

*

hallo

• 209
« Odgovori #109 u: 20 Siječanj, 2021, 22:21:27 »
Povezivanje ski centara i saradnja su dobri, ali ne vidim previše smisla ni logike u cijeni od 350 KM koju su postavili za 10 dana skijanja na 4 skijališta potpuno različitih cijena... To je zapravo cijena regularne karte "10 dana u sezoni" na Jahorini, pa ne vidim zašto bi neko "trošio" dane iz te karte umjesto da uzme znatno jeftinije dnevne karte na ostalim skijalištima (Bjelašnica trenutno 35 KM, a od 20.2. 30 KM, Vlašić 28 KM, Ravna 25 KM)?
Apsolutno se slazem..nifje logike al' hajd sad ovo neka ide niz vodu a za sledecu da bude zaista pravo.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

*

mijat

• 6698
« Odgovori #110 u: 21 Siječanj, 2021, 08:53:49 »
hogar, šta bi bilo logično po tebi, daj primer  ideea:(

*

hallo

• 209
« Odgovori #111 u: 21 Siječanj, 2021, 08:58:57 »
hogar, šta bi bilo logično po tebi, daj primer  ideea:(
I opet , po mome misljenju, Tackice bi bile pravedno resenje...ali njih nema jbg...
Sa druge strane, posto su 3 skijalista relativno blizu, da li znaci da bi ovaj ski pass mogao istog dana upotrebiti na 2 ili 3 skijalista u toku dana??

« Odgovori #112 u: 21 Siječanj, 2021, 09:14:48 »
I opet , po mome misljenju, Tackice bi bile pravedno resenje...ali njih nema jbg...

Upravo tako, tačkice ili neka kalkulacija broja vožnji u ovoj cijeni zavisno od tipa lifta, koja će na kraju dati rezultat da je 10 dana skijanja na Jahorini (po trenutnim cijenama) jednako, recimo, 11-12 dana skijanja na Bjaleašnici ili 13-14-15 dana na Vlašiću i Ravnoj. Na taj način bi se mogla "uravnati" cijena dana skijanja iz ove karte na Jahorini sa ostalima. Ne vjerujem da je problem sjesti i napraviti matematiku koliko tačkica "košta" jedna žica na sidru, a koliko na dvosjedima, trosjedima, šestosjedima ili gondoli, zavisno od konkretne dužine ski lifta. Čitače svi imaju, vožnju liftom nije problem registrovati i tačkice skinuti.

Sve drugo je lijepa priča i slikanje za medije, ali sumnjam da će nešto mnogo skijaša kupiti tu kartu.

*

bnbg

• 312
« Odgovori #113 u: 21 Siječanj, 2021, 10:50:48 »
Jel krenu jugo?? Ja sam u Nedelju gore pa se nadam da ce se popraviti vreme do tada.. Saljite neke izvestaje koji ste gore..

*

hallo

• 209
« Odgovori #114 u: 21 Siječanj, 2021, 10:58:19 »
Jel krenu jugo?? Ja sam u Nedelju gore pa se nadam da ce se popraviti vreme do tada.. Saljite neke izvestaje koji ste gore..
https://www.jahorina.org/info/vrijeme.php

*

mijat

• 6698
« Odgovori #115 u: 21 Siječanj, 2021, 12:03:29 »
koliko sam shvatio 10 u sezoni je 350 km i ista je cena na sve 4 planine. koja je poenta i koji je interes pitaće se mnogi? sigurno je od "gore" došla direktiva, slikanje je prošlo ali kako će funkcionisati nisam siguran iz razloga koje je hogar napisao. više verujem da je ovo probni balon i da će sledeće godine isto ovo biti ali sa sezonskim ski pasovima, sa 10 u sezoni ne pije vodu. da pojasnim, ja da živim u sarajevu i da sam okružen sa tri skijališta sigurno bih kupio sezonski i koristio ga naizmenično, čak bih otišao i do vlašića. dosadi uvek skijati istu stazu, ići u istu kafanu, čekati u redu kada su neviđene gužve, ... sada je pitanje koliko će biti para sezonski ski pas? pa naravno da će biti isti za sva četiri skijališta uz napomenu da se želi skijati na 4 skijališta, ukoliko neko hoće da skija samo na jednom skijalištu sezonski će biti sa drugom cenom.

« Odgovori #116 u: 21 Siječanj, 2021, 15:05:12 »
To je vec odavno logika skijaskih oblast sirom svijeta.
Recimo, Snow Card Tirol koja kosta 850€ i vrijedi od 1.10.do sredine maja naredne godine. 90 Skijalista su ukljuceni u tu cijenu.
Obracun je veoma jednostavan: broje se prolazi i djeli se cijena na ukupan broj prolaza koje jedan skijas napravi.
I svako dobije svoj dio. Naravno pored toga postoje i sezonske za svako skijaliste posebno. Te cijene su uglavnom nesto nize ali ne puno nize.

I slazem se sa Mijatom da je ovo testna godina cisto da vide kako ce sve to ici. Na kraju ce se podvuci crta i vidjet ce da li im se isplati ili ne.

« Odgovori #117 u: 24 Siječanj, 2021, 20:17:14 »
Sta je ovo, niko nista da kaze o situaciji gore vec par dana🤔 da se niste razleteli na na sva cetiri skijalista 😉 ima li juga, kise ili cega vec.....kamere su u karantinu i ne mogu da rade

*

bnbg

• 312
« Odgovori #118 u: 24 Siječanj, 2021, 20:23:20 »
Sta je ovo, niko nista da kaze o situaciji gore vec par dana🤔 da se niste razleteli na na sva cetiri skijalista 😉 ima li juga, kise ili cega vec.....kamere su u karantinu i ne mogu da rade
Evo ja stigao pre 2 sata... jedva sam se popeo od poljica tu do satora.. Sneg pada bas muski. Danas je radila gondola i praca,,, neka trka na prači,, tako kazu ovde. Sutra ce padati sneg po prognozi. Ne znam kakvo ce biti skijanje ako sneg nastavi da ovako trpa.. Iz iskustva kad ovako uvece pada,, ujutru je prtina ali se nadan sredu i četvrtak da ce biti dobro.. Najvljuju sunce i malo jaci minus. Inače snega ima bas dosta.

« Odgovori #119 u: 25 Siječanj, 2021, 11:25:21 »
Pozdrav svima,

planiramo dolazak na Jahorinu sutra, pa me zanima vaša procjena kao malo iskisnijih na Jahorini, da li će biti u pogonu šestosjedi, tj pošto su najavili snijeg, pa da ih neće vjetar i snijeg zezati. Hvala na odgovoru. :SNOW:  :skijas: