• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

vip-jahorina

Cim se zavrsi sezona, znaci tamo negdje u proljece, pocinje izgradnja 2 sestosjeda na jahorini.
Jedan ce biti na poljicama umjesto starog jednosjeda, a postojeci dvosjed bi trebao ostati za pocetak. naravno ako se ne donese neka nova lokacija.

Jeca

Daj Boze, al ja dok ne vidim, ne verujem ;)

vip-jahorina

po svim inforamcija koje imam, ti trebalo to biti. topovi su vjerovatno u igri, ali cim saznam nesto vise, i to cu vas obavjestiti

skijash

*** Ski-centar HR *** Nova dimenzija skijanja!

alfa

Bitno je da postoji volja i zelja za izgradnjom(uz naravno sredstva) a sad sama lokacija gde ce se postaviti i nije toliko bitna...predpostavljam da ce se ovim osloboditi guzva na Poljicama i verujem umesto jedne Ogorjelice ali u svakom slucaju jako lepa vest ;D ;D ;D

tanana

Ideja o sestosjedu je odlicna, naravno ako bude realizovana :)
Ono sto mene brine je koliko ce onda skociti cijene ski pasova, s obzirom i na dosadasnja poskupljenja kad se nista nije radilo :-\

alfa

Pa ja nesto sumnjam da ce doci do nekog drasticnog poskupljenja....kao prvo vec je cena ski pass-a dostigla centre u okruzenju,ekonomska kriza ce usloviti odredjeni pad turista i mislim dok se jos ne urade nove staze i poveca kapacitet sa sadasnjih 15-tak kilometara staza(bez Prace je to otprilike toliko) nece biti nekog velikog povecanja...Kada se sve ovo planirano uradi onda i treba da ode malo gore

vip-jahorina

skroz neformalno: mislim da ce cijene u skladu sa ostalim ski centrima biti, kao i do sada. znaci mozda skoce par maraka, ali bi skocilie vjerovatno i bez novih zica.
alfino obrazlozenje je realno.

ima jedna interesantna stvar: Direktor ZOI 84 (Bjelasnica) je predlozio da se ski pass ujedini. Da li je to doslo do nasih OC-ovaca tesko je reci. u svakom slucaju, kad tad ce doci do neminovnog ujedinja ski passa, sto moze svima samo koristiti.

alfa

i to je dobra vest ;D ;D ;D
naravno da je neminovno a bilo bi i interesantno pruziti priliku gostima oba centra da imaju mogucnost otici bar jedan dan i na drugu planinu,cisto radi promene a i zasto ne upoznati obe planine

sasav

samo ostaje pitanje raspodjele sredstava od karata. Nije to tako jednostavno i zadugo to neæe biti ostvarivo.

Cokie

©estosjed na Poljicama - kakva èe tek onda biti gu¾va na stazi - sudara i slièno......... ???

vip-jahorina

ako pripreme i stazu s druge strane, nebi trebalo ....

Rude Boy

a ona kobna krivina sa druge strane ?! prièa ka¾e da su ljudi poèeli da lete !  :-X
doèi èu i peti put zaredom ako èe biti do godine to sreðeno ! pa èe mi tako trebati punih pet sezona da isprobam sve terene Jahorine ! ajme meni !  ideea:(

vip-jahorina

valjda ce kobnu krivinu sanirati (jesu vec djelomice, ali moraju jos bolje, jer jos uvijek postoji mogucnost izlijetanja)

zburkos

Daj boze da dodje do ove obnove vertikalnog transporta.....
Bio sam za novu kod jarana na Kopaoniku i odusevio samse sta su ljudi napravili, za par godina. Kakva je oganizacija na stazi, pocev od topova, prskalica duz cjele staze za snjeg, table na svakom koraku obavjestavaju te gdje se koja staza nalazi, koja radi a koja ne..... prava milina, jest da je cjena ski-pasa mnogo skuplja od nase ali vrjedi dati pare.
Jedva cekam da krene ta obnova, da Jahorina dobije ono sto zasluzuje.