• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Boravisna Taksa

Started by patak, 07 December, 2007, 00:29:25

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

patak

Da postavim jedno pitanje koje do sad na forumu nisam mogao da nadjem ?? Zasto mi drzavljani nase republike moramo da placamo jednako boravisnu taksi kao i svi ostali drzavljani drugih zemalja  ??? Zar nije dovoljno da platimo samo osiguranje iako vec placamo to osiguranje ovoj drzavi  ?? Mislim placamo boravisnu taksu 1 euro ili koliko vec ?? Ili je to neka finta ljudi na jahorini posto prosle godine smo platili boravisnu taksu a za to nismo dobili nikakv papir ?? Volio bi konkretan odgovor na ovo pitanje i htio bi da pohvalim sve ljude zaduzene za rad kako na forumu tako i za ljude koje redovno daju valjane informacije vezane za nase ljepo brdo :)

Lijep pozdravi iz Banja Luke . d
Gola Voda :)

vip-jahorina

Ni ja nisam siguran zasto moraju drzavljani BiH placati kad borave na nekom drugom mjestu boravisnu taxu, ali vjeruj mi tako je i u drugim zemljama, uzmimo primjer Hrvatske. Ako zagrebcanin ode na odmor u svoju kucu u Makarsku, mora platiti boravisnu taxu.
Zalosno ali tako je. Ali ipak je to politicko pitanje, te bi bilo bolje da ostane u Banja Luci.

Sto se tice izdavanja podvrde, malo je to komplikovano na Jahorini, jer jos nije to sprovedeno do kraja. Prije dvije godine su momci iz TZ dolazili na vrata, naplacivali taxu i ostavljali potvrdu. Kako je to zakonom zabranjeno, uveden je novi princip: gost mora platiti vlasniku, a vlasnik je duzan da sam uplati preko racuna TZ grada. Kako vlasnik nema potreban papir koji bi izdao kao potvrdu da je primio boravisnu taxu, tako morate ici na povjerenje.

VIP Jahorina je napravila specijalne potvrde za primitak boravisne taxe i svaki vlasnik se mora potpisati, a racun ostaje kod gostiju. Sto se tice ostalih kuca i hotela, tu ne mozemo nikoga natjerati na nesto jer ne postoje zakonske osnove.

patak

Oki hvala na jako lijepom objasnjenju i vidimo se na jahorinu u januaru :) necu reci ako bude snjega posto smo prosle godine skijali (po ledu) ali skijali, ove ce garantovano biti snjaga i dana za uzivanja :) pozz iz bl
Gola Voda :)


ziponja

To mi je nakako normalno, ali ko naplacuje. Gazda pa onda on plati u turisticko ili ddju ljudi iz turistickog pa naplate.  Kako to ide ??

vip-jahorina

samo procitaj moj post jer vec ti je dat odgovor

ziponja

Hvala Ti . To sam procitao, ali htio sam u stvari pitati sta ako mi gazda naplati taksu, a onda me neki tip iz turistickog nadje da i njemu platim ??
Mozda je nemoguca situacija , ali pade mi na pamet kao mogucnost.
Ako imas zivaca prokomentarisi, ako ne onda nista.
Hvala

vip-jahorina

To se prije radilo, sad vise nije moguce, jer niti opstina nit TZ nece poslati nekoga da ti naplati.
A ako vec neko dodje, vjerovatno je prevarant te obrati se policiji.

nibleri


Rude Boy


supra


Rude Boy


ina

@Rude Boy   Interesantno!Znas li mozda koji broj cipela nosi taj gazda sto dio boravisne takse zadrzava za sebe!?I gdje ti to boravis na Jahorini,u kakvom smjestaju se jos grije samo na drva i dobijes pokvaren sporet!!!???I objasni zasto dolazis ponovo kad ne znas da se ponasas kao gost'?Vjerujem da trebas malo promijeniti lokaciju,idi u Italiju pa nam poslije pisi s kim ,ko ,sta i kako i te njihove nezakonite radnje...vidim da ti ide...samo malo popravi gramatiku kad nam budes pisao koliko oni imaju "gosta"!!!

supra

Quote from: ina on 04 January, 2008, 20:53:39
@Rude Boy   Interesantno!Znas li mozda koji broj cipela nosi taj gazda sto dio boravisne takse zadrzava za sebe!?I gdje ti to boravis na Jahorini,u kakvom smjestaju se jos grije samo na drva i dobijes pokvaren sporet!!!???I objasni zasto dolazis ponovo kad ne znas da se ponasas kao gost'?Vjerujem da trebas malo promijeniti lokaciju,idi u Italiju pa nam poslije pisi s kim ,ko ,sta i kako i te njihove nezakonite radnje...vidim da ti ide...samo malo popravi gramatiku kad nam budes pisao koliko oni imaju "gosta"!!!
auuuu ove su jos teze  :-\

ina

E,ne javlja se-"odgoneta" koliko gazdi,koliko VIP-u,koliko za TZ...nije to lako izracunati...kakav lik,samo treba pregledati sta on pise:pokrali ga na parkingu,zaustavljala ga policija(!?odmah cu se zalit kad me sljedeci put zaustave,nece oni mene zaustavljat i upozoravat!!!SALIM SE!...ljutit cu se i zalit samo kad me zaustave u drugoj drzavi!)Uh,sta je ono tema?Aha,pokvarenjaci na Jahorini podijelili njegovu boravisnu taksu,jos neutvrdjen broj prijestupnika,zasad sumnja na tri!...Kakva dosadna prica sa odmora,ne vrijedi gubiti vrijeme na to...