Pozdrav Gost

Jahorina sezona 2022 - 2023

• 156 Odgovora
  • 22081 Hitova

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

*

HeAd

• 4368
Odg: Jahorina sezona 2022 - 2023
« Odgovori #120 u: 29 Siječanj, 2023, 11:36:48 »
Prosle godine je svaki dan guzva bila al svaki.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad žirafa neće biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

« Odgovori #121 u: 29 Siječanj, 2023, 14:11:30 »
Svakako ta trece nedelja februara je paklena 😉

*

kapa

• **
  • 67
« Odgovori #122 u: 29 Siječanj, 2023, 20:46:56 »
kakva je situacija sa nocnim skijanjem da li je proradilo nocno skijanje na praci :skijas:

« Odgovori #123 u: 04 Veljača, 2023, 09:13:35 »
kakva je situacija sa nocnim skijanjem da li je proradilo nocno skijanje na praci :skijas:

Nije. Za nocno rade samo dvije gondole.

« Odgovori #124 u: 05 Veljača, 2023, 07:47:03 »
Bio skijo ; ošo ;
ajmo sad uozbiljiti se:
 Dolazak u nedjelju 29. januara odlazak subota 4 februara:
 nakon  nekoliko godina pauze povratak na Jahroinu
-  Poskupjelo je sve i to brutalno, no poskupilo je svagdje pa što bi to bio izuzetak:
- Cijene noćnog ( ne samostalne) nego u kombinaciji s dnevnima su ipak preskupe - gledajući druga skijališta okolo, no ko voli nek izvoli... s tim da staze već na pola termina odu k vragu
- napor da se svaki pokret naplati dodatno je očigledan, pa tako se naplaćuje ulaz u WC uz stazu kojih je premalo ne čudi onda što je snijeg uz stazu prošaran žutim tragovima ( uz dužno poštovanje to se zaista nigdje ne naplaćuje SLo, AU, IT FR)
- ulazak u dječji vrtić - osim redovne ski karte još se napalaćuje ulazak za dijete plus za pratitelja dodatno- to je isto samo ovdje
 parking-  e o tom ne treba trošiti riječi
AJMO SADA O DOBROM a ima ga
 očiti je napredak, i to veliki svih u OC od ljudi koji rade na blagajnama, na žicama, polaznim i završnim stanicama, u pristupu  i svemu, dakle sve pohvale za to.
_ staze su proširene, dodane su nove i jako su jako dobre. Ono što nedostaje jest blažih staza za slabe skijaše ali tu nema pomoći. 
Oznake staza su hm, malo je reči ponekad nelogične pa tako npr, na stazi broj 8  koja je označena kao plava postoji dio gdje treba " držati gaće" i kada se slabi skijaši upute na taj dio nastaje pi....ja, ,
- isto je nakon silaska s gondole Police  sugestija - prokrčiti malo blaži prvi dio staze
- Olimpijski centar unatoč ovim grintanjima jako je puno novaca truda i volje uložio ,što se vidi, od gondola,  žica staza svega,,  kvalitet staza pri tom mislim na njihovu dužinu širinu i sve što uz to ide, ( ako zanemarimo par lopata kamenja na Prači) je izdan Slovenskih staza ( braćo Slovenci nema ljutnje al što jest jest nemate takve staze nigdje)  , tako da kada se sve zbroji, dolazak na Jahorinu u terminu povoljnih vremenskih uvjeta je pun pogodak. Kad ubodeš loše vrijeme - magla  mećave, pretoplog vrijeme onda si udario govnetu šamar, al to je tako i drugdje dakle na to se ne može i ne smije zamjerati. Sve ostalo je zaista za svaku pohvalu. Kako je kada se svi kapaciteti smještaja, a zaista je preizgrađeno i  koliko vidim i dalje se gradi  ne znam i ne želim saznati.. Šteta što se i planina ne može dograditi  :)

*

mijat

• 6727
« Odgovori #125 u: 05 Veljača, 2023, 11:16:22 »
lepo napisano saurone  (Y) nemoj molim te samo da ravnaju više jahorinu, već je i previše radio buldožder bar za moj pojam

« Odgovori #126 u: 05 Veljača, 2023, 11:20:43 »
 :bravo::( saurone
I ja isto mislim - samo da je ne ravnaju vise. Sto se tice Poljica gornjeg dijela, mozes preko Ogorjelice zaobici prvu strminu  ???

*

dix

• 102
« Odgovori #127 u: 06 Veljača, 2023, 07:30:33 »
Ima li ko info kakav je put od Tuzle (Olovo, Kladanj)?

« Odgovori #128 u: 06 Veljača, 2023, 07:48:53 »
MIjate, VIPe, prihvaćam sugestiju zabrana ravananju :)

*

kapa

• **
  • 67
« Odgovori #129 u: 11 Veljača, 2023, 16:44:33 »
Da li neko zna sta se desava sa toliko reklamiranim nocnim skijanjem od 8.5 km staze to kolko vidim uopste ne funkcionise.Da li je to sarena laza.

*

HeAd

• 4368
« Odgovori #130 u: 13 Veljača, 2023, 12:40:14 »
Noćno skijanje na Jahorini je najjbolje, jedino što OC kalikuliše pa tako staza koja ide prema Trnovu nije radila u subotu, iako je ista pod reflektorima i onda su se svi nabili na Poljice i Novaka...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║

*

mijat

• 6727
« Odgovori #131 u: 14 Veljača, 2023, 10:55:24 »
to je naš mentalitet i to ne mogu promeniti ni pare ni godine  :X ako se žališ da nije radilo noćno reći će ti da je radilo na poljicama i novaku i još će ti bezobrazno reći da puno tražiš. kada platiš dan - noć skijanja pretpostavka je da sve radi i da nema kalkulacija ni sa strujom ni sa radnom snagom. iskreno, meni se trnovo ni ne sviđa i ne skijam ga nikada tako da ne bi ožučio i da sam bio a tebe mi ni malo nije žao, čisto da znaš (:smijeh:

*

HeAd

• 4368
« Odgovori #132 u: 14 Veljača, 2023, 11:37:54 »
to je naš mentalitet i to ne mogu promeniti ni pare ni godine  :X ako se žališ da nije radilo noćno reći će ti da je radilo na poljicama i novaku i još će ti bezobrazno reći da puno tražiš. kada platiš dan - noć skijanja pretpostavka je da sve radi i da nema kalkulacija ni sa strujom ni sa radnom snagom. iskreno, meni se trnovo ni ne sviđa i ne skijam ga nikada tako da ne bi ožučio i da sam bio a tebe mi ni malo nije žao, čisto da znaš (:smijeh:

Mijate, dobro si počeo, al se onda na kraju vidi da si električar, a ne ekonomista. Da napomenem da je noćno skijanje 57KM, dole onaj dio što ide prema Trnovu je pun skijaša (sve je pod svjetlom, smještajni kapaciteti su puni, pa i ona velika zgrada). E sad Pajdoo skontaj koliko bi možda tih skijaša skijalo u subotu da je staza Trnovo radila i bila osvjetljena te platilo tih 57KM, nego ovako su neki odustali jer im se nije dalo gramzati do gondole par kilometara. Što navodi da je tu noć ne puštanjem u funkciju staze Trnovo napravljena šteta za sam Centar, a samim tim pravnici bi rekli i nesavjestan rad u službi (skijaša na noćnom je bilo moreeee)...Moraš tako Mijate da gledaš stvari, a ne ja ne skijam dole, al mlad si naučićeš  (:smijeh:
Od 34minute staza Trnovo noćno:
https://www.youtube.com/watch?v=9AGqjohK2Bs&t=2320s
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║

*

mijat

• 6727
« Odgovori #133 u: 14 Veljača, 2023, 12:14:27 »
ma znam ja da je za tvoja koljena i pršljenove to idealna staza  (:smijeh: ne treba ja da razmišljam koliko je OC izgubio što nije radilo noćno na trnovu, vidi se iz priloženog da im je jeftinije da ne rade nego da zgrću pare. da ti kažem znam koliko i kako se obračunava struja i jednom bi neko mogao da kaže šta je uzrok kada ski lift ne radi a nije u pitanju vetar, nedostatak snega ili nešto treće što se može svrstati u prirodni faktor. to me živo interesuje  ideea:( ideea:( ideea:( 

*

HeAd

• 4368
« Odgovori #134 u: 14 Veljača, 2023, 12:53:55 »
ma znam ja da je za tvoja koljena i pršljenove to idealna staza  (:smijeh: ne treba ja da razmišljam koliko je OC izgubio što nije radilo noćno na trnovu, vidi se iz priloženog da im je jeftinije da ne rade nego da zgrću pare. da ti kažem znam koliko i kako se obračunava struja i jednom bi neko mogao da kaže šta je uzrok kada ski lift ne radi a nije u pitanju vetar, nedostatak snega ili nešto treće što se može svrstati u prirodni faktor. to me živo interesuje  ideea:( ideea:( ideea:( 

Koliko se sjećam prošle godine prvi dan te je neko pokupio na stazi i izvalio si rame. Sad gledaj figurativno da je taj mogao da skija ili ti taj dan ili noć na stazi Trnovo ti bi ostao čitav ne bi se gužvao  ideea:(
I ova sezona je dobra više za kafane, od 25 dana koliko se već skija magla je bila 20 dana..
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║