• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

MASTER PLAN

Started by vip-jahorina, 28 March, 2007, 22:45:32

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marija


darioBL

Za skijane mi je bitno da ima snijega i da da ne cekam puno na zici... Nikakve kocije, firnessi, kafici itd. su budalastina.
Neka cijene rastu, al i uslovi... :-X

vip-jahorina

 ;D
vjerujte mi, iz godine u godinu ce biti bolje, a cim se krene sa masterom - za neprepoznat ce biti....

darioBL

Iz tvoji usta, teksta, u Bozije usi, oci. :D

supra

Quote from: fusion on 05 November, 2007, 18:06:15
Za skijane mi je bitno da ima snijega i da da ne cekam puno na zici... Nikakve kocije, firnessi, kafici itd. su budalastina.
Neka cijene rastu, al i uslovi... :-X
Ja sam samo naveo sta druge planine imaju u ponudi, nisam mislio na to da sad Jahorina mora imati kocije ili kockarnicu. Kocije su najmanji i najjeftiniji problem od svega onoga sto sam naveo. A zasto su fitnes, kafici, discoteke budalastina....?? Ako Jahorina zeli da na Alpima bude No.1 u ponudi mora da ima sve te budalastine, to je neko moje misljenje.
Ako su vam zicare, staze i topovi budalastina, onda sam ja sve pogresno svatio! Pitam se zasto onda od Septembra do Marta vadite dusu administratoru sa pitanjima: Ima li ga... Topi li se... Hoce li ga biti... Jel pao... Kave su staze... Kakvo je vrijeme...

darioBL

Quote from: supra on 05 November, 2007, 19:17:24
Quote from: fusion on 05 November, 2007, 18:06:15
Za skijane mi je bitno da ima snijega i da da ne cekam puno na zici... Nikakve kocije, firnessi, kafici itd. su budalastina.
Neka cijene rastu, al i uslovi... :-X
Ja sam samo naveo sta druge planine imaju u ponudi, nisam mislio na to da sad Jagorina mora imati kocije ili kockarnicu. Kocije su najmanji i najjeftiniji problem od svega onoga sto sam naveo. A zasto su fitnes, kafici, discoteke budalastina....?? Ako Jahorina zeli da na Alpima bude No.1 u ponudi mora da ima sve te budalastine, to je neko moje misljenje.
Ako su vam zicare, staze i topovi budalastina, onda sam ja sve pogresno svatio! Pitam se zasto onda od Septembra do Marta vadite dusu administratoru sa pitanjima: Ima li ga... Topi li se... Hoce li ga biti... Jel pao... Kave su staze... Kakvo je vrijeme...

nisam spominjao da su topovi, staze i zicare budalastina. Nego diskoteke, kockarnice, fitnesi... to je preseravanje, doðem 7dana na skijanje i trebam da obilazim fitnese?! Pa to imam i u Bl, ne moram ici na Jahorinu.

greeny

Quote from: supra on 05 November, 2007, 19:17:24
Quote from: fusion on 05 November, 2007, 18:06:15
Za skijane mi je bitno da ima snijega i da da ne cekam puno na zici... Nikakve kocije, firnessi, kafici itd. su budalastina.
Neka cijene rastu, al i uslovi... :-X
Ja sam samo naveo sta druge planine imaju u ponudi, nisam mislio na to da sad Jagorina mora imati kocije ili kockarnicu. Kocije su najmanji i najjeftiniji problem od svega onoga sto sam naveo. A zasto su fitnes, kafici, discoteke budalastina....?? Ako Jahorina zeli da na Alpima bude No.1 u ponudi mora da ima sve te budalastine, to je neko moje misljenje.
Ako su vam zicare, staze i topovi budalastina, onda sam ja sve pogresno svatio! Pitam se zasto onda od Septembra do Marta vadite dusu administratoru sa pitanjima: Ima li ga... Topi li se... Hoce li ga biti... Jel pao... Kave su staze... Kakvo je vrijeme...


Sve i da hoce Jahorina ne moze biti - kako ti kazes  No.1 na Alpama jer prosto Jahorina ni izbliza ne pripada lancu Alpi.

supra

Nisam ja napisao: Jedna Hrvatska firma izradila MASTER PLAN Jahorine gdje Jahorina treba da postane apsolutni br. 1 juzno od Alpi, ali po infrastrukturi i ispred alpi, (u Alpe se jer se vec godinama ulaze veoma malo)
Sve se moze, pa cak i da Jahorina da postane Br.1 juzno od Alpi, ali vam garantujem da za to treba vise od 30 godina. Jeste li svjesni koliko je vremena potrebno da se izgradi jedan hotel sa cetri zvjezdice? A tek zicara? Na Jahorini je sve moguce, oni ce sve da izgrade u rekordnom vremenu, pa ce sve posle 20 godina da izgleda kao hotel Bistrica (tragicno)! Prvo renovirati najveci hotel na Jahorini, pa tek onda pricati o nekom MASTER PLANU koji su Hrvatski madjionicari izvadili iz sesira.

vip-jahorina

Boze dragi o cemi vi vodite diskusije ....
jednostavno no comment

supra

Quote from: fusion on 05 November, 2007, 15:09:35
Quote from: supra on 04 November, 2007, 14:33:03



Mo¾da nisam dobro procitao ali mi se cini da nigdje nepise cijena ski pasa na gore navedenim skijalistima.
Usput ja se protivim izgradnji kockarnica i ostali sranja koja nemaju veze sa skijanjem.

Dobro si procitao, logicno je da su cijene skuplje, vidi samo sta te planine nude!
Evo ti primjer:
Livigno (Italia) 115 km/ 33 zice/ prosjecna cijena skipasa 141€ za 6 dana
Jahorina (BiH) 20 km/ 8 ziza/ fiksna cijena skipasa 75€ za 6 dana
Livigno zicare http://www.skipasslivigno.com/it/impianti/impianti.php
Livigno staze http://www.skipasslivigno.com/it/impianti/piste.php
Cijene hotelskog i apartmanskog smijestaja su indenticna, razlika je sto za novu godinu na Jahorini  nema mjesta, a na Livignu da, ko zna zasto?

Prosle godine sam bio na Jahorini od 30.12.06 do 06.01.07 i od 6 dana 2 dana sam cekao po pola sata na red, 3 dana sam se skijao po kamenju, 1 dan su sve zicare bile zatvorene i jedan dan sam se skijao. Smijesno je to sto sam se cak mijesec dana prije 02.12 skijao na Ischgl gde su bile otvorene 33 zicare od ukupnih 40 i nekih 150 km pripramljenih staza od ukupnih 230km.

vip-jahorina

1. zamolio bih vas da ukoliko imate jos nekoh prijedloga vezanih za master plan Jahorina se zadrzite na toj temi.
2. nabacivanje sadrzaja i gdje je ko skijao kada niti mene niti ikaoga u forumu zanima, te izostavite to
3. kome se jahorina ne svidja - siroka mu EU (naravno ko ima vizu) a ko nema - zivimo u kapitalizmu....

Mislim da se pomalo udaljavamo od koncepta ovog foruma. nasi gosti iz cijele bivse YU su tu i pitaju o konkretnim stvarima, dok BiH posjetioci (prije svega banjalucani vode neke druge diskusije). ovo je za sada samo molba .....

supra

Ja se izvinjavam ako sam pretjerao i skrenuo sa teme, Jahorina je Jahorina i tu nema sta da se prica, ima prelijep reljef i za tih 20km staza mozda nijedana planina u Evropi sa 20km staza nemoze da pruzi toliko koliko nasa/vasa Jahorina.
A TEK HRANA, E TU SMO DALEKO OD ALPA, DOLOMITA... kako se klopa na prostorima Jahorini to nema nidje!
Treba popravljati, dogradjivati, obnavljati... hotele, zicare, dodati topove... a ne sanjati master plan.
Kakve veze imaju Banjalucani sa svim ovim, ipak je ovo forum, svako ima pravo da se izjasni?

vip-jahorina


coa


coa

hoce li se dvorista povezati sa zicarom
to jest nordiska staza