• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Usvojen pravilnik o PARKIRANJU u naselju Sator

Started by vip-jahorina, 10 December, 2007, 23:26:52

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Vec godinama se borimo sa parkingom, prostorom za parking i "nestasnim" gostima ili domacim koji parkiraju svoje aute uz rub ceste koja prolazi kroz naselje Sator. Samim tim onemoguceno je masinama za ciscenje snijega da tuda prolaze, i ako mogu proci nemaju gdje gurnuti snijeg sa strane. Nastaje haos, nezadovoljstvo. VIP Jahorina je u iz godine u godinu sa par dobronamjernih ljudi uvodila red, sto smo i djelomicno uspijeli, ali bez zakonske osnove, te nismo mogli nikome nista narediti, nego samo zamoliti.

Danas na sastanku radne grupe za Jahorinu kojoj su prisustvovali predstavnici vlasnika vikendica, opstinske vlasti, OC Jahorine, turisticke zajednice grada i naravno VIP Jahorine, usvojen je prvilnik za zakonskom osnovom. Prije svega problem parkiranja je rijesen.

- OC Jahorina ce preuzeti obavezu detaljnog ciscenja puta i parkig mjesta od platoa Poljice do Hotela Sator (na vrhu naselja)
- Gostima ce biti stavljeni na raspolaganje slijedeca parking mjesta:
     1. Poljice plato,
     2. Kosarkasko igraliste pri hotelu Rajska dolina
     3. Parking na Balvanistu
     4. Parking Sator 1 (na ulazu u naselje Sator)
     5. Parking Sator 2 (vrh naselja)
- Strogo se zabranjuje parking na cesti, uz cestu i sa strane ceste ukoliko je udaljenost od cesta manja od 1m
- Sva parkirana vozilia na zabranjenim mjestima ce biti sankcionisana
- Sva vozila ce morati biti iskljucivo na parking mjestima
- Subotom ce morati sva vozila napustiti navedena parking mjesta, osim platoa Poljice i hotela Rajska dolina, najkasnije do 10h ujutro, pozeljno je i ranije.
- Policija opstine Pale i Trnovo ce biti prisutna na licu mjesta
- Predtsvnici VIP Jahorine, i drugih dobrovoljaca bice redovno prisutni i u kontrolama na licu mjesta
- Vlasnici objekata ce imati priliku na oderdjenim parking mjestima da parkiraju kratko vrijeme svoja vozila.

Troskovi ove akcije su prilicno visoki. Veliki dio ce snositi Turisticka zajednica grada, VIP Jahorina i OC. Gosti ce morati na parkinzima placati vise nego simbolicnu cijenu od 1 euro po danu !!!

Ovo je pocetak i potrudicemo se da sprovedemo ovo u djelo, jer za narednu godinu je vec spreman detaljniji plan koji ce se poceti primjenjivati uz iskustva is predstojece sezone.

Molimo sve goste, vlasnike vikenica, posjetioce naselja Sator da se drze gore navedenih pravilnika kako bi nam svima bilo lakse. Bicete i Vi i mi zadovoljni, a za nove prijedloge smo uvijek otvoreni.




alfa

Odlicna vest,to je bila jedina sitnica koja mi je smetala gore i bas mi je drago sto se to vec resava ove sezone.Svaka cast za VIP-ovce i veliki pozdrav.Vidimo se uskoro....

vip-jahorina

Danas su osvanuli parkinzi u naselju sator savrseno ocisceni :). nadamo se da ce OC i dalje tako raditi

shonki

Koliko se placa onaj parking kod Rajske doline ili ti pokraj onog paviljona?Mi smo prosle godine placali po 5 KM ili eura, ne mogu da se sjetim.

vip-jahorina

ta dva parkinga ne spadaju pod naselje sator, tako da mislim da ce i dalje ostati 5 km

ikostic

Zanima me sta to znaci:

- Vlasnici objekata ce imati priliku na oderdjenim parking mjestima da parkiraju kratko vrijeme svoja vozila.

Ja sam vlasnik vikendice u naselju Sator i bicu gore mjesec i pol dana sa autom.

Hvala.

vip-jahorina

I ja cu morati platiti svoj parking koji mi je ispred kuce, kojeg ja cistim, tako da ces i ti morati svoj.
Ako krenemo sa izuzetcima, onda smo svi izuzetci, i eto nam opet haosa na Jahorini.


sasav

Quote from: ikostic on 14 December, 2007, 16:31:14
Zanima me sta to znaci:

- Vlasnici objekata ce imati priliku na oderdjenim parking mjestima da parkiraju kratko vrijeme svoja vozila.

Ja sam vlasnik vikendice u naselju Sator i bicu gore mjesec i pol dana sa autom.

Hvala.
Parkirate kod ©atora ili ispod na parkingu kod Dobrila i to je to a euro jedan dan


ikostic

Hvala na odgovirima. Ja se ne bunim, ako se treba da plati onda nek se plati. Aki ce to pomoci sa haosom ja nemam nikakvih problema sa tim. Samo mi nije bilo bas jasno jer su se vlasnici vikendica spominjali samo na kraju.

Kako ce placanje da radi? Je li moguce uplatiti citavu zimu od jednom pa da se stavi neka oznaka na auto, ili tako nesto?

ina

Zaista mi nije jasno o cemu se tu radi,jer u naselju Sator je trenutno situacija kao i ranijih godina-svi su parkirani uz ulicu,jos nekoliko auta da se parkira i nece moci proci ni sanke a ne bager-cistac!I to domaci ili gosti-kakve veze ima?I to-metar od ceste pa moze da se parkira uz ulicu?Sta se dobije ako se sad svi naparkiramo metar od ulice,gdje uopste ima tih uslova u naselju sator?To je valjda stavka oko koje ce biti najvise problema,smijesno.I jos nesto-ako tu ne budu zaposleni ljudi koji ce dan-noc dezurati da se odrzi red,i ako kao danas jedan pijani covjek bude tu objasnjavao gostima najnoviji pravilnik o parkiranju(objasnjava im kako se samo domaci smiju parkirati na cesti!)...!?a snijeg pada i pada i eto to je ono sto popravlja raspolozenje a o parkingu vise ne mogu da komentarisem!

ziponja

Nema tu lijeka . 300-400 vozila na 120m puta. Jednostavno ne ide........
A kako smo mi cuveni po disciplini i odrzavanju reda , zna se...


vip-jahorina

ja se nadam da gosti razumiju ovo i da nece biti problema. ;D