• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Iskustva sa Jahorine i od mene :)

Started by Doman, 25 February, 2008, 23:53:23

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


vip-jahorina



Onill

opa maro kronplatz ima se moze se :D ;D

vip-jahorina

Marija, davao sam komentare na primjedbe gosta, jer neke stvari su irealne.
Osim toga ne vidim razlog zasto nebi mogao Jahorinu i Val d'Isere usporedjivati.
Tamo se radi o ravno 300 km pista i jednom Gleceru, te investicijama koje neprestano vec nekoh 70 godina traju.
Kako i sam tamo skijam, te se provodim, mogu ti reci da je puno bolji provod a u svakom slucaju raznovrsniji kod nas nego u Valu.
Jahorina ima 20 km staza, ali neko kao obican skijas predje za 7 dana u prosjeku 3-5 km staza mu je irelevantan podatak od nekih 300.

Osim toga, ti i sama znas, bar si cula da se veliki bore oko investicija u Jahorinu, te zamisli na jedan Jahoriniski plato od ca. 20 km² (20 kvadratnih kilometara) kolike se staza predvidja, koliko gondola, liftova. Sto se tice smjestaja cijene su jezive. Kakve su na Kronplatzu, ne znam, ali znam recimo kakve su u Katschbergu (Austrija). Uz to, vratices se ti nama kad dobijes bar desetak "namjestenih pogleda" kao djevojka sa Balkana (sa djecom ili bez njih), a kad probas se opiti uz Njemacku Folk muziku a pivo bude kostalo 5 Eura pomislices na VIP Jahorinu i nasu planinu. Ja to svaki put pomislim i osjecam se kao budala.



vip-jahorina

ma slazem se, ali nije sve tako kao sto se cini. a kad pijem bogami mi je bitna cijena. a atmosfera mi je 100 puta ovdje bolja....
sto se tice stubova i osiguranja - bice sve to, samo polako. samo sto ce onda wiski kostai bar 8 eura, uh


greeny

Meno jos uvijek nije jasno sta je vama skupo na Jahorini?  ???
Neko rece sve osim ski pasa. Istina je da se apartmani vani mogu unajmiti  po slicnim, a u manje poznatim skijalistima, i nizim cijenama. Ali sve ostalo, pocev od ski pasa, izlazaka, kafica, restorana, sve je uzasno papreno.
Ja kad odem u Beograd vise love potrosim nego na Jahorini. Sve je jeftinije i pice i  hrana. Hrtatsku necu ni spominjati. Zagreb je skuplji a o primorju da i ne govorimo.
Inace mislim da to nema veze sa cijenama. Ljudi to cigancenje nose sa sobom. Ja sam na Jahorini vidjela jednu porodicu koja tek stize na planinu, parkira automobil koji kosta 100.000 KM i iz auta vadi kantice sa huvanom hranom. Ne bih ja njima ni pod razno dala da udju na planinu. Pa mi ljeti kada prelazimo hrvatsku granicu moramo u dzepu imati najmanje 350 evra!!! A gosti na Jahorini donose i hranu i pice i opet im niko nista ne kaze. Ja da se pitam ja bih im i rekla i protjerala ih preko granice. Cuj, nosis sarmu na zimovanje. Odoh u off a i iznervirah se a htjela sam da mi nije jasno ko se moze buniti za ovakve cijene! Ili mi je mozda jasno  ;)

blondie

Budi uvijek nezadovoljan onime ¹to jesi
ako ¾eli¹ postati ono ¹to jo¹ nisi;
jer tamo gdje si postao zadovoljan, tamo æe¹ i ostati.

Icebreaker

Ooo, ovo ispade sve citat od Marije. Nije, nemojte sad Mariju da nalijepite, nije ona nista kriva. Njen citat je samo prvi red, ostalo je moje...



greeny

Da ali ja govorim o tome da kad ulazis u Hrvatsku moras imati 350 evra a na Jahorinu mozes i sa sarmom doci  ;D. Pa jos kad pocnu pricati kako je skupo po kaficima... A to pricaju bas oni kojima je u krvi da nose konzerve sa sobom. Niko neka se ne uvrijedi ali ja to stvarno tako dozivljavam. Na Jahorini se jede domaca hrana i pije domace pice po tako niskim cijenama da to stvarno ne razumijem. Onu krusku i onaj kajmak iz okolnih sela nikada ne bih prodavala po tako niskum cijenama. Za porciju ustipaka sa kajmakom date 3.5 evra. E da to zna baba koja ga je skupljala preko ljeta i jeseni... ;D Malo se salim naravno, ali i dalje mislim da se ta, specificna hrana za to podrucje (znaci ne samo Jahorina vec citava Romanija)  treba malo vise cijeniti i visi naplacivati. Ja cu razumjeti i ako je ne budem mogl platiti.

Onill

jahorina s onim sto nudi ima realne cijene i to je to...mislim da netreba pretjerivati niti na jednu niti na drugu stranu...ko hoce u austriju ili italiju nek ide....ko hoce na jahorinu takodje....kad se u jahorinu uloze pare to moze da to bude mac sa dve ostrice...ako skoce cijene mnogi ce otici vani na inostrana skijalista...toga se treba bojati kako uloziti pare u jahorinu, a opet zadrzati goste...al to je problem daljeg razvoja i samog menadzmenta....