• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Da li treba ski pass da poskupi?

Started by vip-jahorina, 02 November, 2009, 22:48:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Da li treba ski pass da poskupi?

da! novi 6sjedi su tu
1 (1.2%)
minimalno, iako su novi 6sjedi tu
22 (25.6%)
samo odredjeni skipasovi, recimo sedmicni ili poludnevni
2 (2.3%)
Treba ostaviti sve kako je bilo !
61 (70.9%)

Total Members Voted: 86

vip-jahorina

Evo, da vidimo reakcije forumasa i hoce li ih biti !!!
Najavljeno je poskupljene ski passa za sezonu 2009/2010 pa bi Vas zamolio za vasim misljenjem

dadot

svagdje se kvalitet novih usluga naplacuje skuplje, naravno, to ne znaci da cijene treba da skoce za vise od 10%, po mom misljenju.
Ako je uprava zamislila da da odplati investiciju za godinu ili dvije, onda se varaju. nek se posavjetuju sa ekonomistima i razmisljaju o dugorocnoj otplati investicije, i mogucim rizicima.
Naravno da se uz povecanje cijena , osim novih korpi ocekuje i malo vise reda prilikom sjedanja i izlazaka sa korpi, totalno ukidanje ilegalaca(ljudi koji se voze gratis a nemaju kartu) i ostalo.

midwest

Kazu ljudi, koliko para toliko muzike. Ponudili su nesto bolju infrastrukturu (citaj: dva nova 6-sjeda) i sada to zele i imaju pravo naplatiti. Ali, kao sto rece dadot, treba sacekati da se vidi koliko oni misle da to vrijedi. Ako bude previse, to bi u kombinaciji sa naplatom ulaza/parkinga, moglo biti kontraproduktivno. Koliko je bilo prosle godine? 35, odnosno 33 KM. Bilo je preskupo. Zbog toga se bojim se da ce ici preko podnosljivog maksimuma za koji smatram 38 u toj skupljoj varijanti, odnosno 35 u jeftinijoj. Jedva cekam da vidim cijene pa da komentarisem, glupo mi je ovako spekulisati...

burkezg

Ako smatrate da treba poskupiti zbog novih jos nedovrsenih i nefunkcionalnih sestosjeda onda neka vrate pare za sve ove godine unazad. Jer novi sestosjed ne vrijedi 3-4 marke poskupljenja. Znaci li to da su one stare krntije od zica vrijedile 30 maraka?

HeAd

heheh..stare krnrije su vrijedile samo upale bubrega (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

MarijaBB

U potpunosti se slazem sa gore navedenim. Ako ima kvalitet, treba ga i naplatiti. Ali cijena od 35 KM koja je naplcivana, nije bila samo za transport vec i za odrzavanje staze isve ostalo. A kako je to sve ostalo bilo "zaostalo",  ideea:(, misljenja sam da je neispravno cijenu dizati iznad stvarne cijene kostanja usluge OC Jahorina.
Drugo, odrediti popuste za studente, djake, djecu, porodicne, rodjendanske :)))))))

Big_DANE

Quote from: MarijaBB on 03 November, 2009, 11:29:18
U potpunosti se slazem sa gore navedenim. Ako ima kvalitet, treba ga i naplatiti. Ali cijena od 35 KM koja je naplcivana, nije bila samo za transport vec i za odrzavanje staze isve ostalo. A kako je to sve ostalo bilo "zaostalo",  ideea:(, misljenja sam da je neispravno cijenu dizati iznad stvarne cijene kostanja usluge OC Jahorina.
Drugo, odrediti popuste za studente, djake, djecu, porodicne, rodjendanske :)))))))
+
popuste za studente  3:( Klepaju nas po dzepu ko ludi, cim udjes 10.000RSD(250KM), kako ste 10.000RSD(250KM)...itd
u NS trenutno pada neki  s:vje), al nidje veze samo smara!

goghie

I can go with the Flow...

brera


pinkpanter

Da li ce biti popust za studente i djake? Bilo bi fino da bude neki popust, bar 10 %.Sto se mene tice moze i vise.Bar da ovu posljednju godinu studija iskoristim za nesto pametno ;D ;D ;D ;D
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

pinkpanter

Sto se tice poskupljenja mislim da je proslogodisnja cijena bila u okviriu nasih mogucnosti i da je ne bi trebalo mijenjati. Mada sam razgovarao sa mnogima kojim je i ta cijena bila previska, s obzirom da je prosjecna plata u RS negdje oko 500KM. Mislim da je bolje spustiti cijenu,a napuniti planinu tokom cijele sezone nago da to sve bude polupopunjeno sa izuzetkom na Januar i mozda pola Februara kad na jahorini ima dosta turista. Smatram da bi tad svi bili zadovoljnji i hotelijeri a i turisti, a to je u konacnici cilj i za jedne i za druge.
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

Speed

Ko god misli da cijenu treba povisiti na osnovu ova dva sestosjeda nije upravu jer mi skijasi ne dobijamo nista vise nego malo udobniju i sigurniju voznju a sto nama i nije od neke vaznosti kada na Jahorini ima snijega, puno sunca a staze ko staklo. Nakon sto zavrse osnjezenje Prace, boljeg uredjivanja staza i svega drugog sto na Jahorini jos uvijek nedostaje poveæanje cijena transporta bice opravdano!!!!

midwest

Nemoj tako Camdzija. Zar nije gotiva kad sjednes na zicu, a sjedalo udobno i fino, pa ako Uprava nije zalila i grije, pa spustis pleksi da ti ne duva... Kad je lijepo i suncano, covjek bi i pjeske izasao na vrh sa skijama na ramenu, ali sta kada je ruzno?

Slozio bih se sa ranijim komentarima da je cijena prijasnjih godina bila previsoka za ono sto se nudilo, alii i iz toga mozete nazrijeti politku OC-a. Tako da ce ih tesko biti odgovoriti od poskupljenja, a nadjoh negdje da ce to biti 15-20%. Dakle, karta u spicu od 43-45 KM a van njega od 38-40 KM. Mada bi trebali uvesti popust za studente, sramota je da to nemaju.

I kada urade sve sto je Camdzija rekao, a ako se budu drzali ove cjenovne politike karta ce sigurno biti preko 50, a mozda i oko 60 KM.

Jeste off topic, ali zna li neko kakve su korpe pazarili?

HeAd

pa na tih tvojih 45KM dodam jos 20KM i skijam na 2500metra nadmorske visine i 120 kilometara staza... (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

midwest

Pa , Head, upravo je to i bit svega. Da uprava OC (sto se tice ski-passa) i opstina Pale (sto se tice naplate ulaza) shvate da vizni rezim nece vjecno trajati. Evo Srbiji se ukida. Valjda ce i nama. I sta ce onda biti? Svi ljudi koji su bili redovni gosti, doci ce na Jahorinu vikend ili dva, sa zaljenjem konstatovati da je preskupa za ono sto nudi a na pravi, dugi, odmor ce vani. Bez obzira na vize, ja tako radim vec 5 godina. Ski pass jeste duplo skuplji (35-40 Eur) ali zato se naskijas. Sve ostalo kosta isto kao i kod nas. Kada sam online provjerio koliko dnevno predjem (da i to se moze), dosao sam do cifre od 70-100 preskijanih kilometara dnevno. Mislim da na Jahorini ne mogu ni do pola te cifre.