• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

10 miliona KM odobreno za infrastrukturu Jahorine

Started by vip-jahorina, 05 June, 2008, 14:10:47

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.




Aleks

pa ja ne vidim nikakav problem ba si ja tako razmisljam ali me interesuje da li su i pravila tako smisljena...pozdrav

vip-jahorina

za sve ostale karte imaju pravila da izmedju prolaska mora proci odredjen dio vremena. kao je sa bodovima ne znam, ali predpostavljam da je isto.




vip-jahorina

Quote from: alfa on 28 October, 2008, 22:16:22
... verujem da VIP zna nesto vise o ovome i da nisam doneo pogresne zakljucke ...

politika je gadna stvar, ali tu si negdje

zidoo

E sad realno jel ima smisla graditi na jahorini smjestajne kapacitete bez novih liftova (staza?)? Ono bude ekstra guzva.

vip-jahorina

sta je realo je jedno, ali kao privatnik razmisljas kako i gdje bi ulozio novac. naravno da je jahorina uvijek dobra investicija. i zato se svi "tuku" da dobiju mjesto na jahorini. cista investicija, cist profit. a i nebi bas bilo u skladu sa zakonima trzisne ekonomije da privatnici ulazu u drzavne objekte i prave zice kupuju topove itd.... naravno da je tu druga stvar kod velikih investitora, ali iskreno da vam kazem, meni je drago i guramo to da jahorina ostane u drzavnim rukama. privatnici bi to iskoristili iskljuicvo za svoju dobit...

alfa

Quote from: zidoo on 28 October, 2008, 23:44:22
E sad realno jel ima smisla graditi na jahorini smjestajne kapacitete bez novih liftova (staza?)? Ono bude ekstra guzva.
e sad realno da li ima smisla koristiti rec realno na ovim prostorima?
druze,na ovim prostorima(a mislim na celu bivsu SFRJ) logika,realno,drustveno korisno,za dobrobit celog drustva,posteno su pojmovi koje osim politicara vise niko ne koristi a i vise niko u njih neveruje.cim neki od ovih izraza neko stavi u usta znaj da hoce dobro da te zajebe.Na Jahorini se prvo mora dobiti stoprocentni gazda da bi se islo u ozbiljna ulaganja...zasto da neko ulozi u nesto sto nece moci da iskoristi do maksimuma,pa ja nisam cuo ni da je skoro neko napravio decije igraliste a da nije imao debele koristi od toga...ali eto ide se prema nekom pocetku a do tada imas to sto imas...ja sam prvi koji se stalno zalio na to ali nisam siguran ni da sam dedi koji zivi ispod mene uspeo da objasnim ;D ;D ;D

alfa

Quote from: vip-jahorina on 28 October, 2008, 22:28:30
Quote from: alfa on 28 October, 2008, 22:16:22
... verujem da VIP zna nesto vise o ovome i da nisam doneo pogresne zakljucke ...

politika je gadna stvar, ali tu si negdje
VIP-ovci drago mi je da sam tu negde,dosta sam toga znao ali nisam raspolagao sa ovim podatkom o vlasnickoj strukturi i sada mi je dosta toga jasnije.Ja vam u svakom slucaju zelim puno uspeha i da sve ispadne onako kako ste planirali.Na kraju krajeva vi ste gore veci deo godine a mi dolazimo na 7,10 ili vise dana.Zelim nesto i da napisem o ovome ulaganju i svoju bojazan za neke stvari u nadi da necu biti izbrisan...
Naime bojim se ovih stalnih poskupljenja.Znam da sve cene idu gore ali recimo ovo najnovije poskupljenje ski passa koje se pravda poskupljenjem nafte i struje(nafta je dostigla najnizu cenu u poslednjih 16 meseci a cena struje se nije menjala vec 25 meseci u BiH) nije zanemarljivo.Cena smestaja je vec tri godine u nivou svetskih a i dosta njih premasuje.Navescu primer da sam uplatio first minut skijanje u januaru za 247 eura a ukljucuje bus,smestaj i ski pass(necu da reklamiram ni agenciju ni mesto) a dobijam nove ski liftove i 320 km staza.Za te pare ne mogu platiti ni smestaj na Jahorini ali naravno ne mogu ni uzivati u domacoj kruski koliko bi ja to zeleo.Na Jahorini trenutno ima 20-tak km staza ali ako uzmemo u obzir da poslednje dve godine Praca nije radila vise od 10 dana to se svodi na nekih 15-tak kilometara.Vikendom kada su velike guzve jako je tesko normalno skijati,gubi se vreme cekajuci na zicu a usled nedostatka snega(uprkos velikom trudu ljudi koji odrzavaju staze) staze brzo budu oguljene ili nastaju ledene ploce koje su opasne.Slazem se sa vama da je ulaganje u infrastrukturu jako bitno(i zbog buducih ulaganja sto investitiri zahtevaju) ali svakom ko gore dolazi bitnije je razmisljanje o skijanju i njegovom kvalitetu nego kojim toboganima ce njegovo govno da ode do kolektora.Normalna civilizacijski napredak se ogleda da ljudi imaju kanalizaciju,vodu,struju i puteve svugde a ne samo u turistickim centrima....
Ono cega se ja bojim je da ce dok se sve ovo zavrsi,biti toliko skupo da ce dolaziti samo jako bogati ljudi da pronosaju svoju novu ski opremu koju su platili ko zna koliko para,slikaju se i hvale koliko su para potrosili a onda se zasititi i prestati dolaziti a Jahorina dozivi sudbinu Kopaonika gde se danas grcevito bore sa svakog turistu spustajuci cene i jako mnogo ulagajuci u samo skijanje jer su ljudi prestali da dolaze.Dobar primer je i Crna Gora,nabijanje cena smestaja,cuge,hrane i svemu ostalom im se obilo o glavu i ove godine su samo hoteli visoke kategorije pozitivno poslovali a svi ostali su u debelom minusu.I oni su samo ulagali u smestaj,hotele,restorane i unistili obalu a pri tome nisu ponudili nikakav sadrazaj i novine za te dignute cene...
Verujte ovo je napisano u najboljoj nameri od nekoga ko stvarno voli Jahorinu i ko dolazi ne samo zimi vise puta nego i leti kada god ima priliku a sve sa ciljem da sa Jahorine ne oterate ljude koji stvarno vole ovu planinu i zajedno sa vama gore cine da ima poseban smek i nesto sto je cinilo posebnom u odnosu na sva druga skijalista...


zidoo

Nije skipass skup 150e ako ti ne cekas na liftu duze od 5min...

Sto se mene tice mogu gore napraviti jos 320 hotela ali samo nek rukaju zica. Alfa i VIP su sve gore naveli sto se ima za reci, problem je sto nas bizmiMan radije zaradi za 2 godine 1 milion nego za 10 godine 30 miliona... znaci njega bas boli uvo sto ce npr biti nesnosna guzva 2-3 godine i sto ce poslje toga Jahorina izgubiti 40% klijenata... on ce samo na inflaciji da isplati nekretnine za 3 godine a gdje ostala zarada...