• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Kad i gde kupovati ski & board opremu

Started by skiDeki, 17 November, 2009, 22:07:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

skiDeki

Kako se blizi nova zimska sezona, verovatno vecina od vas razmislja o kupovini nove opreme ili dopunjavanje stare, pisite nam o vasim iskustvima, pri kupovini, cenama, popustima kako bi bar malo olaksali onima koji kupuju opremu, pri izboru modela itd.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Bojan NS

Већина ће рећи да се то треба куповати ван сезоне, значи тамо негде на пролеће, мада има радњи које то продају преко целе године. Ја сам узео панцерице у Новом Саду flex 70 dalbello цена 12000 дин (130 €)

skiDeki

Po meni je najbolje kupovati u prolece, jer su tad snizenja nekad i do 50%  na starije modele, ali tad se pare uglavnom  izvuku na drugu stranu. Planiram da obnovim opremu ove godine, ako to budem uradio, bice to pred odlazak na skijanje, znaci u februaru, ali cu svakako pratiti cene.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

ja uvijek kupujem na kraju sezone, i to po mogucnosti vani. kod nas jos nisu skontali da logistika je skupa ko  >:D !!
najbolje je kupiti "prolazeci model", jer se i do 60-70% moze ustediti, a uglavnom 30-50%

Big_DANE


skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

loop

ja sam lani i tokom ljeta obnovia kompletni setup, sve preko ebay-a  :)
allways stand sideways!

vip-jahorina

i? zadovoljan?
ajde malo cijene baci, tek radi usporedbe

loop

allways stand sideways!

skiDeki

Itekako se isplati cekati, nisu male razlike.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Da da..naravno preko E-Bay je uvek jeftinije...a naravno ima i aukcija...na kojoj mozes proci jeftino.....
U SRB nema jos PEYPAL sistema...tako da ne mozemo preko e-bay-a....a i nema isporuke - shiping-a!
Rekli su ovi nasi usrani politicari da ce biti polovinom sledece godine (2010) uveden PayPal sistem....
trenutno Banka INTESA i jos par daju INTERNET KARTICE ( dal VISA il MASTER CARD)...pomocu kojih se moze kupovati na nekim drugim online shop-ovima....
Ne znam kako je u BIH....da li postoji PayPal sistem...!??

Bojan NS


vip-jahorina

dhl ispurocuje u bih i za hrv. kako je sa srbijom ne znam, ali ne vidim razloga zasto ne bi tu isporucivali.
paypal je e-mail konto koji skida sa tvog racuna. ako paypal ne "dira" u srbiji, onda mozes skoro sve kreditnim (viza, master, amex) kupovati.

kod velikh nema prevare, osim ako im neko nije server hakovao, ali to se moze dogoditi i bez kupovine. mada su meni prosle godine kad sam placao jedan od web servera koji je u srbiji probalo dici lovu sa kreditne, ali sve i da su digli, kuca vraca lovu. tako da je to prilicno sigurno.(pogotovo ebay i amazon)

loop

Kad smo kod prevara, dogodilo mi se jednom.. kupova objektiv za fotiæ, 60ak dolara, nikad ga nisam dobio al sam tu¾ia sellera na paypal dispute center i dobia novce natrag.
allways stand sideways!

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...