• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Naplata ulaza na Jahorinu !

Started by vip-jahorina, 02 November, 2009, 10:10:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Na sastanku odrzanom jos u septembru sa predstavnicima vlasti (tema ovdje), donjeta je jedna odluka koja nam nije bas "mirisala" ali je mozda bar u pocetku nesto obecavala. To je ta famozna naplata ulaza na Jahorinu! Zauzvrat bi dobili ciscenje Jahorine i to cijele (od Satora do Ciljne kuce) i besplatan parking.
U pocetku veoma dobra ideja. Platis 5 KM na ulazu u jahorine, ceste ociscene, parking stoji na raspolaganju.... Ja bi prvi da sam gost platio bez razmisljnaj tih 5 KM (a i onako je parking bio po danu 5 KM).

Medjutim u medjuvremenu, onako nezvanicno se saznaje da je ipak tu nesto vise u pitnaju. Po novinama se razlicite price vuke, donose se razlicite odluke. Nas forumas "ime" je objavio jedan od tih clanaka http://www.jahorina.org/forum/index.php?topic=559.msg19034#msg19034. stice se dojam, da opstina hoce da izvuce tu neku lovu koja im treba, a sa raznim obecanjima stvori dojam da je to veoma dobar potez.

Prosli cetvrtak je bio ministar na Jahorini koji je odbacio taj prijedlog, jer na kraju ipak vlada donosi tu odluku. U razgovoru sa nasim predstavnikom je rekao da mu to lici na "krsenje osnovnih ljudskih prava". Danas je dio naseg tima kao i neki predstavnici drugih organizacija u Banja Luci i sutra se opet sastajemo sa ministrim da se porazgovara o toj temi.


zum

nek naprave jos prakinga, uvedu red, ociste kako treba prema satoru, pa nek onda naplacuju. ovako im ga ja necu platit

zana anderson

Naplatiti parking ljudima koji imaju vlastite vikendice , apartmane i sl. pa to zaista nema smisla Svi smo mi to zestoko platili, treba da se red uspostavi i napravi parking ali isto tako da vlasnici hotela , motela koji imaju veci dio parking prostora ipak to na neki nacin obiljeze .Dodjem ispred vlastitog app pa nema mjesta sta onda a kad tek zapada.? Isto tako nije lijepo reci gostu hajde se preparkirajte ,ljudi se ljute .S toga neka svako obiljezi svoja mjesta ili vec ne znam kako Ja nemam namjeru da platim Hvala!!!!

texy

meni je to suludo!
zamislite kad bi u splitu naplacivali uzal u grad ili staro jezgro grada. doslo bi do pobune i vanrednog stanja  :D

turisticka zajdnica ili opicina ili vec ko, uzima dovoljno novca na osnovu boravisnih pristojbi, poreza, ski pasa i sl. tako da su duzni da pripreme o odrzavaju planinu.
lito je moje, zima je moja - jahorina je uvijek u meni


HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

borat

treba uvesti porez na vazduh. ko nema da plati, ode ruka. kakvi su to likovi, ovi "nasi" opstinari.  austin:(
meni je dobro

Simiki

Quote from: zana anderson on 02 November, 2009, 11:13:04
Naplatiti parking ljudima koji imaju vlastite vikendice , apartmane i sl. pa to zaista nema smisla Svi smo mi to zestoko platili, treba da se red uspostavi i napravi parking ali isto tako da vlasnici hotela , motela koji imaju veci dio parking prostora ipak to na neki nacin obiljeze .Dodjem ispred vlastitog app pa nema mjesta sta onda a kad tek zapada.? Isto tako nije lijepo reci gostu hajde se preparkirajte ,ljudi se ljute .S toga neka svako obiljezi svoja mjesta ili vec ne znam kako Ja nemam namjeru da platim Hvala!!!!

potpisujem

Big_DANE


mijat


marina

 Problem je sto ovdje dosta ljudi koji donose odredjene odluke nemaju razvijenu turisticku svijest. Mi  im bez obzira na sve ukazujemo na eventualne propuste koje urade ili barem sugerisemo da neke stvari nisu uredu, nekada i upali!!!!
VIP Jahorina Woman Team

midwest

Apsolutno se ne slazem sa misljenjem pojedinih da je naplata ulaza ok, narocito pod krinkom da bi se dobio besplatni parking. Isto tako mislim da ni parking posebno ne treba naplacivati. Ne moramo i ne smijemo nista izmisljati samo moramo prepisati iskustva iz Evrope. Prosao sam u proteklih 5 godina zaista veliki broj skijalista u Austriji i nigdje nisam platio niti jednog euro centa za parkiranje. Osnovni postulat kod svih tih skijalista je da gost moze svojim automobilom doci do ski lifta. I nigdje se parking ne placa za to vrijeme. Ne samo da se ne placa parking, nego se ne placaju ni ski busevi koji saobracaju svakih 15-ak minuta i prevoze skijase. Kaze opstina da bi za taj novac ocistila puteve po Jahorini. Pa cist put i prostran parking je uslov da imas turizam, a ne obrnuto. Pa opstina dobija sve pare od turisticka takse, i jos na to hoce ekstra profit. U sta ulazu novac od turisticke takse? Stvari se postavljaju naopako i ubjedjuje se narod da je to istina.... Uzas! Toliko sam se uznemirio kada sam prvi put cuo tu vijest, a jos vise sada kada sam vidio da ima nekih koji to smatraju normalnim.

I samo podsjetnik za gospodu iz opstine Pale. Srbija ce na bijelu listu. Skijalista cijele Evrope ce im biti na raspolaganju. Skijalista sa po 5 puta vise staza, vjestacki osnijezena, sa besplatnim parkingom, bez napalate ulaza, a sa cijenama smjestaja kao na Jahorini. Bolje neka se zapitaju da li ce skuplji ski pas biti dovoljan da ipak ostanu na Jahorini i ucine dodatni napor da se podigne kvalitet usluge, i vidjece kako ce se to samo otplatiti kako im nece trebati dodatna taksa...

zum

Quote from: midwest on 02 November, 2009, 15:48:46
Apsolutno se ne slazem sa misljenjem pojedinih da je naplata ulaza ok, narocito pod krinkom da bi se dobio besplatni parking. Isto tako mislim da ni parking posebno ne treba naplacivati. Ne moramo i ne smijemo nista izmisljati samo moramo prepisati iskustva iz Evrope. Prosao sam u proteklih 5 godina zaista veliki broj skijalista u Austriji i nigdje nisam platio niti jednog euro centa za parkiranje. Osnovni postulat kod svih tih skijalista je da gost moze svojim automobilom doci do ski lifta. I nigdje se parking ne placa za to vrijeme. Ne samo da se ne placa parking, nego se ne placaju ni ski busevi koji saobracaju svakih 15-ak minuta i prevoze skijase. Kaze opstina da bi za taj novac ocistila puteve po Jahorini. Pa cist put i prostran parking je uslov da imas turizam, a ne obrnuto. Pa opstina dobija sve pare od turisticka takse, i jos na to hoce ekstra profit. U sta ulazu novac od turisticke takse? Stvari se postavljaju naopako i ubjedjuje se narod da je to istina.... Uzas! Toliko sam se uznemirio kada sam prvi put cuo tu vijest, a jos vise sada kada sam vidio da ima nekih koji to smatraju normalnim.

I samo podsjetnik za gospodu iz opstine Pale. Srbija ce na bijelu listu. Skijalista cijele Evrope ce im biti na raspolaganju. Skijalista sa po 5 puta vise staza, vjestacki osnijezena, sa besplatnim parkingom, bez napalate ulaza, a sa cijenama smjestaja kao na Jahorini. Bolje neka se zapitaju da li ce skuplji ski pas biti dovoljan da ipak ostanu na Jahorini i ucine dodatni napor da se podigne kvalitet usluge, i vidjece kako ce se to samo otplatiti kako im nece trebati dodatna taksa...




:bravo::(  :bravo::(  :bravo::(   (:smijeh:  (:smijeh:

prvo pa musko! nisi se javljao dugo, ali zato je ovaj post bio vrijedan!
nego ovaj nas nacelnik sa dvije lijeve noge se ufurao da ima 4 ruke i hiljadu djepova

skiDeki

Ta naplata mi se ni malo ne svidja, sta da kazu ljudi koji vise puta nedeljno ili dnevno dolaze na Jahorinu, pa strani turisti, to je mnogo mnogo para. A oni zauzvrat nude parking i cist put???? Pa zar oni nisu svesni da zele naplatiti vec placeno? Ta ideja naplate mi se cini jos gora od crnogorske "ekoloske takse" (prvu sezonu su od neiformisanih turista uzeli ogromnu lovu, a sledece sezone si mogao da se klikeras na plazi jer su ih turisti jednostavno zaobisli) Toliko o tome koliko je pametno uvesti naplatu.. 3:(
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

trening po mjeri

Катастрофа! Стварно не знају стати! И кад се уграде најновија чуда Европе, Балкан остаје Балкан. Ионако је све преплаћено на Јахорини, а хоће још да вам наплате и то што сте код њих дошли потрошити паре!????????