• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

EXIT na Jahorini

Started by vip-jahorina, 09 January, 2009, 20:21:19

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

VIP Jahorina i organizasioni odbor EXIT-a priprema za sezonu 2009/2010 nevjerovatan dogadjaj i jedinstvenu atrakciju: EXIT Jahorina
nadamo se da cemo se uspijeti dogovoriti o svemu i da cemo dogodine imati jedinstvenu atrakciju sa 10.000 posijetilaca !!!!

u ovoj temi cemo vas obavjestavati o toku pregovora.....

reakcije?

zidoo

reakcija :)))) ko je bio na exitu zna da 10K ljudi, -3, snjeg pada, neki dj vrte ploce, kruska u potocima... more samo na dobro izac.

suma.ker

kog datuma je planirana manifesstacija VIP?
skijaj brzo
skijaj sporo
svejedno ti je
negde si jagode
izorao...........

01xxx01

auuuuuuuu, odlicno!
daj nam malo vise hint-hint detalja, da znamo na sta se lozimo!
:bravo::(

alfa

Konacno dobre vesti sto se tice dopunskih sadrzaja ;D ;D ;D

mnogo puta sam rekao da je potrebno uvesti jos sadrzaja na Jahorini jer gomila okolnih ski centara jako daje na vaznosti ovakvim sadrzajima koji upotpunjuju boravak na planini...ovo ako se realizuje je odlican putokaz za slicna desavanja ne samo zimi vec i leti u cilju ozivljavanja letnjeg turizma od kojeg ce koristi imati i ljudi koji gore zive od turizma kao i gosti koji ce imati jos jedno desavanje vise....iskreno zelim vam da ovo uspe i samo napred ;D ;D ;D

vip-jahorina

u pregovorima ne zavisi od nas, ali vjerujem da ce organizacioni odbor EXITA ima razumjevanja i povjerenja u nas.
interesi su zajednicki, te ne vidim razloga, ali naravno cim se dogovorimo ili ne dogovorimo, saznat cete

hammer


vip-jahorina

ja idem nak kop na pregovore s njima. nije nam naglaseno da moramo placati.
naravno da nam ne pada na pamet da placamo.

Jahorina je ovo. za par godina ce nas svi moliti da dodju ovdje. vjeruj te mi. znate da sam na izvoru informavcija...... afrocool:(

alfa

Ja cisto sumnjam da ce onda nesto biti od toga.Iako je Jahorina veliko ime i EXIT je proglasen najboljim festivalom u evropi i ako se ne nadju sponzori tesko da ce biti nesto od toga.Niko normalan nece platiti dobre izvodjace i organizovati manifestaciju da bi nekome privukli 5 do 10 hiljada ljudii da taj zaradi a oni za djaba da organizuju..isto vazi i za Bregovica,nece on sigurno napraviti koncert da bi gore privukao ljude a jos ako se uzme u obzir da mu je pre dve godine bilo pokusaja da se srusi bespravno izgradjena vikendica...

Cenim vas trud ali tesko ce to ici...u svakom slucaju mislim da bez sponzora,jakog organizacijskog odbora,dobre pripreme i na kraju krajeva iskrene zelje za organizaciju ove i slicnih manifestacija tesko je krenuti u sve ovo...ako se ovo organizuje to bi bilo u nekom terminu koji nije spic a onda racunajte 10 000 gostiju koji ce ostaviti minimum 250-300 eura za tih par dana...pa taj isti EXIT finansira i drzava i sam grad Novi Sad jer iako nema direktne koristi ima onih indirektnih koje ostvare od gostiju i turista koji posecuju ovu manifestaciju...

Zelim vam srecu u pregovorima i sve najbolje ;D

vip-jahorina

pa naravno alfa, trazili bi smo sponzore, s tim da exit ima sam vec razradjenu tehinku, sponore i organizaciju. mi prije svega hocemo da s njima vidimo kako to sve rijesiti.

sa bregom se pregovara oko love, naravno oko love!
dio bi trebao grad istocno sarajevo dati, a dio preko sponzora. sad zavisi od toga na koja ce se suma dogovoriti i onda da li bi grad stajao iza toga.
ako grad kaze - nema - onda nista od toga. prvobitno su rekli da hoce, pa cemo vidjeti ....

alfa

Slazem se ja sa ovim sto ste napisali a ja sam samo odreagovao na deo NARAVNO DA NAM NE PADA NA PAMET DA  PLACAMO
i zato sam rekao da je pre svega potrebno prvo volja a onda strategija kako to izvesti.EXIT je ogromana masinerija koja vec dve godine ne radi promociju o svom trosku jer je postao institucija sama po sebi a sve promocije u poslednje dve godine su komercijalnog tipa.Naime,vec dve godine EXIT festival je sto se tice posecenosti dosegao svoj maximum tj Petrovaradinska tvrdjava je postala premala pa se razmislja o izmestanju festivala na drugu lokaciju koja moze vise ljudi da primi pa im sa te strane reklama nije potrebna.Promocije koje organizuje EXIT su tipa dogadjanja u Beogradu koja su komerercijalna a od prosle godine se to malo prosirilo i na druge gradove(Nis,Kop je dogovoren jos u oktobru,u Kotoru je ove godine bio mini EXIT u diskoteci Maximus).Slucajno sam upoznat i sa cenovnikom muzicara(uplate idu preko Vojvodjanske banke gde mi radi prijateljica) i ako ne racunamo domace izvodjaca najeftiniji izvodjac kosta 50 000 eura a poznatija imena idu i do 300 000eura.Ovo sve pisem da bi objasnio da se tu radi o ozbiljnim ciframa i ozbiljnom poslu.A ako samo izracunate da ce 10 000 gostiju ostaviti izmedju 2,5  i 3 miliona za dva tri dana provedena gore onda je to razlog vise za razmisliti sta ponuditi....
Bojim se da je razmisljanje i stav JAHORINA JE OVO ZA PAR GODINA CE SVI MOLITI DA DODJU OVAMO uzrokovala i to sto jos nema zica i topova jer se s tim stavom ceka da neko moli da dodje i pokloni zice i topove...Danasnjim turistima je daleko bitnija sadrzina od pakovanja...

Ovo nemojte svatiti kao kritiku vec samo kao savet kako uci u ovu pricu jer vam od srca zelim da ovakve stvari napravite i da meni jako dragu planinu ucinite jos boljom i sadrzajnijom...veliki pozdrav

vip-jahorina

ma alfa, slazem se s tobom i to u potpunosti, samo vezano za stav JAHORINA JE OVO ZA PAR GODINA CE SVI MOLITI DA DODJU OVAMO
nisi dobro protumacio. to znaci masu promjena po svim pitanjima. a kapacitiet jahe je veliki, to znas i sam. treba samo dobre volje i naravno vrhunske strukture ljudi.

bananananan

jbg..

alfa

Ovaj kralj je ispratio svaku akciju EXIT-a,koncerte,manifestacije,pojeo gomilu mlevenih sranja i sve to masno platio...na kraju je uspeo da ostvari svoj decacki san i zaposli se na prodaji tokena i posto je dosegao svoj zivotni san(i pri tom vrovatno dobio otkaz) odlucio je sve dobro da ispljuje 3:(

I ja se slazem da tvrdjavu treba zatvoritiza ovaj festival...ponovo je vratiti na koristenje narkomanima i seronjama za vrsenje nuzde(sto male sto velike),ljudima takodje treba zabraniti koncerte zapadnih zvezda i uvesti Zvezde granda kao obaveznu nastavu u skolama a sve pod parolom kupujmo domace...takodje ljudima koji su stekli pare a da nisu privatizovali 30 firmi za jedan euro javno na trgovima oseci ruke i jezik kao i amputirati dve trecine mozga...svakome ko bi organizovao zabavu za ljude kome Karleusa nije psihi-guru istog momenta oduzeti pravo glasa,kucne ljubimce i naravno dva bubrega....za ljude koji pokusavaju da dovedu RHCP i slicne lazne svetske muzicare a da  pri tome naplacuju karte i prodaju svoju hranu(na svim festivalima u svetu je obicaj da se ponese razanj i neka zivotinja i onda lepo drustvo ispred bine tu zivotinju okrece uz prikladan kulturno umetnicki program) postoji specijalan sud za organizovan kriminal....takodje svako ko svoj tesko zaradjen novac ne trosi po koncertima Ceca,Karleusa,Mitrova,Lukasa odrediti javno bicevanje a u tezim slucajevima i streljanje..... ;D ;D ;D

bananananan

jbg..