• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

OBJAVLJENE Cijene SKI pasa

Started by Lejla, 28 November, 2008, 13:59:11

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Lejla

Ovo povecavanje cijena stvarno vIse nema smisla!!! JA ne znam do kad kontaju povecavat svake godine zaredom? Dok ne naguraju na 100KM??? Sta to oni nude za ove cijene? Zasto je za 5KM skuplja karta nego prosle godine? A i prosle godine je bila 5 KM skuplja nego prethodne itd. itd. 1996-te  dnevna karta je bila 10 KM! A nista novo nisu ponudili od 1996!!! Sve su stare i neobnovljene zicare prijeratne!!! OVO VISE STVARNO NEMA SMISLA  >:( >:(

nixid

Quote from: Lejla on 28 November, 2008, 13:59:11
Ovo povecavanje cijena stvarno vIse nema smisla!!! JA ne znam do kad kontaju povecavat svake godine zaredom? Dok ne naguraju na 100KM??? Sta to oni nude za ove cijene? Zasto je za 5KM skuplja karta nego prosle godine? A i prosle godine je bila 5 KM skuplja nego prethodne itd. itd. 1996-te  dnevna karta je bila 10 KM! A nista novo nisu ponudili od 1996!!! Sve su stare i neobnovljene zicare prijeratne!!! OVO VISE STVARNO NEMA SMISLA  >:( >:(

bezobrazluk

harison

Juce ski pass za samo onoliki dio staze iznosio je 20KM smjesno, sreca pa su tu box-pvi i malo cijelca i moglo je da se napravi dobar jump za zajebanciju cijeli dan Jahorina extra

Onill


zidoo

A povecavaju zbog ciste ekonomske racunice: il ces dati koliko god traze i skijat il neces skijat :)
Nedostatak konkurencije == monopol

vip-jahorina

ja sam pobornik nizih cijena i zalazem se u svakom razgovoru da cijene ostanu iste. naravno onog momenta kad se vidno ponuda poboljsa su vise cijene neminovnost.
ali, pogledaj samo svoje racune za grijanje i struju od ove godinei usporedi ih sa proslogodisnjim, mislim da je obrazlozenje, bar za ovu godinu opravdano.

Filipino

Quote from: Lejla on 28 November, 2008, 13:59:11
Ovo povecavanje cijena stvarno vIse nema smisla!!! JA ne znam do kad kontaju povecavat svake godine zaredom? Dok ne naguraju na 100KM??? Sta to oni nude za ove cijene? Zasto je za 5KM skuplja karta nego prosle godine? A i prosle godine je bila 5 KM skuplja nego prethodne itd. itd. 1996-te  dnevna karta je bila 10 KM! A nista novo nisu ponudili od 1996!!! Sve su stare i neobnovljene zicare prijeratne!!! OVO VISE STVARNO NEMA SMISLA  >:( >:(
Usporedi svoja primanja iz 1996 sa 2008,pa ces vidjeti da su ista takodjer povecana.

vip-jahorina

Quote from: zidoo on 30 November, 2008, 13:11:24
A povecavaju zbog ciste ekonomske racunice: il ces dati koliko god traze i skijat il neces skijat :)
Nedostatak konkurencije == monopol

hmmm, monopol: bjelasnica, vlasic, kupres, blidinje - samo u BiH, sve je to u krugu od 100 km

zidoo

@vip,
da ali jahorina je jahorina ostalo je smjesno porediti. Vidi cjena je takva kakva jeste, bolje nego vani ali poenta je sto se nisa ne mjenja. Das 200km za ski pass, udari magla 2 dana i nikom nista :)
Ja sam za ono: samo ti mene oderi al ocu da znam sta sam platio. Ski pass nigdje nije jeftin al drzava je trebala ulagati u Jahorinu pa onda dizat cjene.

Onill

Quote from: vip-jahorina on 01 December, 2008, 21:15:53
ja sam pobornik nizih cijena i zalazem se u svakom razgovoru da cijene ostanu iste. naravno onog momenta kad se vidno ponuda poboljsa su vise cijene neminovnost.
ali, pogledaj samo svoje racune za grijanje i struju od ove godinei usporedi ih sa proslogodisnjim, mislim da je obrazlozenje, bar za ovu godinu opravdano.

ja otisao u unis turs da pitam za pariz za novu godinu...kazu nema zainteresovanih uopste...e to ti je to...ljudi nemaju para i to malo para sto imaju ostavljaju za osnovno...kaze zena nikad nije bilo ko ove godine...propast ziva...cijene otisle, a ebem ga ja kome se plata povecala....


Onill

bice ista ko i sada....budel veca odo u austriju:)

Meklaud

Odete lepo sa skimanijacima iz BG za Tri doline ili Livigno i to za priblizno 250 evra 7 dana prevoz,smestaj, ski-pass.....necemo trositi reci na kvalitet planinskog prevoza:) austin:(

Mr.COOL

 Caos

Ajd da dodam i ja nesto na ovu temu ???

Nase cijene su na Evropskom nivou a plate ni na kakvom :bravo::(

Recimo u CH Ski-pas kosta od 40-50 a plate su od 4.000 CHF.
u Austriji 20-40 Evra a plate od 2000 Evra...
A kod nas 35 KM a plate od 300 Km :bravo::( pa gdje tu ima logike ideea:(

Cijene su mozda normalne al plate nisu,pitam se samo kako ljudi prezivljavaju :'(


Onill