• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

uh izgleda da ce biti kako je nagovjesteno.
ako bi se potpisalo 1.7. mogao bi se bez problema postici rok 1.12.
samo da napomenem da je osnjezavanje manje tehnicki tj. iz gradjevniskog aspekta zahtjevno nego 6sjedi, naravno jer bi se vec koristilo postoijece jezero, tj. rezervaoar na praci koji bi se samo udvostrucio.

vip-jahorina

samo ukratko o detaljima (exluzivno od vip-jahorine za nase forumase):
- izvodjac se obavezuje da isporuci projekat za izgradnju u potpunosti automatskog sistema za pravljenje vjestackog snijega, te razliicte elaborate koji dokazuju da se radi o vrhunskoj opremi.
- Duzan je da obavi potrebna geomehanicka ispitivanja (mehanika tla) kao i geodetska mjerenja.
- Set rezervnih djelova u iznosu od 10.000 € kao i nabaku dodtanih rezervnih djelova u narednim godinama
- uputstva za rukovanje, odrzavnaje, sve potrebne ateste, te uputstva za eventualne havarijske slucajeve, razlicite sertifikate
- prisustvo u prvoj sezoni na licu mjetsa strucnog kadra koji bi vrsio daljnu obuku "domaceg personala" (tri mjeseca zimske sezone 2010/2011)

Osim detaljnih bankovnih, pravnih te garancijskih uvijeta (to je malo preopsirno da pisem o tome, ali kao sto sam vidio, veoma visoki standardi su postavljeni), izvodjac mora i dodatne stavke ispuniti:
- uspjesno iskustvo u realizaciji najmanje 30 ugovora u prethodne 3 godine, ciji su karakter i kompletnost isti ili veoma slicni ovim na Jahorini
- izvodjac je morao ili sam ili sa svojim partnerskim firmamam biti vodja projekta potpuno automatskog sistema za pravljenje vjestackog snijega
- ponudjac (izvodjac) mora ponuditi topove za snijeg za pokrivanje "kriticnih" sekcija koje zahtjevaju intenzivno zasnjezavanje izmedju 1200 i 1500m a koji su vec negdje ugradjeni i dokazano se pokazali pouzdanim. Uz to se mora poloziti referntna lista koja ce navesti: gdje, koliko i kako su vec postavljeni topovi. Iz liste se mora vidjeti da je ukupan broj topova te vrste veci 10 puta od broja koji je potreban na Jahorini.


Mislim da cemo dobiti vrhunsku opermu i rjesenje problema "topljenja" snijega bar na ovim djelovima Jahorine. Zato, samo vam mogu reci: podrzimo ovaj projekat svim srcem, ali ipak treba da budemo oprezni i ukazujemo na eventualne prepreke i probleme u toku izvodjenja radova i naravno poslije.

marina

Iskreno se nadam da ce rokovi oko osnjezavanja biti ispostovani. Danas je na Jah. prava zima , ako ovako hladno vrijeme nastavi , nece nam ni trebati topovi.
Za sada na Jahorini samo rade privatnici, OC jos uvijek miruje, mozda je to zatisje pred buru.  (:smijeh:
Dok stari hoteli propadaju, 10metara ispod prave se novi, ovo na terenu  djeluje kao megalomanski projekat.
VIP Jahorina Woman Team

vip-jahorina


Big_DANE

VIP-e da li ima negde slika da okacis ili daj modele topova da ih vidimo!!! :)

DarkoN

Quote from: Dane_LuDjaK_NS on 22 June, 2010, 17:04:36
VIP-e da li ima negde slika da okacis ili daj modele topova da ih vidimo!!! :)
bravo dane, odlicna ideja. vip-e cekamo ili slike ili model pa da sami trazimo.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

a jeste vi pozurili polako ba.....nego vipe kad ce pocet s radom, kad ce zavrsit, kad ce doci radnici, gdje ce bit smjesteni, sta ce imat za dorucak,rucak i veceru, hocel kupit rakije da im u duploj cjeni prodajemo :D a koliko ce ti topovi kubika snijega izbacivati, kakve ce boje bit, imajul pomocne tockice da se mogu prenjeti, gdje ce biz bazen, kakva njima temperatura treba da bi se upalili, do kad ce bit skijanja ako zavrse do 01. i koliko ce skipass kostati..........aaaaaaaa mislim da nisam puno pitao ali ak nije problem da mi odgovoris na sva pitanja  :P :P :P :P :P :P ZEZAM SE ma polako vremenom cemo vidjeti sve sta i kako, samo opusteno..... ODLICAN VIDEO ;) sad se zamisljam kako iz kucice izlijecem ko raketa  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:

HeAd

meni je ljepsa ona praca druga tamo ....ne ova prva sto snimak pokazuje ;D
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

DarkoN

zna li se hoce li postavljati jos jedan dvosjed na pracu? posto je bilo govora da ce onaj dvosjed sto je bio na ogorjelici postaviti na mjesto starog jednosjeda na praci.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)


vip-jahorina


skiDeki

KOnacno, pozitivne vesti koje smo dugo cekali, sad trebamo cekati pocetak radova i zagrejati prstice, sigurno cemo opet samarati po tastaturi police:(

Ima li ikakvih vesti od leitnera u vezi garaza?
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

HeAd

hehehe....tek ces da vidis sta ce se desiti i kakva pitanja i konstatacije  ce da budu (:smijeh:
jes vidio penzionera 3 dana kasni penzija i odma pobuna, a prije nema je po tri mjeseca pa niko nista  ;D ;D ;D
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

sina

a hoce li se instalirati jedna camera prema praci da se vidi kako se razvlace instalacije ;D