• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

skiDeki

Sve se moze uraditi, potrebna je volja i dobra organizacija, ali se bojim da je malo vremena, vreme je zasad dobro.....
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

Quote from: harison on 16 November, 2009, 15:33:14
Ovdje ne pomaze ljudska ruka, trebaju masine bageri sa gusjenicama ili velikim tockovima! da krenu s vrha i lagano sve izbocine izravnaju (ali i kad izravnaju kamenje probije na vrh to je uzasan prizor). Nakon toga pobrati kamenje koje je na povrsini ljude pozvati u julu, avgustu ili septembru gdje se vidi svaki kamencic te zatim baciti sjeme trave i nekog ne iskoristenog sjena da do sljedece sezone nesto krene u cvat i bude ravnije, e tu bi radna akcija sa ljudskom rukom bila uspjesna, sta mislis Vipe da se jahorina.org dogovori sa OC za iducu godinu snizenje skipassa kao sad ali da ljudi moraju doci barem 3-4 dana gore!!!!

vec sam malo pisao o tome ovdje http://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=705.msg19950#msg19950. Kad krene sezona, cemo onda u miru sa direktorom porazgovarati o svim vaznim temama, ne nas 15 nego nas VIP i OC. Tako se moze najbolje dogovoriti.
O stanju, stavrno ne znam sta da kazem jer se nisam penjao gore, mada ne mogu da zamislim da nece bar veliko kamenje skloniti....

sto deki kaze, vrijeme je izvrsno za taj oblik posla, samo da bude dobre volje.

skiDeki

Ove godine sam nagovarao drustvo iz Bg, koji stalno idu na kopaonik, da podju na Jahorinu kad i ja budem dolazio, stalno su govorili da bi posli ali su culi da su na zicama veliki redovi kao da su i zice lose. Kad sam im objasnio za dva nova sestoseda 90% su pristali. Ako dodju i zateknu kamenje, ziv se sa Jahorine necu vratiti
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

dovedi ti njih, mi cemo ih napijati da im ne padne na pamet da skijaju.  (:smijeh:
ja mislim da ce svo vece kamenje biti otklonjeno, ono "sitnije" manje-vise.
nego se ja vise bojim ovog kamenja sto ce ostati sa strana, van staza.

zato, bez obzira sta bude, moja preporuka:
PRVU ZICU POLAKO, OBIDJITE STAZU I UVJERITE SE JEL SVE SIGURNO. KAO UPOZNAVANJE NA NOVIM TERENIMA.
a i vjerujem da cemo ovdje u forumu detaljno o tome izvjestavati, kakve su staze, gdje ima kamenja odnosno jel "prohodno"


skiDeki

Quote from: vip-jahorina on 16 November, 2009, 16:58:24
dovedi ti njih, mi cemo ih napijati da im ne padne na pamet da skijaju.  (:smijeh:
ja mislim da ce svo vece kamenje biti otklonjeno, ono "sitnije" manje-vise.
nego se ja vise bojim ovog kamenja sto ce ostati sa strana, van staza.

zato, bez obzira sta bude, moja preporuka:
PRVU ZICU POLAKO, OBIDJITE STAZU I UVJERITE SE JEL SVE SIGURNO. KAO UPOZNAVANJE NA NOVIM TERENIMA.
a i vjerujem da cemo ovdje u forumu detaljno o tome izvjestavati, kakve su staze, gdje ima kamenja odnosno jel "prohodno"
Bolje da skijaju, momci imaju dobar cug, ko ce izfinansirati njihove apetite (:smijeh:
Ma nek sklone makar kamenje sa staza, a ono porad staze ako ostane nek ograde staze da ne moze niko ici, i to je`` to.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

irvas

Nek' nose kamenje kuæi, kao suvenir sa Jahorine :)

skiDeki

Irvas, jel znas da grci imaju problem sa olimpom, jer svaki turist(a na olimpu ih ima mnoooooogo) ponese jedan kamencic kao suvenir i Grci se uplasili da ce im nestati, tj odneti Olimp.
Treba napraviti neku reklamu da ovo jahorinsko kamenje ima mitolosku povezanost sa olimpom  i ima da ga nema do nove godine (:smijeh:
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Speed

Izgleda da ce ove sezone biti vise lomova nego u posljednjih 5. Nek nam je BOG na pomoci, jer ovi iz OC sigurno nece!!!!!

irvas

Pa o tome ti prièam. Neka bude kao 'lekovito kamenje' :) ©to veæi komad to bolje leèi! Pogotovo ovo sve¾e iskopano, ono je ka¾u najbolje.

skiDeki

Quote from: irvas on 16 November, 2009, 18:10:19
Pa o tome ti prièam. Neka bude kao 'lekovito kamenje' :) ©to veæi komad to bolje leèi! Pogotovo ovo sve¾e iskopano, ono je ka¾u najbolje.
(:smijeh:
LEKOVITO KAMENJE IZ SRCA OLIMPIJSKE JAHORINE LECI SVE OD REUME DO BRACNIH PROBLEMA I NESRECNIH SUDBINA (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

harison

1.
Najbolje je vecu kolicinu kamena, ubaciti u bure puno vode i ostaviti da odstoji bar pola godine, kada odstoji vodu procjediti i sipati lagano u kazan za rakiju, postit cete vrhunsku kvalitetu rakije to bila, sljiva,kajsija,jabuka,orah...., pa cuo sam najbolja je za medovacu!!! Sto je malo glupo kamenje se mora mjenjati nakon svakog koristenja!
Oprez vracanjem istog kamena na Jahorinu automatski rakija se kvari i gubi svoju kvalitetu, ispitano kod vise strucnjaka!!!

2.
Novost!!
Na planini Jahorini ima u izobilju kvalitetnog i ljekovitog kamenja koji takodje moze posluziti kada kiselite kupus ili sirite vece kace sira, koristenjem ovog kamena vasi proizvodi dobijaju na kavliteti, a bogami i dobro se prodaju!!!  Oprez -- kamenje se ne smije vracati na Jahorinu vrhunski kvalitet istovremeno nestaje!

3.
Pravite novi berlinski zid ispred ili iza vase kuce, slobodno kontaktirajte OC Jahorinu ili nas na forumu www.jahorina.org/forum automatski cete dobiti gratis pola tone odlicnog cvrstog kamena koji ne moze ni Americka atomska bomba razvaliti!!!

4.
Ljudi koji imaju kamen u bubregu ili imaju slabu memoriju (da djaci u skolama lakse uce) dovoljno je da u flase s vodom od 1L ubace po 0,400gr friskog kamena sa Jahorine ostave da odstoji mjesec-dva nije bitno te zatim procjede i popiju tu vodu, osjetit ce olaksanje u roku od samo nekoliko sati!!! Oprez -- kamenje se ne smije vracati na Jahorinu, moze nastupiti smrt u par sekundi ili budete toliko glupi da vas odma salju u ludnicu!!

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE