• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

LJETO 2009 - novosti, izgradnja ...

Started by marina, 11 June, 2009, 19:43:02

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

marina

Za one koji se ne snalaze dobro , evo i u ovoj temi fotografija  pocetka izgradnje sestosjeda.
VIP Jahorina Woman Team

marina

 Za ljubitelje setnje,   zavrsena je rasvjeta na dionici setalista Hotel Sator - Ogorjelica  najavljena slikama u junu , koja spaja dva dijela Jahorine ! :)
VIP Jahorina Woman Team

vip-jahorina

mada se mi ne volimo mjesati u politiku niti hocemo u ovom forumu teme vezane za politiku, nemamo nista protiv kao kad u zadnje vrijeme nas politika podrzava.
zato sam vam htio, onako iz prve ruke napisati o par novih i starih stvari sa jahorine.

kao sto vecina vas zna, premijer Dodik je bio jucer na otvaranju skole u Palama. Tom prilikom je i spomenuo Jahorinu. Na prijemu u hotelu Vucko smo kasnije i detaljnije pricali o investicijama na Jahorini, te uspjesima i padovima koje smo imali. U svakom slucaju, premijer nam rece sto u direktnom razgovoru, sto onako sa strane:
10 miliona KM je skupljeno dokapitalizacijom u prvoj ruci, pa onda poslije toga jos 26 (znaci ukupno 36 mio KM). sav novac ce se ulagati (djelom je vec ulozen) u ova dva famozna famozna sestosjeda, 8 ski liftova koji ce se iduce godine praviti, osnjezavanje jahorine (vip dodaje: Praca, Poljice, Ogorijelica i Slalom u rajskoj su u planu, sto ce vjerovatno uz male promjene tako i biti). Jos jedna stvar nam je na Jahorini veoma vazna. Osim dobrog prilaznog puta sa Pala i iz Sarajeva, radovi na zaobilaznici izmedju Aerodroma Sarajevo ka Jahorini se polako privode kraju. Ocekuje se 2010 zavrsetak radova. S tim bi smo skratili put sa aerodroma za nekih 30 minuta do sat, zavisno od vremenskog intervala i guzve kroz Sarajevo. Dobit bi imali svi koji dolaze, naravno osim vec spomenute veza i gostiju iz avionskih linija te domaceg stanovnistva, iz pravca Mostara, znaci Dalmacije i iz prvaca Zenice (znaci Zagreba, Osijeka). Beograd je vec dobro povezan, a radi se samo na modernizaciji vec postojecih puteva preko Romanije i dolinom Drine. Dodik dodaje da je pitanja ceste preko Trebevica (Tvrdimica). Samim tip ce izleti na Trebevic postati realnost i nadamo se da ce se i ovdje jednog dana poceti ulagati.

Jos par drugih prilaznih puteva su u izgradnji, kao recimo tunel prema Stambolcicima.


Eto, nadam se da niste podlegli ovom kratkom politickom izvjestaju, ali je lijepo kad se iz prve ruke sazna da vlada i dalje stoji iz anas i da VIP Jahorina se uvazava kao faktor koji pozitivno djeluje na ovim prostorima.....



Bojan NS


vip-jahorina

hmmm, to sa policijom nam je djelomicno i poznato. mada je ovdje pogresna tema za to.
Policija na Jahorini

Ali evo ukratko: svi nositelji Jahorinske ponude se sastaju bar dva puta godisnje i analiziraju proteklo razdoblje. Naravno da tu bude i nacelnik policije, Gosp. Mandic. Mi konkretno dosta komuniciramo sa nasim gostima i znamo manje ili vise o gotovo svim problemima. U pocetku (do prije par godina) je bilo problema, koji su ubrzo veoma efikasno rijeseni. Mandic izlazi u susret Jahorini, i naravno to je pozitivno i otkad se vode takvi dijalozi, nemamo prituzbi na ovom nasem regionu. Prije svega mislim na prostor oko Jahorine i Pale. Tu se cak i strane table manje zaustavljaju nego domace. Ipak su to nasi gosti koje ne treba uznemiravati. Problem nam vise prave prilazni putevi, sa svih strana koji nisu pod direktnim nadzorom.

S tim naljepnicama je nesto posebno. To moras shvatiti ti ko i svi ostali da na prostorima bivse juge ce te svugdje zaustaviti - ako nemas oznake. Na zapadu ne pada nikome na pamet da to gleda. Znaci bolje je zalijepiti kako treba (ima i magnetskih za kupiti) i naravno koju treba. Grb zemlje nije bas identifikacija kakva bi trebal ada bude, i tu su imali policajci po zakonu pravo.


Za ubuduce, za sve primjedbe protiv policije, imamo otvorenu u forumu vrcu temu. Vjeruj mi da se sve odmah salje, naravno ako procijenimo da je i realno, direktno policiji, pa onda strukturama vlasti. A mozes nas i kontaktirati putem maila ili telefonom ili na licu mjesta ....

3d

Interesuje me situacija sa parkingom na Jahorini. Znam da je prosle sezone bio haos za vikend. Ima li kakvih promjena po tom pitanju?

vip-jahorina

postavljuju se trenutno ulazne/izlazne rampe. koliko sam vidio ima ih 5. malo dole ispod policije.
bilo je govora oko nekih novih parkinga, ali ja niti sam vidio da prave niti namjeru da ce nesto novo napraviti.

samo bi trebalo biti malo bolje cisceno, pogotovo ovaj dio prema satoru. vidjecemo sta ce biti od toga.

cos

Nova Lavina hotel koji bi trebao da prestavlja sami vrh luksuzni hotela na Jahorini. Sadrzaj hotela: apartmani lux, bazen, sauna, parno kupatilo, jakuzzi, fitness,masaza itd.






Bojan NS

Не бих рекао да се баш уклапа у планински амбијент


Bojan NS

У Шатору сам био прошле зиме, видео и лепих ствари и мало мање лепих ствари