• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

CILJ: unapredjenje ski centra Jahorina

Started by vip-jahorina, 12 September, 2009, 14:26:13

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Kao sto sam vec par puta u forumu spominjao, svake godine se odrzavaju sastanci 1-2 puta godisnje gdje se dogovora i analirira predhodni posao, ali isto tako zadaju tacke smjernice za ubuduce. Kad je sve ovo prije par godina se pokrenulo, svi smo bili skepticni, sad se vide i to dobro se vide rezultati ovakvog dogovaranja, usaglasavanja izmedju organa vlasti, OC-a te nosioca ponude. Dalje se ovi zakljuci prenose na sve nize instance, konkretno na Jahorini OC na svoje djelove, a mi na udruznja hotelijera i vlasnika privatnih kuca.

Ukratko vas donosim zakljucke ovogodisnjeg sastanka. Ima par veoma bitnih stavkih koje su vazne za sve nas.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sastanak je otvorio gradonacelnik, a o svim temama su uglavnom pricali direktori tih ustanova i njihovi prestavnici:

1. Do 15.11.2009 godine ce opstina postaviti ulazne i izlazne rampe na Jahorinu, naplacivace se ulaz, ali ce navodno biti ocisceno dovoljno parkinga za parkiranje gostiju , jer od ove godine Opstina preuzima ciscenje puteva na Jahorini, a ne Olimpijski centar kao do sada. Romanijaputevi ce i dalje cistiti do Jahorine i taj put je proglasen prioritetnim. Vlasnici objekata ce imati propusnice za ulazak u Jah. Raspisace se i tender za investitora za gradnju velikih  garaza.

2. Za problem motornih sanki napravljen je Nacrt zakona , koji bi se eventualno mogao usvojiti , ali je pitanje kada( to je Sale vazni pravnik , trljao kao i obicno). Redarska sluzba bi ih trebala sankcionisati, ali da bi se to moglo izvesti trebale bi podlijegati registraciji , a one nisu zakonom predvidjene kao sredstvo prevoza koje podlijeze registraciji.

3. Elektrodistribucija je pojacala sve trafostanice, napravila nove betonske stubove za ulicnu rasvjetu, osvijetljeni su dijelovi koji ranije nisu bili, kao sto je dionica od osmica(ulazak u Jahorinu), setaliste Sator- Ogorjelica 2 (slike mozete na nasem forumu pogledati).

4. Posta ce raditi na Jahorini tokom citave godine, a od ove godine radice I mjenjacke poslove( znaci I kao mjenjacnica).  Za sada radno vrijeme je od 8 – 13h.

5. Na samim stazama za prvu pomoc je zaduzena dobro obucena Gorska sluzba spasavanja, koja ce pacijente dovoditi u dezurnu ambulantu na jahorini koju ce sacinjavati tim od 1 ljekara, medicinskog tehnicara, 1 vozaca te ambulantnih kola , te koja ce na Jahorini biti 24H.

6. Dosadasnji vertikalni transport je sredjen (saniran), te je i sa sigurnosne strane u dobrom stanju. Dva sesterosjeda ce ako bog da biti tu do pocetka sezone. Za sljedecu sezonu jedna firma iz Banjaluke priprema Projekat uredjenja staza koji se mora uraditi profesionalno: drenaze, nagibi na stazama, paltoi itd, kako bi se moglo kvalitetno skijati i na 10 -15cm snijega. Uradjen je i idejni projekat osnjezivanja (vjestacki snijeg) dionice skocine (praca) sa izlazom na Ogorjelicu 1 i 2, te je predvidjena je izmjena dijela regulacionog plana koji je  vjestacko jezero  za osnjezivanje predvidio u donjem dijelu Jahorina, a koji bi trebalo izmjestiti na vrhove jahorine.O OVOME SVEMU u tacki 6 nas je upuznao Dir. OC-a Branko Koroman.

7. Predvidjeno je I obiljezavanje taksi standa sa istaknutim cijenama , a koji ce na Jahorini biti instalirani 24h tokom zimske sezone.

vip-jahorina

kako se dosta vasih prijedloga na ovakvim sastancinma ili u direktnim razgovorima sa razlicitim direktorima i nosiocima vlasti iznose, bi vas zamolili za adekvatnom raspravom vezanim za gore navedene stavke, odluke i prijedloge.....  :)

Bojan NS


zburkos

Mene zanima sta cemo mi koji zivimo u Sarajevu, Palama i u drugim obliznjim mjestima sa placanjem ulaza na Jahorinu? Znaci li to ako u jednoj sezoni gore provedem mjesec dana morati stalno da placam taj ulaz na Jahorinu?

vip-jahorina

to je jedna nepopularna mjera, i naravno da ce se mnogi usprotiviti.
ako stvarno budu s tim novcima cistili parkinge i prilaze, prije svega naselju sator, onda je to ok.
nisam ni ja jos nacisto sta da mislim.

vec kod prvih vecih padavina za vrijeme sezone cemo vidjeti kako ce se ponasati.

zum

i ja ne znam sta da mislom o ovome. znaci svaki put ce me opaliti po djepu kad budem isao gore osim ako ne skontam neku foru.
ali to i hajd nekako, al ne vjerujem ja ovim nasim cistacima snijega  afrocool:(

vip-jahorina

Quote from: zburkos on 12 September, 2009, 14:38:09
Mene zanima sta cemo mi koji zivimo u Sarajevu, Palama i u drugim obliznjim mjestima sa placanjem ulaza na Jahorinu? Znaci li to ako u jednoj sezoni gore provedem mjesec dana morati stalno da placam taj ulaz na Jahorinu?

kako sam ja shvatio, samo oni koji imaju kuce, vikendice ili apartmane na jahorini ce moci izvaditi godisnju kartu. svi ostali ce morati placati ulaz.  austin:(

forumas

meni se to ne svidja, mada romanijaputevi su proslih godina odradili svoj dio stvarno profisionalno.

zum

da, oni su do sada cistili samo do ulaza na jahorinu, i to je bili skoro polizanao.

brera


zburkos

Ma daj ba to je tako bezeze, gdje ces ti ulaz na planinu placat a za to ne dobijes nista, aj da imas besplatan parking pa udure, al' ovako totalna glupost....... :o

vip-jahorina

odluku o naplacivanju je donjela opstina na celu sa nacelnikom Slobodanom Savicem.
naplacivat ce se ulaz, ali su nam i Gosp. Savic i  Ceremidjic Mladen (prostorno uredjenje) potvrdili da ce parkin biti obezbjedjen i besplatan.

da li ce to tako biti ili ne, ostaje nam da vidimo. ako bude stvarno parking obezbjedjen i slobodan, onda je to ok. u protvnim je ideja skroz losa.

spomen

Ljudi cek cek samo polako...bez nervoze...cuj odakle ideja da se naplacuje...pa u Crnu Goru ulazis oni naplate,prolazis ispod Mokre Gore placas taxu...u cemu je problem? I jos placas taxu a ne dobijes nista a ovako ce biti i parking...a i da ne bude taj simbolicni iznos od 5 maraka kako cujem nije mnogo i treba da se plati...molim lepo, pa sminkeri koji se gore samo vrte u kolicima sada ce i da plate a oni koji su tu da bi skijali nece mnogo razmisljati o 5 maruna...pozz!!!

twid

ako dobijemo parking za tu lovu, nema frke. JA SAM ZA !!!!  cr:)
a i sto rece spomen, gdje god krenes, opale te po nosu i nista za to ne dobijes....  puf:)

COCO

K'o da vidim da æe biti kolona parkiranih auta du¾ ceste od Pala do naplatne rampe ;)