• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Dostupnost stazama

Started by IgorZagreb, 11 January, 2007, 15:40:37

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IgorZagreb

Zanima me da li su sve staze povezane tj. ako nisu da li su jako udaljene i ima li kakav prijevoz. npr. u odnosu na mapu staza recimo da li je moguce skijanjem i vucnicama doci sa krajnje lijeve staze na krajnju desnu ili je potrebno hodati (koliko?) ili ima neki prijevoz.

Takodjer me zanima da li imate topove za snijeg i na kojim stazama ako ih imate.

Hvala
Igor

vip-jahorina

sve szate su povezane i dostupne na skijama, mada je potrebno malo iskustvo. prvi dan na jednom podrucju pa dalje...
ako je magla, ja vam ne bi preporucio da to radite.

Jahorina nema snjezne topove.

cvetko

Dolazim na jahorinu 24.02.prvi put.Posto spavam u naselju sator i vezan sam za zicaru 3(poljice),ako se desi da neradi zica da li postoji neki nacin da se popnemo na vrh i da skijamo ako rade ostale staze(zice)?

zeljuga

Pjeske prika vazda more.!!!

kico

Ma sve je super povezano..na vrhu udaris precac do bilo koje staze....

cvetko

ima li neko neki telefon za proveru rada zicara?!!!hteo bih ujutru zvati i informisati se koja zica radi a koja ne!!!mora da postoji neki telefon....
mozda vip zna... oni sve znaju..
hvala!!!

cvetko

hvala jeco.... i mozda se vidimo 24.02.ako padne sneg...
ustvari dolazim sigurno jer sam vec uplatio...
eh da jel ovaj telefon pouzdan...mislim da li radi stalno?pozdrav

meri

Quote from: IgorZagreb on 11 January, 2007, 15:40:37
Zanima me da li su sve staze povezane tj. ako nisu da li su jako udaljene i ima li kakav prijevoz. npr. u odnosu na mapu staza recimo da li je moguce skijanjem i vucnicama doci sa krajnje lijeve staze na krajnju desnu ili je potrebno hodati (koliko?) ili ima neki prijevoz.

Takodjer me zanima da li imate topove za snijeg i na kojim stazama ako ih imate.

Hvala
Igor
To i jest problem sto nekad putokaz prevari. Na primjer, ima lijep putokaz za Ogorjelicu i Skocine s lifta Poljice (kod kafane Pegy). No, prilicno je blag pad i ako nije minus 10 i zaledjeno valja hodati na skijama. Ja sam se tako prevario nedavno s djecom. Mnogo lakse je uhvatiti vezu na vrhu ski lifta (ali to nigdje ne pise) posto su te dvje staze udaljene jedna od druge 50-tak metara i spojedne prirodnim padom. Postoji i mapa staza ali je prekomplicirana za pocetnika. Svakako, treba izbjeci premijestanje sa jedne na drugu stazu ako je gusta magla.

cvetko

E sad mi nije nista jasno...jebiga prvi put dolazim na jahorinu,pa mi zato nije nista jasno...Ima li neko neku dobru mapu STAZA(a ne zicara).Dolazim sa dve neiskusne skijasice...pa mislim da ce nam(im) trebati neka dobra mapa...

vip-jahorina

ova sto je na nasim stranicama ima i na velikom papiru, sto dobijaju i nasi gosti.
ukoliko nisi nas gost, potrazi katalog vip-jahorine.....

cvetko

hvala vam puno!!!nisam vas gost,posto nije bilo mesta u vikendicama,ali cu u svakom slucaju potraziti vas katalog..gde mogu da ga nadjem i gde skije da iznajmim?hteo bih kod vas!!

vip-jahorina

ski renatl: http://www.jahorina.org/ski_rental.php
javi se na + 387 65 66 99 29 (Milos)

kataloge imamo svugdje, ali je problem da se razgrabe veoma brzo .... pitaj u rentalu ako oni budu imali...

meri

Quote from: cvetko on 15 February, 2007, 16:26:27
E sad mi nije nista jasno...jebiga prvi put dolazim na jahorinu,pa mi zato nije nista jasno...Ima li neko neku dobru mapu STAZA(a ne zicara).Dolazim sa dve neiskusne skijasice...pa mislim da ce nam(im) trebati neka dobra mapa...

MIJENJAM DOBRU MAPU STAZA ZA JEDNU NEISKUSNU SKIJASICU!!!
Ha, ha, ha, oprosti na sali al' mi se ucinilo zgodno. A sad ozbiljno: mapu ces vec pronaci gore al' glavni fol je vizualni jer kad krenes dvosjedom do vrha, manje vise sve vidis i to kako je povezano. Prakticno, ucini ti se da je cijela padina jedna ogromna staza koja se tek kasnije racva na vise njih odakle polaze liftovi. Jedino je problem po magli, ali tad je i tako i tako problem izvuci zivu glavu.