• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Stare slike Jahorine

Started by Aschen, 19 November, 2009, 18:14:07

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Aschen

Ajde da probamo da skupimo neke od starih slika Jahorine i starih objekata? Slike hotela Jahorina, ©atora, starog Vuèka, Mladosti, Partizana, jednosjeda na Praèi i Poljicama, radara, èetvorke, starih ratraka, sidra kod partizana i svega ostalog zanimljivog.

Posebno bi bile dobre crno bijele

Bilo bi super imati tu kolekciju, da se ne zaboravi kako je nekad bilo, a i da nove generacije vide istoriju

pvb

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/aGhmvKh2eVQ&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/aGhmvKh2eVQ&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></embed></object>

ne znam hoce li uspeti ali probacu jos ........

pvb

Evo spotova snimanih na Jahorini davnih dana, pa uzivajte





Snimak 1 - Toma ispred hotela Jahorina




Snimak 2 - Toma u letnjem periodu na Jahorini




Snimak 3 - Vajta, Neda, Ismeta - jednosed kod hotela jahorina tj. Praca



Snimak 4 - Vajta - kod Rajske doline


pvb

Evo jos jednog spota gde se vidi kakvi su uslovi na stazi Ogorjelica kod polazne stanice.........





Morate se malo potruditi sa Copy/paste da biste videli ove spotove jer se ne snalazim najbolje sa prebacivanjem.
Vredi ih pogledati.

pozz.


vip-jahorina


vip-jahorina

1. Takmicenje ispred hotel Jahorina, staza Praca, kasnije olimpijski veleslalom (doduse malo ulijevo)
2. Moj trener u SSK, prvi pravi skijas Jahorine, AJDNIN PASOVIC, kao prvi olimpijac iz BH i to u Insbruku 1976. !!!! Pozdrav velikom skijasu i covjeku!
3. SSK kao organizator Armijskog prvenstva na Jahorini 1978
4. Mapa Jahorine koja je izdata za olimpiajdu 1984 ....

skiDeki

Super tema, ja nazalost nemam ni jednu staru sliku sa Jahorine kao ni moj stari, a dosta je vremena(sluzbeno) provodio gore :(
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

dasas

slike su super...
samo jedno pitanje, nije li na mjestu gdje se vozio ovaj veleslalom, iza hotela jahorina, danas suma i ima li kakve sanse da se ta staza osposobi?
Quote from: vip-jahorina on 20 November, 2009, 13:22:46
1. Takmicenje ispred hotel Jahorina, staza Praca, kasnije olimpijski veleslalom (doduse malo ulijevo)
2. Moj trener u SSK, prvi pravi skijas Jahorine, AJDNIN PASOVIC, kao prvi olimpijac iz BH i to u Insbruku 1976. !!!! Pozdrav velikom skijasu i covjeku!
3. SSK kao organizator Armijskog prvenstva na Jahorini 1978
4. Mapa Jahorine koja je izdata za olimpiajdu 1984 ....

vip-jahorina

ako mislis na ovo sa slike, onda je to i danas u funkciji. to je dio od izlaza jednosjeda prema drugom lijevku.
a start veleslaloma je bio odmah iza doma mladost, jeziva strmina, kroz ovaj drugi lijevak, i pravo da ti kazem ne sjecam se da sam u zadnje vrijeme pogledao kako izgleda tamo, da li je suma ili ne ....
u svakom slucaju, taj dio staze se nije ni prije rata radio jer bas opasan.

skiDeki

Takmicenje u slalomu i veleslalomu 1975. na Jahorini,zlatna lisica, pobednik Ana-Mari Prel
http://www.youtube.com/watch?v=biIu1b1MnL0

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

skiDeki

Hotel sator, napravljen 1923. godine


Vojno odmaraliste Jahorina, posle dom Partizan



Dom Mladost


Hotel Jahorina
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Aschen

Hotel Jahorina sa strane ulaza.

Radar na vrhu

Ako se misli na lijevu stazu, pravo ispod hotela Jahorina, gdje je bio mali lift, tuda sam se zimus spustio i zeznuto je. Puno malih boriæa, kamenja, potoka i ostalog sadr¾aja.

harison


brera


vip-jahorina

dok ste bili u jugi, znali ste skijati  devil:(
ja se sjecam, mi na takmicenju na pohorju, prvih 19 mjesta slovenci, pa onda nas desetak iz SSK tu i tamo se koji zeljovac ubaci.

A danas: prvi pet iz HR pa se jos SRB (citaj Paljanke) pocela priblizavati, a onda SLO  (:smijeh: