• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Naplata ulaza na Jahorinu !

Started by vip-jahorina, 02 November, 2009, 10:10:59

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

YETI

Strasno... bojim se da cemo placati ulaz i parking  >:(

zzdado

Sve preko 5 KM za parking (naravno uredjen i ociscen) i boravak je pljacka i glup da ne moze biti gluplji potez OC.Najlakse i njgluplje je reci kome je skupo neka ne dolazi......kakvi to papci sjede na mjestima gdje se oduicuje o ovim stvarima?????

ttk

Ja placam 5 KM da izbjegnem ovo.



HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


pinkpanter

Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

vip-jahorina

Burne su reakcije i drago mi je sto se odazivate u tom broju u obje teme vezane za skipas i naplatu ulaza za sezonu 2009/2010.

Kao sto sam napomenuo, danas je bio sastanak sa ministorm turizma, gosp. Gluhakovicem. Nasi predstavnici su mu ukazali na ozbiljnost situacije i na reakcije prije svega vezane za naplacivanje ulaza u ski centar Jahorinu. Bio je tu i pobornik ove nepopularne odluke, nacelnik opstine Pale, Slobodan Savic koji je, naravno cijelo vrijeme insistirao na ovom zahtjevu.

Fazit: Kako stvari stoje, vjerovatno nece biti nista od naplate na ulazu. Znate da u politici nikad nije kraj, i da ce zagovornici probati i dalje sa 100 argumenta da privole ministra da to odobri. Zato, ajmo dalje sa vasim misljenima i sugestijama, jer ih mozemo predociti ministru kao misljenje prije svega stalnih i potencijalnih posjetitelja Jahorine u svakom slucaju kao vecine, kao glas naroda! Uvijek mozemo naparviti jednu skicu sa odlomcima vasih primjedbi i sugestija i na najvisem nivou, znaci kod ministra na stol staviti.

Sta je novo vezano za skipas - tema skipass

zzdado

Ako je isti vlasnik parking prostora kao i ski liftova i ostale infrastrukture za koju se naplacuje 35 KM (ski karta) onda parking i fantomski ulazak ne smiju ni da postoje....Ako zele da Jaha vrvi od turista to ce najjednostavnije postici popularnijim cijenama ,a masovnost ce donijeti veliku lovu ne treba se brinuti za to.......samo moraju u OC pojacati unutrasnju kontrolu kako ne bi bilo besplatnih voznji.Kakva bi samo zarada bila za silne hotele ,kafane ,kafice vikendice uh.....

Mega Deki

Ja mislim da bi prvo trebalo naplatiti ulaz na Pale. Ipak su Pale pre Jahorine. Ako neko promasi put trebao bi platiti ulaz i u Sarajevo. Eto lepog biznisa. Samo da se pljacka narod kad nema vise kud. Treba narodu naravno uzeti pare samo treba znati kako, tj. da narod sam da i da nepita zasto je dao. ludzatobom:(( ludzatobom:(( ludzatobom:(( ludzatobom:((
Mega Deki

midwest

Evo jedna ideja za opstinu Pale. Uvedite besplatan ski-bus Pale-Jahorina. Neka vozi tu turu (i nazad) 6 puta dnevno, Tako bi se omogucio i razvoj smjestajnih kapaciteta na Palama, a i smanjila bi se guzva na parkinzima. Pa ko zna, mozda da se uvede i ski-bus od Sarajeva do Jahorine vikendom. Jedna tura takvog busa oslobodi 15-ak parkirnih mjesta... Sve se to da analizirati isplati li se... Ali valjda je najlakse staviti rampu i udariti gosta po dzepu, praveci tako pravi balkanski potez i ruseci ugled OC-a. Mada je i OC sumnjiv u ovoj prici. Jer, oni su Opstini rekli da ne mogu odrzavati parkinge. A htjeli bi skijase....

Trebalo bi te ljude sve strpati u auto i poslati da provedu 7 dana u jednom od stranih skijalista. Ali da provedu u kozi prosjecnog gosta. Pa da vide koliko ta skijalista nude vise od Jahe i sta se jos treba napraviti...A ne da se stavljaju rampe...


vip-jahorina

samo kratko kako vikendasi/hotelijeri uglavnom razmisljaju: uglavnom niko nije odusevljen idejom "ulaza na jahorini". nece samo izostati "dnevni gosti" nego i sedmicni ili vikend gosti. tu i tamo ima neko odobravanje, vise u  nadi da bi moglo biti bolje, ali uglavnom su protiv. ocigledno ne dovoljno glasni. znam zato sto nama redovno govore da treba nesto uraditi u nadi da ce vip pogurati nesto.

HeAd

NEMA RAMPE NA ULAZU NA JAHORINU EVO MALOPRIJE MINISTAR TURIZMA JE OBJAVIO INFORMACIJU NA TV-U. :bravo::(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4