• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

10 miliona KM odobreno za infrastrukturu Jahorine

Started by vip-jahorina, 05 June, 2008, 14:10:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Onill

slavonac mislim da na ovom sajtu o dvosjedu skocine je dosta pisano..te nema potrebe ponavljati...sasvim je ispravan samo je na najnizoj nadmorskoj visini i za njegov rad treba da bude visina snjeznog pokrivaca dosta velika....

Siladi

Pozdrav svima!

Svi se raspitivamo za Skocine, naravno, kad pogledas mapu Jahorine taj lift udvostrucuje duzinu ski staza i vreme spustanja!
Svi mislimo o toj planini sve na!!!!j Zato cemo se i provesti za novu godinu kao nikad do sad, ali posle 10 sati puta tesko je da shvatis da ne radi!!!
Nadajmo se, ali mi cemo ipak poneti jako puno kajsije da lakse prebrodimo ako bude doslo do zastoja na Praci... afrocool:(
;D ;D ;)

vip-jahorina

kao prvo pozdrav slavoncu i drago nam je sto strasno puno gostiju nam bas iz tog dijela vec godinama dolazi i ponovo se vracaju. :bravo::(

opisao sam kratko kakva je situacija sa ulaganjima i pokretanjem sistema. praca je popravljena vec odavno i spremna za sezonu. ali ta praca ima jedan problem, veoma je nisko i treba strasno puno snijega da ima da bi se i na 1300 m nadmorske visine skijalo, tj. staze pripremile. naravno kad se pogleda karta, vidi se da je to nkih 650 m nadmorke razlike, znaci staza od ca. 1,5-2 km.
tesko ju je pripremiti, jer kad ima na jahorini negdje oko 80 cm snijega na dnu prace ima svegao oko 20tak cm snijega, ste je veoma malo i nesigurno za ratrake.

i o tome se svake godine vode polemike, zasto, zbog cega kad? mi cemo naravno djelovati na OC da se ako postoji mala mogucnost, pripreme staze, jer ocigledno je to medju turistima najpopularnija staza, ili bar jedna od najpopularnijh.

alfa

Evo par predloga koji ne kostaju milione maraka a mislim da nije potrebno ni previse vremena da bi se uradile.Siguran sam da bi dnevna varijanta bila daleko sadrzajnija...
-prosle godine su postavljeni zvucnici na ogorjelici 1 na prvih par stubova i verujem da bi se jedan deo staza moglo pokriti sa istim i pustati muzika...bilo bi prijatnije i zanimljivije za skijase a mislim da ne zahteva previse srestava ni vremena...da se razumemo,meni je dovoljna zabava ispijanje rakije po kafanama ali iz razgovora sa drugim ljudima znam da bi ovo bio odlican potez
-organizovanje nekih dnevnih desavanja...nadam se da ne zvuci kao reklama ali ovaj vikend se u Bg organizuje festival rakije pa mislim da je Jahorina jako prikladna za organizaciju iste ili slicne manifestacije...mozda stupiti u kontakt sa organizatorima i ponuditi im neku vrstu saradnje
-takodje pod istu stvar a u cilju organizovanja nekih desavanja preko dana,da se organizuju neka takmicenja(svi moguci oblici ozbiljnog ali i neozbiljnog i saljivog) kojima bi pokrovitelji bili proizvodjaci piva(mislim da bi se bez problema mogli naci jer je to i za njih odlicna reklama)...neki recimo dani piva na Jahorini...
-takodje organizacija takmicenja u pravljenju kotlica,rostilja i jos gomila drugih stvari bi popravila ponudu sadrzaja na Jahorini a time i privukla vise posetilaca
-organizacija najlepse skijasice i borderke bi takodje pricinila ogromno zadovoljstvo(pre svega meni i Supri a mi se javljamo i da volonterski ucestvujemo u ziriju) a recimo da bi glavna nagrada bila Vikend sa Alfom i Suprom ;D ;D ;D ...sad moze i bez ovog vikenda ali u ziriju moramo biti
-izbor za najlepse izvajanu figuru u snegu(po mogucnosti zensku) i evo ja sam spreman da doniram flajku rakije pobedniku...

Mislim da sa jako malo para i truda  moze mnogo uciniti na poboljsanju dnevne ponude i zabave...


ps stavio bi ja i gagia u ziri ali sam se bojao reakcije njegove zene ;D ;D ;D

gagi


Onill

ovdje se sve vrti oko rakije koliko ja vidim...skijanje ode u sporednu stvar (:smijeh:

alfa

Quote from: Onill on 25 September, 2008, 22:36:08
ovdje se sve vrti oko rakije koliko ja vidim...skijanje ode u sporednu stvar (:smijeh:
Dragi druze Onill...
sve ovo sam naveo kao dopunski sadrzaj jer se skijanje podrazumeva a ovo bi bio moguci vid zabave....a ima i ona narodna koja kaze da svako vidi ono sto mu se svidi ;D ;D ;D tako da si ti pored silnih predloga u vezi zena,piva,kotlica i rostilja jedino video RAKIJU ;D ;D ;D

gagi

ima veze,ima,ima...biæe opet kad krene sezona duvanje balona na stazi da se vidi ko vozi pod dejstvom alkohola... ;)

procky

alo drustvo, evo jos jedan iz Hrvatske.bio sam isto prosle godine prvi put na jahorini ko i slavonac u kuci "miris dunja" i odlicno se proveo sa ekipom.bilo je nezaboravno jer sam tad prvi put stao na skije i vratio se doma bez i jedne ogrebotine ;D ;D
da ne duljim procitao sam sve vezano za ovu temu i sad me nakraju zanima rezime svega, odnosno sto je nakraju od svega toga napravljeno i cemu se mozemo nadat ove godine, jer i bez toga dolazimo ziher!!da ne pricamo da su kruska, kajsija i jelen nasi najdrazi drugovi  :)

vip-jahorina

uglvnom je sve manje vise receno, javi cemo vam tamo ngdje pred pocetak sezone kad bude majne-vise sve poznato....

procky: oce li biti onih slavnoskih kobasica? ;)

slavonac

Quote from: vip-jahorina on 29 September, 2008, 17:18:09
uglvnom je sve manje vise receno, javi cemo vam tamo ngdje pred pocetak sezone kad bude majne-vise sve poznato....

procky: oce li biti onih slavnoskih kobasica? ;)

pa u to vrijeme kada budemo dolazili tamna æe biti  najbolje pa nije problem ponijeti  ;)

slavonac

Quote from: procky on 29 September, 2008, 15:53:01
alo drustvo, evo jos jedan iz Hrvatske.bio sam isto prosle godine prvi put na jahorini ko i slavonac u kuci "miris dunja" i odlicno se proveo sa ekipom.bilo je nezaboravno jer sam tad prvi put stao na skije i vratio se doma bez i jedne ogrebotine ;D ;D
da ne duljim procitao sam sve vezano za ovu temu i sad me nakraju zanima rezime svega, odnosno sto je nakraju od svega toga napravljeno i cemu se mozemo nadat ove godine, jer i bez toga dolazimo ziher!!da ne pricamo da su kruska, kajsija i jelen nasi najdrazi drugovi  :)


odakle si   ti

procky

iz zagreba, ove godine smo tamo najvjerojatnije pocetkom drugog mjeseca, al ne znam u koju cemo kucu jer ce nas bit vise od 6 a onda ne stanemo u miris dunja :(
ti, stari oklen si?kad dolazite?

vip-jahorina

super sto se dopisujete  ;D, ali bi Vas zamolio da predjete u rubriku "Razno", tamo se moze o svemu i svacemu, mozete otvarati teme koje zelite, ovdje je tema iskljucivo o infrastrukturi Jahorine.

procky