• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pinkpanter

Vip znas li nesto u vezi sredivanja staza prije pocetka sezone? Hoce li se jos ista raditi po pitanju sredivanja ovog kamenjara?
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

skiDeki

Za vikend je organizovana radna akcija po tom pitanju, da li ce se ta praksa nastaviti, videcemo!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

ma to je se mora sada raditi u ovih par dana...ljudi padne snijeg pola metra ko æe znati gdje je hrpa sa kamenjem...samo æe se moæi osjetiti (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

skiDeki

Jadan onaj ko se zakuca u belo brdasce, a ispod brdascagomila kamenja (:smijeh: (:smijeh:
Prosle godine sam bio od 14. 02 feb na Jahorini, kad je bilo puno snega, pa sam izvodio neku precicu do vikendice kroz duboki sneg i ladno se zakucam u neki stari sporet, koji je bio ispod snega i nije se video.Skije su mi se zabole ispod njega, sreca pa je jaran isao iza mene pa mi je pomogao da iskopcam skije inace bi ostao zakovan uz stari sporet dok ne okopni (:smijeh:
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Peglas

Znaèi ove godine staze na Jahi æe biti pune zamki  (:smijeh: kako iznad tako i ispod snijega  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


skiDeki

Da se nisam nekako izvukao, morao bi da kresnem pa da dajem dimne signale, ne bi li me neko nasao i izvukazo  iz olupine sporeta (:smijeh:
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

ski karte nisu samo ski lift toga moramo biti svjesni i mi i OC...sta napraviti ti najmoderniju zicaru a staze ko minska polja (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

skiDeki

Moada organizuju nagradnu igru "ko stigne nepovredjen do cilja ima besplatnu zicu" (:smijeh:
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

harison

Ovdje ne pomaze ljudska ruka, trebaju masine bageri sa gusjenicama ili velikim tockovima! da krenu s vrha i lagano sve izbocine izravnaju (ali i kad izravnaju kamenje probije na vrh to je uzasan prizor). Nakon toga pobrati kamenje koje je na povrsini ljude pozvati u julu, avgustu ili septembru gdje se vidi svaki kamencic te zatim baciti sjeme trave i nekog ne iskoristenog sjena da do sljedece sezone nesto krene u cvat i bude ravnije, e tu bi radna akcija sa ljudskom rukom bila uspjesna, sta mislis Vipe da se jahorina.org dogovori sa OC za iducu godinu snizenje skipassa kao sad ali da ljudi moraju doci barem 3-4 dana gore!!!!

pinkpanter

Ako nista bar ce ovi na traumatologiji imati posla. :  ))))))))) E sad je meni jasno zasto ona ambulanta na Jahorini radi 24 h.:  )))))))))
E bez zajebancije trebali bi pocistiti ovo ..bes mu mater to bar nije tesko i ne kosta mnogo. Par dana plate fizikanere da to fino rijese. Samo ja sam uvijeren da od toga nista nece biti do iduce godine, a ovu ko prezivi pricace.
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

irvas

Pa valjda je logièno da to kamenje sklone kad se posao zavrsi tj. kad razvuku sajle, okaèe korpe itd. Bager to sredi za èas. Samo da vrijeme ostane stabilno i ne bude padavina da ljudi mogu da rade :)

HeAd

Quote from: irvas on 16 November, 2009, 15:57:43
Pa valjda je logièno da to kamenje sklone kad se posao zavrsi tj. kad razvuku sajle, okaèe korpe itd. Bager to sredi za èas. Samo da vrijeme ostane stabilno i ne bude padavina da ljudi mogu da rade :)

to da smo u austriji mozda bi bilo to logicno (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

harison

Moze i kod nas samo da je onaj ko je odgovoran za goste promucka mozak i razmisli da ga moze neko tuziti za kamenje, moze ebenu kaznu dobit da naplati :O