• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Kad i gde kupovati ski & board opremu

Started by skiDeki, 17 November, 2009, 22:07:29

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Big_DANE


skiDeki

Jedan savet pri kupovini novih skija i vezova: kada dodjete na skijanje sa novom opremom, pre odlaska na stazu idite u ski rental (oni rade i servis ski mopreme) da vam podese vezove na kilazu kao i da provrere kako su vezovi namontirani. Ovo pisem jer sam imao lose iskustvo sa novom opremom.Pre cetiri godine, javi mi drugar iz bg da ima rasprodaja fischer opreme (stari modeli) velika snizenja. Ode on i uzme mi skije (ne mogu se setiti modela)  donese kuci sa montiranim vezovima, mislim da je FS-10, nista posebno, ali novo i za mojih 7-10 dana skijanja godisnje, dovoljno, a sve za oko 200 eur!! Pre odlaska na Jahorinu samo sam podesio vezove na moju kilazu. Drugi dan skijanja idem sa ogorjelice1 prema poljicama, na vrhu smetova koliko hoces, opazim jedan dobar smet( skakaonicu) zaletim se skocim i pri doskoku ode desna skija i ja se razbijem k'o p...ka. Sve kontam iskocio vez, ali nije bilo to nego se iscupali svi sarafi sa zadnjeg veza!!!!! Stavim vez u dzep, skiju u ruke i tako na jednoj skiji se polako spustim do podnozja poljica. Odem u ski rental Granzov momci to nameste za pet minuta,  dotegnu vezove i na drugoj skiji, ito svaki saraf za 2-3 kruga! Jos mi namazu daske  sve za 10 km. Znaci bolje dati 10 km i skijati bez rizika. Ako je neko imao slicnih problema nek pise, zivo me interesuje 8)
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Bio sam u Metrou u NS juce i video sam da imaju podobran izbor skija! Pa ako nekog interesuje..nek pogleda!

skiDeki

Ja sam bio u cetvrtak u Elanu na Spensu ponuda katastrofa, proslogodisnji modeli sa vezovima 250-350eur.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

ma da Deki...oni su katastrofa-uvek sto se mene tice...posto sam border..a i skija ima tj. nema...a skupooooo! :o police:(

skiDeki

Ma i ja sam svratio samo zato sto sam bio u prolazu. A za bordere ponuda nula. Ziva istina.
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE


Big_DANE

DA LI JE NEKO BIO U BG NA EXPOZIM SAJMU!????????

brera


skiDeki

Posto mi je prijatelj kupio skije, racunao sam na to, ali desilo se to sto se desilo :'(
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

brera


skiDeki

Upravo tako, sve se so dobro zavrsilo. Uskoro ce zimski sajam u NS, poseticu ga obavezno..
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE


Bojan NS

Видим да је неко овде споменуо подешавање килаже, па да питам (иако можда овде није право место за то), да ли наместите мању килажу него што имате или увек колико сте тешки? Ово не питам због тога да ли се стидите килограма  ;D већ због падања са скија

Big_DANE

Nisam kompatibilan u vezi ovog pitanja...tako da ostavljam Dekiju i drugima skijasima!  :P
DEKIIIIIII....VIP-e, BRERA????

p.s. Iz kog dela NS si?