• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

MAGLA

Started by sasav, 15 December, 2007, 18:24:34

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sasav


sasav

èim se malo odmorim postaviæi vam par instrukcija kako u magli al mozete i vi dati savjete ili lièna uskustva kada se izgubite u magli.

Onill


shaolin_master



  Treba li da se neko izgubi i smrzne da bi se tek onda dozvali pameti i staze obelezili????????

sasav


vip-jahorina

Prijatelju, staze su obiljezene, ali ih je nemoguce hermeticki zatvoriti.
A ti ne brini, smrzavaju se ljudi po cijelom svijtu u ski centrima. Pogledaj samo malo statistiku iz austrije ili svice.

U ostalom, svi dolaze na zimovanje, na planinu koja iako miroljubive prirode, je ipak opasna planina gdje nevrjeme moze u roku od par minuta doci. Kao sto se na moru nesmijemo kupati, recimo u paskom kanalu kad je bura (vidi smrtni slucaj sa Vira ovog ljeta - u roku od 5 minuta dodje bura i odnese dvoje djece, a za njima majku, djecu spasise, majka je izgubljena bila), tako se i na planini ne smije svugdje i po opasnim uvijetima skijati.

Nadam se da ce Sasa cim dodje sebi, objaviti par savjeta STA i KAKO.
Ipak, na kraju krajeva u roku od par sati su nase sluzbe nasle nestale, sto govori da smo uvijek spremni i na te ruzne dogadjaje.

shaolin_master


     Drugari mozda sam malo preterao ali mislim da ima jos prostora da se  bolje staze obeleze. Trebali bi svi biti svesni gde dolazimo i prema tome da se ponasamo. Ali uvek ima onih koji su spremni na eksperimentisanje ( osobe koje su sklonije  prirodnoj selekciji, mislim da me razumete ), a sreca je njihova da su vase sluzbe spremne, obucene  i organizaovane za ruzne dogadjaje. Sve pohvale i svaka cast na oraganizaciji, brzoj reakciji i resavanju problema.


  Veliki pozdraV, samo nastavite tako, neka napada snega i vidimo se poslednje nedelje februara.

sasav


Onill

Mislim da ipak ljudi koji su prvi put na Jahorini i koji neznaju staze ne bi trebali da izlaze na stazu sami bez nekog jaceg poznavaoca planine...mislim kad je jaka magla...to je jedino rijesenje...bolje je i cugati uz kamin taj dan nego da ti se skijanje pretvori u nocnu moru...

ziponja


sasav

ovde samo nedostaje glavi dio prièe al nije ni bitno bitno je da su ljudi zivi i zdravi a AVAZ mo¾e prièati prièe kako njima odgovara.

ziponja

Zar su nesto " sakrili" ??? Ma nije vazno. Ipak navode imena ovih sto su se izgubili i druge detalje pa sam mislio zasto ne copy/paste.
Sudeci po onome sto si jucer pisao, i ti si ucestvovao u spasavanju ????

sasav


marija

Vrlo va¾no pitanje: Gdje se nalazi minsko polje na Jahorini?

vip-jahorina

To su Avazovi navodi, inace nimalo prijateljski nastrojeni prema Jahorini. U sportskom dijelu Jahorine nije bilo rata, te nema minskih polka. Kako je Jahorina "velika planina" i jedan dio (ca. 20 km jugo-zapadno od ski centra) je bio djelomicno pod ratnim dejstvima, ne znam da li je miniran, ali to je vec podnozje Jahorine prema Trnovu. Ja stvarno ne znam zasto Avaz to radi, ali u svakom slucaju necemo im ostati duzni.
Znaci: minskih polja u sportskom dijelu Jahorine i okolini nema. (kako nasa sestra-firma iznajmljuje objekte po cijeloj Hrvatskoj, naviknuti smo na ta pitanja od strane Njemaca za more, pogotovo podrucje Zadra), mogu Vam reci da se mozete opustiti. Avaz bi platio da "minira" Jahorinu, no kao sto to vidite, ne uspijevaju, jer iz sezone u sezonu napredujemo i imamo svake godine +20% gostiju, prije svega iz Hrvatske, Srbije, Slovenije, koji se osjecaju vise nego sigurno kod nas.