• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HeAd

ko kad gledam voznja 40 kuna i kafa gore jos toliko...i otplatis sve za 3 mjeseca :)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

loop

allways stand sideways!

skiDeki

Mozda se i provozam ove godine na toj zici imam  u planu ovog leta skoknuti di DU ludzatobom:((
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

BOJAN-BG

ovi gore iz OC KAO DA NEPRATE SITUACIJU U REGIONU  >:(

vip-jahorina

upravo tako boki. samo se okrenes oko sebe i bacis pogled - i sve ti je jasno. dubrovnik ima taj srdj iznad i zasto ne uzeti lovu kad vec mozes, a ponuda je puno atraktivnija. naravno, mora se investirati alii kao sto head rece: za par dana sve isplatis (malo pretjerano ali je stvarno tako).

eto, a mi, da bar ovo najosnovnije izvucemo i napravimo. rece mi direktor da bi trebao u toku ovog mjeseca potpisati ugovor sa talijanima oko topova. dali ce to bas biti ovaj ili iduci mjesec ne znam, ali mi je potvrdio da ce biti sve spremno 1.12.2010. Sto se toga tice, i Leitner je zavrsio bar jedan lift na vrijme, drugi je malo kasnio, ali je i prilicno kasno poceo, kasnije nego ugovoreno, tako da nisu oni bili krivi. A s druge strane, svi znamo koliko smo cekali sa otvorenje 6guza za javnost.

nadam se, da ovaj put se nebi trebalo dozvoliti podkradanja takvih greska i da mozemo se konacno poceti "hvalisati" da smo postali nemiroljubili i nabavili puuuuno topova   :P

dalje, onako u razgovorima se svasta nesto sazna pa i o buducim planovima, za tamo neku drugu godinu. trebao bi jos jedan 6sjed da dodje na pracu umjesto postojeceg dvosjeda. mada ja bi ja vise voilio za pocetak ova dva lifta na na praci. nije mi niko nista rekao pouzdano, ali mislim da bi postojala opcija da buduci 6sjed ide do vrha rajske. jer su mi spominjali i prosirenje one kobne "S-KRIVINE" na spust stazi. Cak i kako bi se to odradilio:
miniranje sa obje strane prolaza i pravljenje podzida. imam negdje neki film sto sam napravio prije mjesec-dva pa cu ga objaviti na youtubu i naravno staviti ovdje link da vam bude malo jasnije. e to bi bio udarac. govorimo o stvarno vrhunskom dijelu staze koja je prilicno duga (doduse i zahtjevna), a u kombinaciji sa topovima i liftovima u dnu prace bi to postao vjerovatno jedan od najinteresantnijih djelova jahorine. da napomenem da u gornjem dijelu spusta ima skoro uvijek snijega, tako da bi uz malu pomoc topova na odredjenim djelovima bilo zagarantovano skijanje tokom sezone.

sto se tice garaze na bataneo 6guzu, za ovu sezonu ga nece biti sigurno. ali ne bi vise o tome, jer mi je to suludo, a vec sam par puta rekao svoje misljnje o tome. bar se nadam da korpe nece ispastati - sunce, pucanje sjedista. samim tim, viziri oli ti haube se nece tu stavljati i samim tim necemo imati garanciju od leitnera za bataneo 6sjed. ipak se moramo ponadati da ce bar ogorijelica biti napravlljena. nasa web kamera bi trebala biti u funkciji cijelo vrijeme (naravno ukoliko dozvoli internet i struja), pa cemo moci pratiti opet uzivo sta ce se tu napraviti.


Big_DANE

Nemam reci VIP-e sta rade ti nesretnici.... NO COMMENT!!! TUZNO TUZNO TUZNO I RUZNO!!! :(  Nov sestoguz koji je prosle godine postaljen tj. pre pola godine...NEMA GARANCIJU!!! STA RECI!!!
Umesto da uzmu neke kredite silne od ove silne EU i da i ove godine montiraju taj sestoguz na praci - to bi bio pun pogodaK + topovi.... e onda bi im orden okacio o rever...ONI NE MOGU NI GARAZU DA SKLEPAJU...EJ BREEEEEEEE!!!!! GARAZUUUUU!!!!!
A ovak ....ne bi da psujem i komentarisem sta bi im uradio! :P

sina


brera

Otjerali jih ovi iz OC veæ prilièno, no ti se neèe vraèat, dok u OC ostaju isti. >:(

Bojan NS


skiDeki

To sa garazom na bataneo sestosedu, mi nikako nije jasno, da velika investicija od ogrpmnog znacaja za celu Jahorinu izgubi garanciju zbog rusevnog di-sole-a >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Sad cemo videti sta je sa ostalim radovima, ideje su ok, ali se jos nista ne radi! Zasto, kad je gradjevinska sezona pocela pre vise od 2 meseca?>??  Opet stare price izgleda..
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

brera


skiDeki

Mislim da nece postavljati topove, pogledajte prognozu, u ponedeljak mozda zabeli na Jahorini :o :o :o

http://www.jahorina.org/vrijeme.php
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

goghie

I can go with the Flow...

MarijaBB

http://www.glassrpske.com/vijest/3/drustvo/41409/cir/Za-osnjezavanje-Jahorine-3485000-maraka.html