• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Da li treba ski pass da poskupi?

Started by vip-jahorina, 02 November, 2009, 22:48:18

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Da li treba ski pass da poskupi?

da! novi 6sjedi su tu
1 (1.2%)
minimalno, iako su novi 6sjedi tu
22 (25.6%)
samo odredjeni skipasovi, recimo sedmicni ili poludnevni
2 (2.3%)
Treba ostaviti sve kako je bilo !
61 (70.9%)

Total Members Voted: 86

vip-jahorina

jedan moderan centar mora imati takvu ponudu za studente !!
Ja isto apeliram na odgovorne da uvedu neku opciju gdje ce studenti/dzaci dobvati popust, skroz u redu je 10% - 15%

Zasto?
Ja kad sam studiro, naravno nisam imao love, ko sto studenti nemaju. Ali sam uvijek dobivao neke popuste na jednoj ili drugoj strani. Jednog dana se zavrsi faxs, pocnes zaradjivat lovu i naravno da ces ici tamo gdje su te kao "covjeka" gledali. Poslije toga, dosta nekadasnjih studenata postanu vodece licnosti u svoj struci, pa ce organizovati seminare, ucitelji/nastavnici ce predloziti skolama da se na exurzija ide na Jahorinu, a menageri ce poslovne partnere i prijatelje  dovoditi na Jahorinu.

Ja sam tako radio, i dan danas saradjujem sa firmama koje su me tada "pripazile"....

midwest

Bravo Vip. Tacno si poentirao zasto se treba obezbijediti popust za studente. Potpisujem svaku rijec!!! Cak to moze ici i do 20%. Ali s tim da se uvede starosna granica. Dakle do 27 godina starosti (do tada imas i zdravstveno preko roditelja :) ) sa indeksom iz kojeg se vidi da si upisao/obnovioo godinu dobijas popusti i svi sretni. I to bez obzira jesi student Univerziteta u Ist. Sarajevu ili Univerziteta u Becu.

harison

Quote from: midwest on 05 November, 2009, 21:47:55
Univerziteta u Becu.

Ali brate, ja nebi dopustio nekome iz Beca iili negdje tamo da kao sudent ovdje dodje i uziva, jedino samo zemljama bivse Jugoslavije  :P Ovi izvan balkana imaju para (al ne toliko pretjerana razlika)   :D

HeAd

heheh...sampion je ovima iz beca popust obavezno....hehehhe :bravo::( (:smijeh: a ovima preko 27 godina sto studiraju duple karte (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

midwest

Quote from: harison on 05 November, 2009, 22:31:46
Quote from: midwest on 05 November, 2009, 21:47:55
Univerziteta u Becu.

Ali brate, ja nebi dopustio nekome iz Beca iili negdje tamo da kao sudent ovdje dodje i uziva, jedino samo zemljama bivse Jugoslavije  :P Ovi izvan balkana imaju para (al ne toliko pretjerana razlika)   :D

Mozda zato OC i ne uvodi taj popust, ne mogu se dogovoriti dali da popust vazi za Univerzitet u Becu ili ne :)

I nije cilj, jos jednom cu ja kao pokvarena ploca, samo prikupiti lovu od ski-passa (sto ovima iz OC-a izgleda nije jasno :) ). Takav iz Beca kada bi ti dosao, ostavio bi lovu i na drugim
mjestima. I jos jedno. Taj koj ti dodje iz Beca moze biti i nas covjek. Bez obzira je li imucan ili ne ne treba ga zbog toga diskriminirati. I njemu treba pomoci kao i nasim studentima. 
Mada je Bec vise bio figurativan da ne bih morao nabrajati sve nase Univerzitete.... B.Luka, Sarajevo, Mostar,.... ima ih jos koliko hoces.... Pa onda i privatni Univerziteti
(i njihovi studenti imaju love). Zato se ne moze selektivno primjenjivati. Ili svim studentima ili nikome. Pa makar studirali na drugom kontinentu.

harison

MA UGLAVNOM MI PRICAMO ZIDOVIMA, POMIRIMO SE SA CJENAMA I CAO NEMOZEMO MI TU NISTA  3:( 3:( 3:( 3:( 3:( 3:(

midwest

Bas tako. Ali ovako se ispraznimo, pa nam bude lakse. A onda nam na Jahi isprazne i novcanik pa nam bude jos lakse :)

Nego uocio sam jos jednu stvar koja je interesantna za pomenuti. Sezonski ski pass za djecu je nevidjeno skup.
Kada sam uporedio cijenu sezonskog na Jahorini sa slucajnim odabirom stranog skijalista dosao sam do zapanjujuce spoznaje
da je na Jahorini skuplje. A svi znamo sta Jahorina nudi pocetnicima/djeci. Nista!

Isto tako je jasno da niko od nas ne moze voditi djecu na sezonsko skijanje u inostranstvo, ali ovo je stvarno prevrsilo svaku mjeru.
Imam neki osjecaj da su sve cijene formirane po staroj priznatoj metodi "ofrlje".

harison

Sto jest, jest otpuhace nas po usima i ovu sezonu, ali ako sljedece sezone poskupe ma ima da im ove novoposadjene stubove izvadim iz temelja ciko  police:(

Big_DANE

Quote from: harison on 06 November, 2009, 00:16:44
Sto jest, jest otpuhace nas po usima i ovu sezonu, ali ako sljedece sezone poskupe ma ima da im ove novoposadjene stubove izvadim iz temelja ciko  police:(
Potpisujem ...rame uz rame i cupamo sve do jednog!  police:( police:( police:(

zum

sto ce vam te kapice na glavi?  :o
novi redari  :D  :D


zum

mislim da se svaki put morao poslati zahtjev. imena, godista, datumi  i sli. full procedura.
vjerovatno to ima i dalje, ali nebi bilo lose za pojedinacne studente da uvedu.

harison

Quote from: zum on 06 November, 2009, 00:57:00
sto ce vam te kapice na glavi?  :o
novi redari  :D  :D
Heheheh
Ovi redari su na Bjelasnici davno postavljeni, jednog sam pokupio sasvim slucajno  (:smijeh: kakvo sranje oni lafo skijaju :D sta da fataju dilere po planini hehehhe ili da pusem u balon da vidi jesam li pio rakije  cr:) cr:) sta znas mozda i radare postave heheheheeeeeeeeeeeeee (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

gogo6309

zasto nema prenosivog ski passa za sezonu 2009/10? da li zna neko?

harison

Ejjjj Ljudi, ovo mozemo da zaboravimo :D sad su SESTOSJEDIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII jedva cekam da se provozam  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:





nedostajat ce mi ono ljuljanje dvosjeda na startu hehehe :'(