Pozdrav Gost

Stare slike Jahorine

• 30 Odgovora
  • 19968 Hitova

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

*

Aschen

• 101
Stare slike Jahorine
« u: 19 Studeni, 2009, 18:14:07 »
Ajde da probamo da skupimo neke od starih slika Jahorine i starih objekata? Slike hotela Jahorina, Šatora, starog Vučka, Mladosti, Partizana, jednosjeda na Prači i Poljicama, radara, četvorke, starih ratraka, sidra kod partizana i svega ostalog zanimljivog.

Posebno bi bile dobre crno bijele

Bilo bi super imati tu kolekciju, da se ne zaboravi kako je nekad bilo, a i da nove generacije vide istoriju

*

pvb

• **
  • 45
Odg: Stare slike Jahorine
« Odgovori #1 u: 19 Studeni, 2009, 20:34:45 »
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/aGhmvKh2eVQ&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/aGhmvKh2eVQ&color1=0xb1b1b1&color2=0xcfcfcf&feature=player_embedded&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="425" height="344"></embed></object>

ne znam hoce li uspeti ali probacu jos ........

*

pvb

• **
  • 45
« Odgovori #2 u: 19 Studeni, 2009, 20:45:40 »
Evo spotova snimanih na Jahorini davnih dana, pa uzivajte

Snimak 1 - Toma ispred hotela Jahorina

Snimak 2 - Toma u letnjem periodu na Jahorini

Snimak 3 - Vajta, Neda, Ismeta - jednosed kod hotela jahorina tj. Praca

Snimak 4 - Vajta - kod Rajske doline

*

pvb

• **
  • 45
« Odgovori #3 u: 19 Studeni, 2009, 21:09:03 »
Evo jos jednog spota gde se vidi kakvi su uslovi na stazi Ogorjelica kod polazne stanice.........

Morate se malo potruditi sa Copy/paste da biste videli ove spotove jer se ne snalazim najbolje sa prebacivanjem.
Vredi ih pogledati.

pozz.

« Odgovori #4 u: 20 Studeni, 2009, 13:16:12 »
SUPER IDEJA Aschen !!!

sto se tice, youtube filmova, samo mi ostavite code, ja cu ga promjeniti....
-----------------------------------------

Evo par slika sa Jahorine od davnina:
1. 22. Januara 1938 održana je Savezni smučarski šampionat ¨Sokola¨Jugoslavije. ¨Romanija¨je u martu 1939g. osnvala Seljačku skijašku sekciju.
2. Dom Kosuta koji je u pocetku bio u vlasnistvu SSK. Ako bolje pogledate, vidjet cete skijasa na CVIJANOVOJ zici, starom jednosjedu koji je na mjestu ogorijelice 2 bio.
3. Članovi SSK na prvomajskoj paradi u Sarajevu 1958
4. Prvi lift na Jahorini, naravno SSK (to je onaj pored lifta olimpik).
5. U Decembru 1961 je završen i otvoren dom sarajevskog smučarskog kluba. Dom¨Mladost¨ izgrađen dobrovoljnim radom članova kluba (danas navodno nije rijeseno vlasniko pitanje ....)

« Odgovori #5 u: 20 Studeni, 2009, 13:22:46 »
1. Takmicenje ispred hotel Jahorina, staza Praca, kasnije olimpijski veleslalom (doduse malo ulijevo)
2. Moj trener u SSK, prvi pravi skijas Jahorine, AJDNIN PASOVIC, kao prvi olimpijac iz BH i to u Insbruku 1976. !!!! Pozdrav velikom skijasu i covjeku!
3. SSK kao organizator Armijskog prvenstva na Jahorini 1978
4. Mapa Jahorine koja je izdata za olimpiajdu 1984 ....

*

skiDeki

• 6752
  • ZLATNA VREMENA
« Odgovori #6 u: 20 Studeni, 2009, 13:48:25 »
Super tema, ja nazalost nemam ni jednu staru sliku sa Jahorine kao ni moj stari, a dosta je vremena(sluzbeno) provodio gore :(
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

*

dasas

• 163
« Odgovori #7 u: 20 Studeni, 2009, 15:14:33 »
slike su super...
samo jedno pitanje, nije li na mjestu gdje se vozio ovaj veleslalom, iza hotela jahorina, danas suma i ima li kakve sanse da se ta staza osposobi?
1. Takmicenje ispred hotel Jahorina, staza Praca, kasnije olimpijski veleslalom (doduse malo ulijevo)
2. Moj trener u SSK, prvi pravi skijas Jahorine, AJDNIN PASOVIC, kao prvi olimpijac iz BH i to u Insbruku 1976. !!!! Pozdrav velikom skijasu i covjeku!
3. SSK kao organizator Armijskog prvenstva na Jahorini 1978
4. Mapa Jahorine koja je izdata za olimpiajdu 1984 ....

« Odgovori #8 u: 20 Studeni, 2009, 15:25:07 »
ako mislis na ovo sa slike, onda je to i danas u funkciji. to je dio od izlaza jednosjeda prema drugom lijevku.
a start veleslaloma je bio odmah iza doma mladost, jeziva strmina, kroz ovaj drugi lijevak, i pravo da ti kazem ne sjecam se da sam u zadnje vrijeme pogledao kako izgleda tamo, da li je suma ili ne ....
u svakom slucaju, taj dio staze se nije ni prije rata radio jer bas opasan.

*

skiDeki

• 6752
  • ZLATNA VREMENA
« Odgovori #9 u: 20 Studeni, 2009, 16:46:55 »
Takmicenje u slalomu i veleslalomu 1975. na Jahorini,zlatna lisica, pobednik Ana-Mari Prel
http://www.youtube.com/watch?v=biIu1b1MnL0

*

skiDeki

• 6752
  • ZLATNA VREMENA
« Odgovori #10 u: 20 Studeni, 2009, 17:04:24 »
Hotel sator, napravljen 1923. godine

Vojno odmaraliste Jahorina, posle dom Partizan

Dom Mladost

Hotel Jahorina

*

Aschen

• 101
« Odgovori #11 u: 20 Studeni, 2009, 20:26:30 »
Hotel Jahorina sa strane ulaza.

Radar na vrhu

Ako se misli na lijevu stazu, pravo ispod hotela Jahorina, gdje je bio mali lift, tuda sam se zimus spustio i zeznuto je. Puno malih borića, kamenja, potoka i ostalog sadržaja.

*

harison

« Odgovori #12 u: 06 Prosinac, 2009, 14:54:33 »
Super!!!

*

brera

• 7187
« Odgovori #13 u: 07 Prosinac, 2009, 13:01:45 »
Citat:
Tone Vogrinec i spustaš Ajdin Pašović. Križaj zauzeo 18. mjesto, a Ajdin Pašović i hokejaš Mimi Gojanović jedini u Yu reprezentaciji na OI 76, koji nisu bili iz SLO.

« Odgovori #14 u: 07 Prosinac, 2009, 23:58:38 »
dok ste bili u jugi, znali ste skijati  devil:(
ja se sjecam, mi na takmicenju na pohorju, prvih 19 mjesta slovenci, pa onda nas desetak iz SSK tu i tamo se koji zeljovac ubaci.

A danas: prvi pet iz HR pa se jos SRB (citaj Paljanke) pocela priblizavati, a onda SLO  (:smijeh: