• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Srbiji, C. Gori i Makedoniji ukinute vize - ipak na Jahorinu?

Started by vip-jahorina, 01 December, 2009, 10:30:31

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Povela se zustra rasprava u temi vezanim za nove 6sjede, pa bi ipak bilo interesantno kad bi ovdje mogli dalje voditi diskusije.

U svakom slucaju, "dasa" rece kako nece ove godine na jahorinu, dok ipak kako sam mogao zakljuciti, vecina misli da je ipak jahorina TU i da ce dolaziti ovdje. "zum" spomene neke druge navike i to da su nasi stalni gosti Slovensi i Hrvati vec dugi niz godina nasi stalni gosti iako su cijelo vrijeme imali slobodan prolaz u EU skijalista. Slazem se s tim i mogu potvrditi. Tako da je licno mislim da se nece nesto biotno promjeniti i ne vidim razloga zasto i Srbijanci ili Crnogorci nebi i dalje dolazili kod nas.

Mislim da kod nisu dolazili "fensi" gosti kao na Kopaonik, nego ipak pravi ljubitelji skijanja. Tako da postoji mogucnost da ipak vise strada Kopaonik nego Jahorina .... Slovencima i Hrvatima su Maribor, Kranjska, Krvavec i CO ispred nosa, Katschberg-Obertauern je od Zagreba samo 3 sata udaljen, a mi imamo veoma, veoma puno gostiju iz Zagreba. Za vrijeme Slo raspusta ne moze se skoro vidjeti neka druga tablica do SLO ....

Postoji mogucnost da ce mnogi Srbijanci otici da probaju, ali da ce se veoma brzo vratiti Jahorini ....



pinkpanter

Nekako su me uvijek nervirali oni sto nesto filozofiraju i pametuju. Jbg Jahorina mozda i jeste malo poskupa za nase standarde ali neka ide ko moze, a onaj ko ne sta bi sad !? Ni u svijetu pa tako ni kod nas ne mogu ici svi na skijanje. Davno su prosla to vremena, kad smo mogli ici svi na skijanje za male pare. Cinjenica je da ima puno boljih skijalista nego Jahorina, ali isto tako ne trebe zaboraviti da Austrijanci, Francuzi, Talijani uzivali u skijanju i ostalim zajebancijama dok su kod nas ratovali. I ako mnogi sad kazu ma jbt pa to je bilo skoro prije deset godina i to je tacno al evo ocigledno da se oziljci jos uvijek osjete. Size: Nema potrebe za pljuvanjem po necemu sto je nase, da je najgore nase je.Ko zeli da ide dalje od Jahorine slobodno, a ko zeli na Jahorinu opet dobro dosao. Ja sam bio i dalje Jahorine, ali sam se odlucio ove gedine opet za Jahorinu i jedva cekam Januar, brojim dane.:) Pozdrav za sve forumase iz Banja Luke!
Vjecita dilema: Hoce li biti snijega kad odem na skijanje ili ne !?

dasa

Vidim da sam mojim post-om dobro raspalio vatru! Pogresno ste me shvatili ocigledno! Nisam rekao da necu doci na Jahorinu sta vise http://smtdetelinara.com/ pogledajte ovu ponudu! Nije moja vec od drugara koji se ovim bavi. Nas 30 ako Bog da srece i zdravlja eto nas od 11-13.12. Bio sam 3 puta na Jahorini i zadovoljan sam jer pretezno dolazim zbog skijanja a ne nocnog provoda. Na Kopaonik sam isao jos kad se gradio, od 1986-1991.svake godine, tada ni blizu nije bio kao sada. Nemam ni najmanju zelju sada otici. A sto se tice Austrije, Italije.... iz prostog razloga da vidim svet, i cisto da se oprobam i na njihovim stazama.
Bez ljutnje gospodo ako sam ikog uvredio :)

HeAd

sta reæi osim blago se srbijancima  (:smijeh:
a i blago se onima na Jahorini biæe manje mitingovanja po planini  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

twid

ja sam jedan od onih kojima je vidio dosta svijeta, i sto je naravno pozitivno i dosta sam naucio, ali jahorina je uvjek nekako bila moja, bez obzira sto me sto stvari na njoj smeta.
zato cemo dolaziti ovdje i dalje i uvijek sve svoje prijatelje rado pozivati na jahorinu.

ja se slazem da je puno kvalitenije skijanje u nekim centrima, ali nije mi ni priblizno kao ovdje. moja mala je skijala prosle godine u francuskoj, super uslovi, neki mega djeciji ski centri, skijalista. nakon dva dana me je priupitala za jahorinu  :-[



skiDeki

Slazem se sa Mijatom, ja cu i dalje na Jahorinu jer ona zadovoljava moje potrebe zimskog odmora, a mozda probam i negde preko, ali Jahorina svakako ostaje!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

midwest

Tema treba biti da se ne pravi flame u dugim temama.

Kako je to mijat definisao, ispade da na Jahorinu dolaze oni kojma nije do staza i do opreme. Pa, mijate, do cega im je? Jer nisam skontao iz posta. Ako dolaze porodice sa djecom, odgovorno tvrdim da je Jahorina mjesto koje nema uslove za nauciti skijati (nevezano za to sto smo sigurno svi, pa i ja, tu naucili skijati)....

Ja sam vjerovatno najveci moguci agitator da je vani bolje nego na Jahorini. Ne govorim samo o skijanju nego o odnosu ulozeno/dobijeno, odnosno "value for money".
Ali isto tako, mogu da razumijem zasto ljudi i dalje dolaze i dolazice na Jahorinu. To je prvenstveno vezano za mentalitet ovih podrucja, kojem "value for money" ne znaci previse tj. kojim rukovodi srce, a ne razum. A srce vuce na Jahorinu. Jako jednostavno...  

Neko spomenu Slovence koji dolaze ovamo skijati. Naravno da dolaze, znate kako stari vic kaze da Bosanac ide u Sloveniju traziti posla, a Slovenac u Bosnu traziti oca. Njima je zato Bosna kao druga domovina... :)  Nije ni cudo sto sve bude puno SLO tablica.



skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


twid

mijate, ne slazem se s tobom. ali zato i postoji forum. i zasto nebismo pisali o temama koje su vezane za jahorinu? nije politika i nema veze s politikom. ali se tema dobro dotice jahorine.

sto se tice opreme: kad bi se pojavio na starim skijama vani, vjerovatno bi te zajedno s njim stavili u muzej. kod nas se bar pokazu osjecanja.

harison

VLAST I POLICIJA ------- MITO I KORUPCIJA  :-* :-* :-* :-*

HeAd

kad vidis samo strance kakvi dodju na more u onim retardiranim papucama i nekim praistoriskim sorcevima sve ti je jasno...
podrzavam ovog momka...Jahorina je super za zajebanciju po meni extra vikend skijaliste, a jos bolje kad ti neko dadne apartman dzabaka pa par dana ostanes  :bravo::(....opet malo ozbiljniji skijasi koji traze dosta uredjenih staza i naravno imaju kesovine pravac zapad...jbg moje skijanje od vrha do dna traje par minuta... :(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

skiDeki

Na Jahorinu najvise dolazi rekreativci i ono sto ona nudi skijasima koji skijaju desetak dana godisnje je sasvim dovoljno. Malo skijanje, malo kafana, uvece izlazak, ako se ne premoris na skijanju, sve u svemu skijanje, druzenje provod to licno trazim od mog godisnjeg odmora, na Jahorini to i dobijem. Naravno ima i skijalista sa mnogo vise staza, ali svako treba da trazi mesto za odmor koji ispunjavaju licne potrebe(i finansijske mogucnosti, naravno, nije sve u sengenu..) :)
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...