• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Jahorina sezona 2022 - 2023

Started by vip-jahorina, 10 September, 2022, 08:30:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Atomba

Dragi ljudi, realno stanje je da skijaliste nema dovoljno kapaciteta za proizvodnju snega, citaj nema dovoljno vode. Ko na Jahorinu dolazi godinama zna o cemu se radi, jezero na vrhu Poljica se puni iz gradskog vodovoda  sa Pala koji je tu bio postavljen za vojne oblekte na Jahorini. Bazen na praci ima vode za zirafe da rade max 5,6 sati a onda mu treba minimum 2 dana da se napuni. Situacija je tu kristalno jasna,Jahorina zavisi od prirodnog snega i pravca vetra. Ovo sto su odradili je ok i kada moze da se kombinuje jer u kombinaciji vestak sneg podloga duze opstaje.....Elem skijalo ze nekada i po kamenju.

Atomba

Takodje po kamerama koje rade rekao bi da i to sto napada okopni, cini mi se da je velika vlaga i da se sneg bez obzira kojim intezitetom pada brzo topi....mozda gresim ali cini mi se da nema minusa...ako gresim neko ko je prisutan neka me ispravi,😉

burkezg

Jedini pouzdani mjeraè visine snijega, onaj iza kuæe M&M "ne radi" :(

andras.a

Dobio sam info da ove ¾ièare koje rade da su samo za panoramsko razgledanje, da nema skijanja, pa bih voleo da potvrdi neko ko je tamo. U subotu bismo trebalo da doðemo pa smo u nedoumici… Mada po prognozi bi trebalo da pada za vikend ali je pitanje koliko æe napadati.

vip-jahorina

Ne znam kod koga si tu informaciju dobio, ali bi trebao onda od njih dobiti sta ce biti za vikend.
Pogledaj prognozu, slike i webkamere i mozes vidjeti da danima gondole i sidro radi.
Danas samo radi sidro jer je ludjacki vjetar. Od sutra je smirenje vjetra. I to mozes vidjeti na prognozi.

https://www.jahorina.org/info/vrijeme.php

dix

snowforecast je bas smanjio prognozu za sneg, nadam se da nisu u pravu


Atomba

Druze moj, krenes i kad stignes saznaces pravo stanje. Mi takodje krecemo u subotu, ako nema skijanja ima rakije i klope😂😂

Atomba

Ako ce @ vip reci, a mi dugogodisnji posetioci znamo kakvo je stanje bilo pre 7 - 8 godina na planini pa se skijalo na 10 cm snega. Treba nam mraz i neki vetar koji nije jugo i to je to. Snega i 30 40 cm ce zakrpiti da sve radi, kad je moglo pre 10 god moze i sa ovim ful ekspanzija menadzme tom.


sauron

 do helouuu, kako je stanhje. stvarno stanje? ima snijega to se vidi na webcam, kako je na stazama stanje? prognosza ta nekih dana???

WhiteMoon

Quote from: sauron on 22 January, 2023, 13:28:45
do helouuu, kako je stanhje. stvarno stanje? ima snijega to se vidi na webcam, kako je na stazama stanje? prognosza ta nekih dana???

Danas je bilo sjajno. Snijega dovoljno, staze dobre, bez guzve. Odlicno skijanje!
Iznenadjena sam da nije bila guzva, cak se i na Poljicama prolazilo kroz rampe bez stajanja. Ne znam da li se dio gostiju od prethodne dvije godine prebacio/vratio na skijalista u Austriji i Italiji, ali iznenadjujuce malo ljudi za ovakav dan u januaru.


WhiteMoon

Necu se zaliti na to ;) konacno se na Jahorini moze normalno parkirati i skijati.