• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Da li treba ski pass da poskupi?

Started by vip-jahorina, 02 November, 2009, 22:48:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Da li treba ski pass da poskupi?

da! novi 6sjedi su tu
1 (1.2%)
minimalno, iako su novi 6sjedi tu
22 (25.6%)
samo odredjeni skipasovi, recimo sedmicni ili poludnevni
2 (2.3%)
Treba ostaviti sve kako je bilo !
61 (70.9%)

Total Members Voted: 86

gogo6309

mislim da se nije trebalo ici u  prvoj godini sa 6-osjedima sa ovakvim drasticnim  dizanjem cijena.kako ce sve to funkcionisati sa novim zicama,sa vjestackim osnijezivanjem,sa redom i disciplinom na stazama i na zicama( nema prekoreda, nema pustanja dzabe za ahbabe i ostale poslovne prijatelje) ,odrzavanje itd.

sve je to nepoznanica.bitno je da gost plati, sav je rizik prebacen na gosta skijasa. to samo pokazuje koliko su ovi koji odlucuju i kalkulisu bezobzirni a i bogami bezobrazni.kod nas u bih,kao i svugdje u ovim tranzicijama, nema istancanih kriterija koji novac se moze za nesto traziti.

evo ja sam htio prenosivi pass da kupim ove godine, ne znam sto ga nema na spisku, a ne znam ni da li ga uopste uzimati. nekih 150 eur vise i imam sezonsku u ski-amadee, nekih 60 km juzno od salzburga gdje sam inace, hiljade km staza, od schladminga, dachsteina  do saalbacha, gondola,kabina,8-6-4 sjeda i liftova.
ali jedna je jahorina,ona ima za mene nesto posebno, kao i za mnoge iz moje generecije.za koje se nadam da nece biti otjerani od strane ljudi iz uprave ski centra.