• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Put ka Jahorini

Started by Ogi, 02 February, 2008, 11:29:46

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ogi

Momci...

Znaci, krecem na Jahorinu 15-og ili 16-og Februara... iz Beograda... prvi put idem... i idem kolima... ukoliko budem isao putem kuda autobus ide iz BG-a za Sarajevo... ljudi mi neki kazu da ne idem preko Malog Zvornika nego da idem pre Zvornika... kao bolji je put... mislim da je to bio savet nekolicine ljudi... ali to i nije toliko vazno... mene zanima kakav je deo puta kada pocinjem da se penjem na planinu... da li je put cist... da li je veliki uspon i da li su ostre krivine... zasto to pitam... stavio sam prednje zimske gume na auto... pozadi imam TG621, satro all-season... mislio sam tako da idem, ali me istripovase dusmani po forumima, maltene pricaju da nema zivota bez 4 zimske gume... tako da sada ne znam da li da kupim jos dve pozadi... bedak mi da kupujem jos dve gume zbog 2 dana puta, tamo i nazad... mada jeste vazno da zadnje gume budu zimske... ali sam ja ipak odlucio da dve stavim napre iako su misljenja veoma, veoma podeljena. Nadam se da ovde ima nekog ko se vise razume u problematiku. Kapiram ja da je nacin voznje vazniji od guma ali... sta kazete? Ciste li put blagovremeno?

Jos neki savet?

mrme

Pa ako ovako vreme nastavi mozes i sa letnjim gumama da krenes  :D ,salu na stranu, gore kad zapada a i preko Romanije zna biti gadno, bez lanaca nemoj ni slucajno kretati,a i zadnje zimske gume ne bi bilo lose da imas.Put je uglavnom dobro ociscen,ako nema nekih prevelikih padavina,a ne verujem da ce ih ni biti.Predlog,kupi i zadnje zimske gume,za svaki slucaj,pa valjace ti i za naredne godine.

Ogi

A sti mi jos neko ne odgovori? Niko nikada nije isao na Jagorinu kolima i nema pojma nista o tome ili prosto vam ovaj forum sluzi da samo pitate koliko ima snega? c >:(


Ogi

Ma da, ipak sam odlucio da kupim i zadnje zimske i to bas kao sto kazes, frka mi je da idem nizbrdo jer idem i u Kalinovik u odlasku a tamo ima dosta dugih nizbrdica (kada se ide prema Sarajevu) sa krivinama a secam se prosle godine u Srbiji pre grane sa Bosnom (kada sam isao preko Visegrada) jedne duuuuuuge nizbrdice gde mi je auto malo prokizao, bilo je leto ali kisa... na tom delu puta bih morao da budem na kocnici non stop sto je veoma riskantno na klizavom putu... a put je dobar i sirok, nizbrdica velika i duga, znaci auto ne moze da ide presporo... mnogo zajeban deo... a auto mi je mali i jako lak (jedva nesto preko 800kg) tako da cu definitivno kupiti jos dve Eskimo S3 ili dve Wintere...

Lance sam kupio ali pojma nemam kako se stavljaju, moracu da pitam ove kojih budem kupio gume... ali mislim da oni nisu potrebni sa 4 zimske gume jer kazu da recimo WIntera i Sava Eskimo 3 idu i uz masnu banderu... oni su neophodni samo zbog policije...

Svi mi govore da ne idem preko Malog Zvornika a to je izgleda put kojim ide autobus, je li tako? Inace sam mislio da idem preko Sapca, znaci putem koda bus ide za Sarajevo. Jedino ne volim sto moram da prodjem kroz federacijski deo Sarajeva.  :-\ Malo mi je frka, iako sam prosle godine isao tamo, doduse bez auta...

sasav

najbolji i najbli¾i put iz Beograda je sledeæo. Beograd-©abac-Loznica (neulazi se u Loznicu veæ se proðe pored)- granièni prelaz ©epak- Zvornik-Miliæi-Vlasenica-Hanpijesak-Sokolac-Pale-Jahorina. Ukupno oko 330 km. 

Prolaska kroz Federaciju nema a i da ima nema nikakvih problema niti ih je bilo godinama unazad.

ultra123

Slazem se za put sa "sasav". Uz dodatak da se sa puta za Sarajevo skrece levo u Ljubogosti (skreces za Pale).

Od "OMV" pumpe kod Loznice, granicni prelaz je na jedno 7km. Predji tu, a ne idi skroz do Malog Zvornika. Kad predjes, odmah skrenes levo i prakticno do Zvornika ides drugom stranom reke.

Generalno, 4 zimske gume su dobra stvar, tako da ako si u mogucnosti...

Inace, ceo put je skroz OK i nemoj nista da brines.

Ogi

Pogresio sam, moram da prodjem kroz federalni deo Sarajeva na putu ka Kalinoviku. Taj put koji Sasa pominje je put kojim Autobus ide za Sarajevo pa pretpostavljam da je dobar. Tuda cu i da idem. Krecem sledeceg petka, rano ujutru.

vip-jahorina

LAVE OGI: opusti se malo, kakve veze ima kuda prolazis. sve ti je isto.
sto se tice lanaca, veoma jednostavno se postavljaju. probaj prije nego sto krenes, jer kad zatreba moras brzo ih staviti.
sto se tice ceste pale-jahorina, ona se dobro cisti, ali kad zapada, ju je tesko cistiti i ima uvijek snijega, a koko se radi o kanjonima i usjecima koji leze u sjevernim djelovima, pazi se poledice i ledenih mjesta i ako je vani iznad nule.

ipak se dolazi na planinu, a ne na more, te moras biti spreman na sve.
Zimske gume: koje god hoces, ali za snijeg zu savine zmaj, iako po normalnim putevima zezaju. ako ces ih samo zbog jahorine kupit, onda je sava ok.


vip-jahorina


alfa

Nisam siguran koji je najblizi put ali znam koji bi bio najbolji ;D
Recimo ako ides iz Bg-a najbolje je da ides preko Kanarskih ostrva,tamo pokupis 5 spanjolki pa pravac preko Kube,tamo nakon konzumiranja spanjolki te iste zamenis za tri meleskinje pa pravac preko Tajlanda,tamo pored masaze uradis slicnu zamenu sa azijatkinjama(tri za dva) pa pravac Jahorina gde te dve azijatkinje mozes menjati za vikendicu i ski opremu sedam dana ;D ;D ;D

a najblizi je valjda ovaj preko Zvornika i Vlasenice ;D ;D ;D

patrik46

ja sam u prvom mjesecu bio na jahorini, ja sam isao sa dipom a prijatelj je isao sa renaultom scenic imao je sve 4 ljetne gume, nigdje nije imao problema sa proklizavanjem osim malo na parkingu na jahorini jer je bilo leda ali putem od Pala do Jahorine je dobro bilo...

vip-jahorina

nije bilo dugo tada snijega, inace je put od pala do jahorine uvijek pod bar malo poledice i snijega, a kad zapada, ko prije 3 godine - 3,5 metara snijega (9 m napadalog snijaga, prilaz otezan, radilo se oko 10 m zguranog snijega sa strane), zna se samo voziti u jednom pravcu.
pa ti samo hrabri ljude da dodju sa ljetnim. ne do Bog da ti prijatelju zapada snijeg, jedina bi ga na kamionu mogli svuci odozgor.

Ogi

Poceo sam polako da se spremam, danas sam kupio pantalone za skijanje, cipele-patike za sneg i dve Winter1 gume!  8)