• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Nova trasa staze Ogorijelica 1 za sezonu 2010-2011

Started by vip-jahorina, 26 October, 2009, 15:55:20

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Jedna lijepa vijest:
Odmah poslje sezone bi trebao da se napravi detaljan plan uredjenaj staze Ogorijelica 1. Znaci projekat sa svim neophodnim "pratecim programom". Obiljzavnje staza, putokazi (na digitalnoj osnovi?), plan osnjezavanja (navodnjavanje i topovi) ....

Ovo je jos nezvanicna informacija iz vrha OC-a. Kad smo pricali o vaznosti staza, napomenuo sam da ja ipak mislim da je poljice/sator najopterecenija staza i da bi nju isto trebalo uzeti na razmatranje. Ali cu biti veoma zadovoljan ako se jedna veoma vazna staza kao sto je ogorijelica 1 do detalja projektira i dovede na zapadne standarde. Osim toga, kao sto sam vec par puta navodio, 6-8 kratkih liftova bi se trebalo postaviti po cijeloj jahi kao i osnjezavanje Prace !!!! koja je sigurnost da se po najlosijem vremenu na jahorini moze skijati. Sve to za sezonu 2010/2011

Idemo dalje ....

amer


Big_DANE

Nova trasa staze Ogorijelica 1 za sezonu 2010-2011??? Da li ce se menjati trasa ili kao sto kazes VIP da ce se samo urediti postojeca trasa staze?
Ne vidim kako bi se mogla izmeniti trasa staze Ogor.1!??
Mislim da bi mozda trebalo jedan ili dva dvosjeda ili taj sa Ogorjelice da se prebaci na Olimpik ili Zelju ili Pracu(a pogotovo topove na pracu) !?!?

vip-jahorina

suti dane, da urade samo ovo sto je receno, ja cu se nogama u g.... udarati ;D

trasa ostaje ista ali se ona kao postojeca uredjuje

Big_DANE

Quote from: vip-jahorina on 26 October, 2009, 17:02:37
suti dane, da urade samo ovo sto je receno, ja cu se nogama u g.... udarati ;D

trasa ostaje ista ali se ona kao postojeca uredjuje
nogama u g.... udarati ;D
nogama u g.... udarati ;D (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

skiDeki

Kad dodjem na Jahorinu trudim se da na skijama provedem sto je moguce vise vremena, tako da staze znam napamet, ne bi bilo lose kad bi se napravilo jos par km novih staza i naravno ove postojece sto bolje pripremiti. Licno mislim da ce posle novih sestoseda, prioritet biti vestacko osnezivanje i kvalitetnije sredjivanje staza. Ako je OC vec odlucio da ulaze to je logican potez u cilju poboljsanja imidza olimpijske lepotice!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


vip-jahorina

samo da se pogresno ne razumijemo: nece biti za sada pravljena novih staza, bar za sezonu 2011.
Jahorina ima dosta staza, ali je veci nam problem u uredjenju vec postojecih staza. ako uspijemo ove sezone preradjivati/utabati bar jedan dio postojecih staza, to je veliki pomak.

naime, ove sezone ce biti zaduzena osoba koja ce vrsiti kontrolu staza i "primiti" ih odnosno pustati u pogon. nas zadatak je ne samo da pricamo sta je bolje i kako bi bilo bolje nego da dajemo konstruktive prijedloge pogotovo kad se vratimo sa skijanja i damo ocjenu staze koju smo dobro iskijali. svi provodimo nase zimovanje, vikende ili pojedine dane na jahorini, stalno smo po ovom forumu u nadi da cemo saznati nesto novo o planini koju toliko volimo.

skiDeki ima pravo: vazan je imidz nase ljepotice, koji nam je malo poceo uzmicati zadnjih par godina. sad su se rukavi "zasukali" i krenulo se u realizaciju onoga sto je bilio neophodno.