• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

2 x sestosjed za sezonu 2009/2010

Started by vip-jahorina, 10 January, 2009, 17:56:27

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

lena


sve ove prijedloge koji se ovdje predloze, su ili procitani od oc-a ili su izneseni na vidjelo ili ih pokazujemo dalje kako bi uvidjeli sta se treba uraditi.
VIP Jahorina Woman Team

vip-jahorina

Danas, pon, 16.feb se raspisuje tender za izgradnju novih zica na jahorini.
znate i sami kakva je procedura i da traje ....
informacije slijede

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

i ja isto mislim, mada je poma izgradila nekad davno svu ovu infrastrukturu na jahi

banes

I topove i sestosed, sto pre montirati.Samo napred za svaku pohvalu.

vip-jahorina

danas je bi zadnji dan tendra koji je raspisan 16.2.
Prijavilo se prilican broj uzvodjaca, pored onih standardnih ala poma & dop.m. i jos par drugih.

sad slijedi pregeld svih ponuda, odlucivanje za najpovoljnijeg pa onda .....

Bojan NS

Vip, ima li kakvih novosti o poèetku radova? Hoæe li sve biti gotovo do kraja graðevinske sezone (pretpostavljam da je to na Jahorini negde poèetak novembra)?

Nadam se samo da æe na Jahorini posle svih tih ulaganja ostati i dalje ista atmosfera, da neæe biti fensi kao Kopaonik!

Pozdrav iz Novog Sada!

vip-jahorina

jedna oficijelna informacija vezana za sestosjede: sutra, 16.4. se otvaraju ponude. tender su prosle tri firme. francuska poma, austrijska Doppelmayr/Garaventa Gruppe italijanska firma Leitner.
napominjem da je poma vec od olimpijade prisutna na jahorini, jer je ucestvovala zajedno sa tadasnjim sarajevskim energoinvestom u izgradnji liftova i zica koji su jos uvijek u pogonu.
s druge strane, Doppelmayr je izgradio postrojenja na kopaoniku i u vecini bugarskih ski centara. i ja sto sam vidio i vozio se na njihovim zicama su stvarno ok. poma je u po meni najboljem ski centru u europi u val d'iseru postavila skoro svu infrastrukturu. o leitneru ne znam previse.

u svakom slucaju, trebali bi u narednih par dana saznati vise ko je dobio tender. nakon toga postoji rok zalbe od 15 dana. to je jednina pravana prepreka, jer moze sve zaustaviti. ukoliko ne bude zalbi, bar onih osnovanih, za nekoh dvadesetak dana bi se trebalo poceti raditi na projektu 6-sjeda na jahorini.
rok dovrsetka je 15.12. iskljucivo smo trazili da budu pokretne trake na ulazu i izlazu sa sestosjeda. razolg: svi znate da je na goloj jahorini (na vrhu) na mjestu gdje se silazi sa zica uvijek, cak i kad ima 3,5 metra snijega (2005), je sve vjetar otpuhao. ne moguce je ne nanosenje, jer bi od jutra do mraka neko samo morao nanositi snijeg.

sto se tice vjestackog osnijezavanja: ovo je skorz nesluzbeno, vjerovatno bi se praca mogla osnijeziti i koristiti staro jezero dole u dnu na osnjezavanje. to je ako... a onda se ide dalje.

vip-jahorina

danas su otvorene ponude i pregledane. sve tri su vazece. nije bilo nikakvih primjedbi. pored cijena se gledaju i neki drugi faktori.
kao sto sam rekao, zalbeni rok je 14 dana. u narednih par dana se sataje komisija i objavljuje dobitnika na tenderu.

Doppelmayr je nekako nama favorit ....

Bojan NS


lena

postoje penali, tako da ne vjerujem da su ovako ozbiljne firme spremne placati penale
VIP Jahorina Woman Team

Filipino

Zna li se 'ko je izabran na tenderu?

starmo

©to nisu tender u januaru raspisali?

vip-jahorina

jos se ne zna. naravno da cemo objaviti cim se dozna.....

patak

svaka pohvala :)) drago mi je cut . imate pozz i banja luke afrocool:(
Gola Voda :)