• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

vi pitate mi odgovaramo

Started by alma, 14 December, 2005, 18:10:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lola

znaèi najsigurnije je doæi sa KM valutom??

minjon81


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Poslusajte.....

Kada krenete prema Jahorini.....svratite u neku malu trgovinu u neki mali grad ili selo(jos bolje).... i kupite par stvari i dajte EURO tamo racunaju 1€ - 2KM (i usput pitajte mogu li vam razmjeniti €) kazete kao ne planirate se vise nigdje zaustavljati dosli ste tu na ODMOR :P

to vam je moj savjet pa ko je voljan nek ga poslusa a ko ne ebaji ga

uglavnom   
1€ - 1,95KM

irvas

kakav je trenutno noæno zivot na jahorini? dolazim sa drustvom iz BL u petak 17og, i ostajemo do nedelje. da li radi ista gore, jel ima ljudi ili je pustahija?

HeAd

najsigurnije  je da se EURI promene u KM....kad ja mogu da menjam u Srbiji i Hrvatskoj i vi malo privredjujte  ;D
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

hehehe ali opet HEAD i mi promjenimo KM u € ili KN tamo oko granice u nekim trgovinama ko se snadje njemu super  ideea:(

nocni zivot sad dok nema skijanja i udarne spice nije bas najbolji ali rade ti rajska vrata, koliba termag i mislim da ce Peggy poceti nisam siguran... uglavnom bez promasaja PARTY do zore u Sarajevu

Azur

Pokusavam da postavim temu ali bez uspjeha :(

Dolazim iz Sarajeva i Jahorina mi je jedna od ljepsih planina ko ne i najljepsa, i volio bi da sagradim manju vikendicu gore.

Interesuje me da li je to moguce i kako to dozivljavaju lokalni stanovnici i je li tesko dobiti gradjevinsku dozvolu? Kolika je cijena zemljista?

Hvala vam na pomoci.

vip-jahorina

kao prvo dobrodosao!
temu je lako otvoriti: udjes u zeljenu rubriku, recimo pitanja i odgovori i iznad svih tema stoji par dugmica, od kojih je jedan nova tema.

Ali da odgovorim na tvoje pitanje:
Na Jahorini ne mozes nikako doci niti do dozvole niti na bilo koji drugi nacin do terena. U principu se na Jahorini nisu nikad ni prodavali tereni, nego samo mjesta za vikendice. Zbog toga smo imali svu silnu bespravnu gradju, kojoj se sad stalo u kraj. Sad ne mozes ni na crno vise praviti, jer ti ruse odmah objekat i dobijes krivicnu prijavu.

Azur

Hvala na dobrodoslci :)

Nisam uspjeo skontati kako funkcionise ovo sa novom temoma ali pokusat cu ponovno, bitno je da smo uspostavili kontakt :)

Ja sam protivnik gradnje vikendica na i oko staza tako da to nisam tako ni zamisljao, vise bi mi odgovaralo neko mjesto koje nije mnogo daleko od staza, mozda nekih 5 min voznje autom (mir i tisina a i blizu staza:)

Da li postoji ikakav naci da se dobije dozvola za postavljanje montazne vikendice ili bilo cega slicnog, naravno mislim legalno i da je odobreno od strane domaceg stanovnistva. Ako si primjeti ne bih volio da nekome smetam.

Prijatelj mi je rekao da postoji viken naselje 1km prije ski staza na desnu stranu, i da je tu moguce izgradit neku vikendicu, da li je to tacno? Tu je u planu biatlon staza, tako mi on rece.

Veoma sam ti zahvalan na odgovoru.

vip-jahorina

Kao sto rekoh, na Jahorine nema sanse.
Ali ti vjerovatno mislis na Dvorista. To je naselje koje 4 km ispod Jahorine i treba ti nekih 5 minuta sa autom.
Jednostavnije ti je kupiti od nekoga zemlju ili vikendicu. Do prije par godina je bilo prilicno jeftino. Kako sad izgleda ne znam.
A ako zelis ipak da kupis zemlju, onda moras po oglasima traziti. Nesto ne vjerujem da tamo ima opstinske zemlje, ili mozda kad budes u prolazu otidji do opstinara.

Azur

Hvala ti mnogo na pomoci, mislim da 4km nije tako daleko, ja cu jos malo razmislit a svakako sam gore sa ekipom za koji dan kad jos malo napada


vidimo se

shejlo

je li besplatno skijanje 15.12. kada je otvorenje sezone i ako jeste odnosi li se to i na sestosjede

hvala :)

DarkoN

Quote from: shejlo on 12 December, 2010, 22:21:21
je li besplatno skijanje 15.12. kada je otvorenje sezone i ako jeste odnosi li se to i na sestosjede

hvala :)
prvi dan sezone je vec bio i skijanje je taj dan bilo besplatno. tako da ce se svaki naredni dan 99,9% naplacivati skijanje. ovo 0,1% sam ostavio cisto da bi postojala teoretska mogucnost.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

da, upravo tako ... otvorenje sezone je ove godine bilo oko 29.11.
Pisali smo o tome ovdje: http://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=1044.0

Nece se ponavljati ....

matik

mo¾e li informacija gdje na poljicama ima dobro za pojesti i popiti