• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

Kako smo ove sezone detaljno i naravno uz web kamere uzivo odpratili pravljenje 6sjeda na Ogorijelici i Poljicama, odluci smo da vam konacno detaljnije izlozimo plan daljne izgradnje na Jahorini.
Vec sam par puta najavljivao da ce se ovih par liftova praviti kao i neki topovi se postavljati.

Odmah nakon zavrsetka sezona objavljuje se tender za slijedece:
- Potpuno osnjezenje staze na Skocinama (mi je uvijek rado zovemo Praca)
- Izgradnja odnosno dogradnja postejeceg rezorvaora za vodu

Nadamo se da ovaj put nece biti zalbe kakve smo imali ove sezone od strane Doppelmayera. Nepunih mjesec dana nakon objavljivanja tendera, trebalo bi se odluciti ko ce biti izvodjac radova.
I naravno odmah se krece u izgradnju.
Jos vam ne mogu odgovoriti gdje ce stajati novi liftovi, jer ima prijedloga, ali jos nija pala konacna odluka. Samim tim mislim da nebi bilo lose da vi predlozite koju lokaciju ...

Topovi i osnjezavanje Prace: Na Praci je bila za vrijeme olimpijade staza za veleslalom i djelom za spust. Tada su napravljene instalacije za umjetno osnjezavanje staza i mali rezervoar za vodu. Sada bi se taj rezervoar iskoristio i naravno udvostrucila se kubikaza vode. A topovi bi se postavili  na potezu staze Veleslaloma. Samim tim bi imali jednu veoam skrivenu stazu (od vjetra) i kad je problem sa snijegom, ona bi radila, jer prednost jahorine je u toj dolini u kojoj se i po najlosiem vremenu moze skijati.


HeAd

nove zicare na pracu ! i na neke nove staze :bravo::( i malo staze prosiriti na pojedinim djelovima :bravo::(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


midwest

Zbilja, kakve su perspektive otvaranje druge strane planine (prema Trnovu)? Vjerovatno tu ima gomila administrativnih zackoljica, ali uvijek mi se cinilo
da se sa druge strane moze napravitii barem jos ovoliko staza...

Hajde VIP, reci nam kakve ideje ima OC za ova 4 lifta?

Zamjena Skocina je normalna, a ovo sto je IT predlozio sa medjustanicom je cool rjesenje... Vjerovatno drugi ode na zamjenu Ogorjelice 2. Sta sa ostala 2. Sta je sa olimpijskom stazom za spust? Ako se ne varam to je sa Olimpika lijevo... Zasto se ona ne uredjuje? Mozda se tu moze napraviti jos jedan izlaz, a ulaz da bude negdje pored sadasnjeg izlaz Skocina (tj, predlozene medjustanice). Ali samo ako ima mjesta napraviti tu jos bar dvije staze... Lift koji vodi na samo jednu stazu je bacanje resursa..Isto vrijedi i ako se bude radilo prema vojnom objektu....

coa

misljenja sam da hfali jedna dugacka blaga staza za pocetnike

HeAd

Quote from: coa on 11 December, 2009, 09:48:37
misljenja sam da hfali jedna dugacka blaga staza za pocetnike

znaci treba napraviti novo brdo  (:smijeh:
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

coa


alpi

U potpunosti se slazem sa IT skijs-om i dodacu da bi bilo pametno da se napravi jos neki lift lijevo od Olimpika,tamo gdje je bio zenski olimpijski spust,takozvani S. Taj dio planine je potpuno ne iskoristen,a postavljanjem bar jednog lifta tamo smanjile bi se guzve na ostalim stazama.
Jos jedan prijedlog je da se konacno ocisti dio koji spaja Pracu i lijevi dio Olipmika,tada bi se dobila staza koja se samo pozeljeti moze. Istina,tom prosjekom se moze proci,ali samo kad ima preko metar snijega,jer u protivnom ostanes bez skija . . . to sam sikusio na vlastitoj kozi,hocu reci skijama  ::)

btw.

Malo sam promasio temu,ali jel bi mogao neko da se angazuje i ocisti onu kameru koja je zatrpana snijegom,a gleda na stazu Rajska dolina i lift Zeljo.

Pozzz

vip-jahorina


alpi


vip-jahorina



loop

allways stand sideways!