• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Da li treba ski pass da poskupi?

Started by vip-jahorina, 02 November, 2009, 22:48:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Da li treba ski pass da poskupi?

da! novi 6sjedi su tu
1 (1.2%)
minimalno, iako su novi 6sjedi tu
22 (25.6%)
samo odredjeni skipasovi, recimo sedmicni ili poludnevni
2 (2.3%)
Treba ostaviti sve kako je bilo !
61 (70.9%)

Total Members Voted: 86

Big_DANE

Quote from: midwest on 03 November, 2009, 21:41:00
Nemoj tako Camdzija. Zar nije gotiva kad sjednes na zicu, a sjedalo udobno i fino, pa ako Uprava nije zalila i grije, pa spustis pleksi da ti ne duva... Kad je lijepo i suncano, covjek bi i pjeske izasao na vrh sa skijama na ramenu, ali sta kada je ruzno?

Slozio bih se sa ranijim komentarima da je cijena prijasnjih godina bila previsoka za ono sto se nudilo, alii i iz toga mozete nazrijeti politku OC-a. Tako da ce ih tesko biti odgovoriti od poskupljenja, a nadjoh negdje da ce to biti 15-20%. Dakle, karta u spicu od 43-45 KM a van njega od 38-40 KM. Mada bi trebali uvesti popust za studente, sramota je da to nemaju.

I kada urade sve sto je Camdzija rekao, a ako se budu drzali ove cjenovne politike karta ce sigurno biti preko 50, a mozda i oko 60 KM.

Jeste off topic, ali zna li neko kakve su korpe pazarili?


Slazem se sa midwest...nadam se da gresi... 3:(  Ali ipak mislim da ce biti oko 10% povecanja cene!
ali kad sledece godine srede snezne topove na praci i ogorjelici, eventualno poljice....i kad budu dobroooo sredjivali staze...itd.. ondaN neka meæu cenu kolko oce! :P

vip-jahorina

Quote from: midwest on 03 November, 2009, 21:41:00
Jeste off topic, ali zna li neko kakve su korpe pazarili?

ajde da se iznedadimo, pozitivno ovaj put  ::)

skiDeki

Quote from: vip-jahorina on 04 November, 2009, 01:02:34
Quote from: midwest on 03 November, 2009, 21:41:00
Jeste off topic, ali zna li neko kakve su korpe pazarili?

ajde da se iznedadimo, pozitivno ovaj put  ::)
POZITIVNO :bravo::( :bravo::( Dobro jutro!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

mijat

Quote from: skiDeki on 04 November, 2009, 05:44:15
Quote from: vip-jahorina on 04 November, 2009, 01:02:34
Quote from: midwest on 03 November, 2009, 21:41:00
Jeste off topic, ali zna li neko kakve su korpe pazarili?

ajde da se iznedadimo, pozitivno ovaj put  ::)
POZITIVNO :bravo::( :bravo::( Dobro jutro!

deki, ko ti je uzeo san sa oèiju, spavaj bre!

aerofon

Nadam se da ce ove nove zice vratiti Jahorini prave skijase, entuzijaste koji su prestali da dolaze na ovu prelepu planinu zbog lose usluge na stazama, korpe jesu bile neudobne i tako to, ali i mali vetar je smetao tim zicama, ovo je pun pogodak ja sam srecna zbog ovoga, odrasla sam na Jahorini iako sam iz Srbije, Kopaonik mrzim jer je isfolirana planina i obicna livada, tu su ljudi super.Cena ne bi trebalo da se uvecava nesto mnogo, jer upravo kao sto neko rece, sta ce sa ovim silnim godinama sto su naplacivali ski lift, a oni vise nisu radili nego sto jesu. Drago mi je zbog Jahorine i ljudi koji su tu, nadam se da cu uspeti da dodjem da vidim te nove liftove, pa makar i na vikend, zbog fin. situacije, Srbija je pukla finansijski. pozzzzz hug:(

enkidu

Cena ne bi trebalo da se menja ni pod razno, bez obzira na nove sestosede. Jer pored tih sestoseda, slabo sta valja. Ostaju oni losi tanjiri na Zelji i Olimpiku (koje obozavan da ganjam), ostaje dvosed iz olimpijskih dana na Praci i Ogorjelici 2! Pored toga, uredjenje staza i nije bas najbolje (posebno u sezoni i kada grune opak sneg), obelezenost staza jako losa, nema vestackog snega (mada ga na Jahi ni ne treba ako pametno biras kada ces na skijanje, eventualno na kriticnim mestima da se postavi par topova i na Praci)...
Sve u svemu, u cenu ski pasa ulazi sve ono sto nije puko smestanje prkna na zicu i vertikalni transport do gore. A koliko vidim, nista se dodatno nije radilo osim sestoseda.
Ukidanjem viza, otvara se mnogo veca mogucnost za skijanje preko, koje ako se bukira ranije moze da bude smesno jeftino (jeftinije nego na Jahi, a mnooogo bolje sto se tice uslova).
Bojim se da ce onda Jaha postati vikend planina za potkusurivanje (ono, kao, bio sam preko, naskijao sam se, idem na dva dana na Jahu da obidjem staze svog detinjstva...). Da li se to isplati ne znam, nisam ekonomista.
No, ja se i dalje nadam da ce na Jahorini jednog dana biti 70km staza, da ce dno Prace biti povezano sa Ogorjelicom direkt, da ce biti jos 3 cetvoroseda i 2 troseda i jos 5 tanjira i onda dajem sve pare sto imam!
Do tada cene ne menjati!

skiDeki

Quote from: mijat on 04 November, 2009, 11:10:29
Quote from: skiDeki on 04 November, 2009, 05:44:15
Quote from: vip-jahorina on 04 November, 2009, 01:02:34
Quote from: midwest on 03 November, 2009, 21:41:00
Jeste off topic, ali zna li neko kakve su korpe pazarili?

ajde da se iznedadimo, pozitivno ovaj put  ::)
POZITIVNO :bravo::( :bravo::( Dobro jutro!

deki, ko ti je uzeo san sa oèiju, spavaj bre!
Obaveze moj Mijate! Ali sam zavrsio i sad odmaranje :) Nadam se da ce ova anketa i komentari forumasa uciniti da ski pass ne poskupi ;D
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

burkezg

Cijene ce se dic 100 %, a podizanje cijena ce opravdavati jelte novim sestosjedima. Iduce sezone ako ce bit topova opet ce se dic cijene jer ce opet imat opravdanje...
Ponuda koju sad imam za skijanje u Slovackoj gdje uvijek ima snijega i uvjeti su super je 1800 kn (450 KM) sa ukljucenim projevozom, 7 PUNIH pansiona i tjednim SKi-passom. Za francusku i Les2Alpes je ista cijena ali bez prijevoza i  sve mi je teze ekipu nagovorit da idemo na Jahorinu, a dolazili smo 4-5 puta....prosle godine nas 10 i nismo skijali niti jedan dan!

split ski team

Pogledajte ovaj clanak

http://www.skijanje.hr/hr/skijanje/clanak.php?id=21176


zum

eeeh!
to ne moze ovdje. ko je vidio popust za studente davat?  (:smijeh:

zalosno, gdje onaj ikonica sa suzama?  :'(

Big_DANE

Bio je pre 2-3 sezone mislim u dogovoru sa FTN Novi Sad....bilo je 20% popusta mislim....umesto 70-75E platio sam 50E!

mijat

Quote from: zum on 05 November, 2009, 11:58:03
eeeh!
to ne moze ovdje. ko je vidio popust za studente davat?  (:smijeh:

zalosno, gdje onaj ikonica sa suzama?  :'(

kad bi davali popust za studente bila bi neviðena gu¾va jer nigde nema toliko studenata kao kod vas i kod crnogoraca  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:


Big_DANE

Quote from: mijat on 05 November, 2009, 14:22:33
Quote from: zum on 05 November, 2009, 11:58:03
eeeh!
to ne moze ovdje. ko je vidio popust za studente davat?  (:smijeh:

zalosno, gdje onaj ikonica sa suzama?  :'(

kad bi davali popust za studente bila bi neviðena gu¾va jer nigde nema toliko studenata kao kod vas i kod crnogoraca  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

BILA BI NEVIDJENA GUZVA!???? SA NOVIM SESTOSJEDIMA!??? PA STA I DA JE GUZVA, ZNAVI I VISE PARA, VISE GOSTIJU, VISE POSLA!!!
Niko ne misli da bude popust 50% ....ali od 10-20% je super,a i brale moj mislim da studentima nije bas do skijanja, mora itd...
i kad bi uspeli da dodju to bi bilo super! JEDNOSTAVNO VECINA LJUDI IZ OC I SA JAHORINE NEMA POJMA DA SE BAVI TURIZMOM!!!!!!
Kako to da nema perioda kad je jeftiniji ski pass...na pocetku sezone i pri kraju!?????????
Od decembra do maja je ista cena skipass-a!??