Pozdrav Gost

Anketa

Da li treba ski pass da poskupi?

da! novi 6sjedi su tu
1 (1.2%)
minimalno, iako su novi 6sjedi tu
22 (25.6%)
samo odredjeni skipasovi, recimo sedmicni ili poludnevni
2 (2.3%)
Treba ostaviti sve kako je bilo !
61 (70.9%)

Ukupno Glasova: 86

Da li treba ski pass da poskupi?

• 45 Odgovora
  • 16297 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Odg: Da li treba ski pass da poskupi?
« Odgovori #45 u: 08 Studeni, 2009, 12:32:16 »
mislim da se nije trebalo ici u  prvoj godini sa 6-osjedima sa ovakvim drasticnim  dizanjem cijena.kako ce sve to funkcionisati sa novim zicama,sa vjestackim osnijezivanjem,sa redom i disciplinom na stazama i na zicama( nema prekoreda, nema pustanja dzabe za ahbabe i ostale poslovne prijatelje) ,odrzavanje itd.

sve je to nepoznanica.bitno je da gost plati, sav je rizik prebacen na gosta skijasa. to samo pokazuje koliko su ovi koji odlucuju i kalkulisu bezobzirni a i bogami bezobrazni.kod nas u bih,kao i svugdje u ovim tranzicijama, nema istancanih kriterija koji novac se moze za nesto traziti.

evo ja sam htio prenosivi pass da kupim ove godine, ne znam sto ga nema na spisku, a ne znam ni da li ga uopste uzimati. nekih 150 eur vise i imam sezonsku u ski-amadee, nekih 60 km juzno od salzburga gdje sam inace, hiljade km staza, od schladminga, dachsteina  do saalbacha, gondola,kabina,8-6-4 sjeda i liftova.
ali jedna je jahorina,ona ima za mene nesto posebno, kao i za mnoge iz moje generecije.za koje se nadam da nece biti otjerani od strane ljudi iz uprave ski centra.