Pozdrav Gost

10 miliona KM odobreno za infrastrukturu Jahorine

• 79 Odgovora
  • 34683 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Odg: 10 miliona KM odobreno za infrastrukturu Jahorine
« Odgovori #75 u: 30 Listopad, 2008, 21:30:42 »
Neka se naprave nove zicare i sistem za umjetni snijeg,pa makar doslo do neizbjeznog poskupljenja.
Taj novac sto vise damo za ski-pass mozemo ustediti kroz jeftiniji smjestaj npr.Velika Dvorista(10 min autom do Poljica)
ili mozda pripremom par vecerica u vikendici umjesto jela u restoranu.
Bitno je da tih 7 dana mozemo skijati,bez opterecenja hoce li staza jos sutra izdrzati ili ne.
Mozda bi domacini na Jahorini smanjenjem potraznje smjestaja i ugostiteljskih usluga bili prisiljeni na smanjenje cijena.

« Odgovori #76 u: 31 Listopad, 2008, 16:05:11 »
Sve si upravu alfe nema šta sigurno je da će ulaganja u vertikalni transport i vještačko osnježavanje proizvesti poskupljenje ski passova i svih ostalih usluga na planini jel je to i logičan sled stavri. Neminovno je da će po završetku ovih investica a koje su sigurno izvjesne narednog proljeća doći do poskupljenja i ski pasova na nivo evropskih centara ( recimo između 25 - 30 evra) Smatram da će mnogi žaliti i spominjati ovakvu Jahorinu kao što većina nas spominje nekadašnju državu.  Skijanje neće biti sport i rekreacija dostupan svima veoma brzo. NAŽALOST
Znam ja Sasa  da ce to proizvesti poskupljenje cena ali cene si ionako otisle duplo za ovih par godina sto ce reci ,ulagali ili ne cene idu gore.U okruzenju jedino Kopaonik ima vece cene,i to neznatno,a ulozili su 11.5 miliona eura u nove zice,staze,topove,prosirenje staza i ostalo iskljucivo vezano za skjanje.Prosle godine njihov cist profit samo od ski pass-a je 3.4 miliona a prosle godine su snizili cenu karte.Evropske cene jesu oko 25-30 eura ali treba racunati da ta skijalista imaju od 100 km do 600 kilometara staza(Tri Doline)pa kada se napravi poredjenje dodje se do poprilicno lose racunice.Druga stvar sto ulaganje u samo skijaliste strahovito dize cenu zemljista,kako gradjevinskog tako i svih drugih usluga a od kojih vlasnik,u ovom slucaju drzava,ima koristi...Ja sam samo izrazio bojazan da ce previsoke cene oterati sadasnje goste a bogata klijentela ce ipak odlaziti i zvucna evropska skijalista jer se treba pohvaliti prijateljima nekim ekskluzivnim ski centrom u Evropi.Naveo sam primer Crne Gore i njihove preorjentacije na bogatu klijentelu a vec ove godine su dobro zazalili za tom odlukom jer za takvo nesto treba dosta vremena,para,dobre strategije a uz sve to mora se imati i dosta srece da se sve stvari poklope...

*

sasav

« Odgovori #77 u: 31 Listopad, 2008, 17:50:26 »
Potpuno se slažem sa tobom Alfe. I sada mali broj gostiju dolazi radi samog skijanja/bordanja.  Većina gostiju sada na Jahorinu dolazi zbog dobre hrane,  gostoljubljivisti naroda, dobrih žurki i provoda i lijepe atmosfere nakon skijanja i sličnih stavri  koje se nemogu naći nigdje drugo. U austriji i drugim državama možeš danima sjediti u istom kafiću na istom mjestu a niko te neće pitati apsolutno ništa a ne recimo da te neko ponudi kafom ili da ostvariš kontakat. U u tome je trenutno prednost Jahorinee.

« Odgovori #78 u: 31 Listopad, 2008, 18:13:08 »
Naravno druze...zbog toga i dolazim gore.Zato sam i napisao sve ono predhodno jer ja spadam u one koji izvuku 6-7 zica a ostatak vremena uzivam u rakiji,klopi i druzenju sa ljudima.Dok je toga,bicu redovan gore a kada se to promeni onda cu mozda i odluciti da naucim dobro da skijam i tako provedem zimovanje ;D ;D ;D

*

coa

• **
  • 26
« Odgovori #79 u: 28 Prosinac, 2008, 16:59:46 »
Potpuno se slažem sa tobom Alfe. I sada mali broj gostiju dolazi radi samog skijanja/bordanja.  Većina gostiju sada na Jahorinu dolazi zbog dobre hrane,  gostoljubljivisti naroda, dobrih žurki i provoda i lijepe atmosfere nakon skijanja i sličnih stavri  koje se nemogu naći nigdje drugo. U austriji i drugim državama možeš danima sjediti u istom kafiću na istom mjestu a niko te neće pitati apsolutno ništa a ne recimo da te neko ponudi kafom ili da ostvariš kontakat. U u tome je trenutno prednost Jahorinee.
ma da necemo skijati na jahorini samo cemo se provoditi .Najbolje da se prodaju zicare u staro gvozdje od tih para da se naprave satori klupe i udri nocni zivot ko u prici samo da vidim dokle ...