• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

DarkoN

Quote from: vip-jahorina on 20 September, 2010, 20:09:37
otprilike na drugoj prelomnici bi trebali skrenuti ka ogorijelici 2 i tu negdje proci prema praci.
znaci trebale bi biti pokrivene i ogorjelica 2 i ogorjelica1. to je super.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

BOJAN-BG

samo nek oni skrecu pod punim gasom i nek rade punom parom da jednom bar zavrse na vreme

DarkoN

Quote from: BOJAN-BG on 20 September, 2010, 20:14:04
samo nek oni skrecu pod punim gasom i nek rade punom parom da jednom bar zavrse na vreme
bojane zavrsi li su oni i sestosjede na vrijeme, cak 20 dana prije roka, samo sto ih nisu pustili kada su obecali. nadam se da nece biti isto i sa topovima.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

vip-jahorina

prosle godine mi je Korman objasnjavao gdje ide, ali sam zaboravil  3:(
sto se tice zavrsavanja ili ne, sve cemo za par dana vidjeti. ako posluzi vrijeme mislim da bi bilo realno za ocekivati, u protivnom   :'(

loop

Nadam se da æe biti i pravovremena obuka za pripremu staza umjetnim snijegom, to je vrlo bitna stavka
allways stand sideways!

Big_DANE

Quote from: loopjunkie on 20 September, 2010, 20:34:08
Nadam se da æe biti i pravovremena obuka za pripremu staza umjetnim snijegom, to je vrlo bitna stavka

DA DA DA!!! TO JE JEDNA OD KLJUCNIS STAVKI!!! AKO NEMA STRUCNIH LJUDI DZABA 100 TOPOVA!

vip-jahorina

prvo da vidimo oce li biti osnjezavanja  cr:)

sto se tice rukovanja, tu je prema ugovoru rjeseno. tako da bi prve godine (odnosno prva tri mjeseca, morao bi pogkledati u papirima ali tako nesto) bio neko iz firme snowstar na jahorini, uostalom kao sto su bili momci iz Leitnera tu skoro cijelu zimu. A poslije toga, nakon zavrsetka obuke stoje svakodnevno na rasologanju. Osim toga, svi rezervni dijelovi moraju biti odredjen broj godina na raspolaganju.

Big_DANE

Quote from: vip-jahorina on 20 September, 2010, 21:27:13
prvo da vidimo oce li biti osnjezavanja  cr:)

sto se tice rukovanja, tu je prema ugovoru rjeseno. tako da bi prve godine (odnosno prva tri mjeseca, morao bi pogkledati u papirima ali tako nesto) bio neko iz firme snowstar na jahorini, uostalom kao sto su bili momci iz Leitnera tu skoro cijelu zimu. A poslije toga, nakon zavrsetka obuke stoje svakodnevno na rasologanju. Osim toga, svi rezervni dijelovi moraju biti odredjen broj godina na raspolaganju.

E dobro je onda! Samo da sklepaju te topice! :)

loop

allways stand sideways!

Big_DANE


vip-jahorina

Lucic je zaduzen za staze kao strucni savjetnik, i prve reakcije ljudi oko njega su bile  :bravo::( konaceno neko ko se malo oko toga razumije.
Kao sto rekoh, nabavio sam literaturu sa CH i A univerziteta koje cu probati prevesti (vjerovatno necu stici) ali ima vec neko ko hoce, i dati je Lucicu. Stvarno vrhunske stvari su unutra, pa cemo vidjeti.
Sto se tice vozaca ratraka i poznavanja planine: cista petica. Malo manje rakija i zadrzavanja usput - bilo bi idealno. Sa novim instrukcijama mislim da bi mogla se osjetiti razlika.

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Quote from: vip-jahorina on 21 September, 2010, 00:35:52
Lucic je zaduzen za staze kao strucni savjetnik, i prve reakcije ljudi oko njega su bile  :bravo::( konaceno neko ko se malo oko toga razumije.
Kao sto rekoh, nabavio sam literaturu sa CH i A univerziteta koje cu probati prevesti (vjerovatno necu stici) ali ima vec neko ko hoce, i dati je Lucicu. Stvarno vrhunske stvari su unutra, pa cemo vidjeti.
Sto se tice vozaca ratraka i poznavanja planine: cista petica. Malo manje rakija i zadrzavanja usput - bilo bi idealno. Sa novim instrukcijama mislim da bi mogla se osjetiti razlika.

::) ::) ::)

naravno slazem se 90% a ovo 10% ipak mislim da su ovi nasi vozaci za 10 jedni koji imaju muda i ici na ovako strme staze radi nas.....cuo sa dosta prica da je jako zeznuto raditi Jahorinu zbog pojedinih djelova i oni idu na sve ili nista tako da skidam kapu i sretno momci i ove sezone..naravno i svih drugih (suvozace i goste u ratraku na crnim djelovima vozaci fino zamole da izadju i da prohodaju radi sigurnosti dok se odradi taj dio) :bravo::( probat cemo ove sezone ugrabiti par vozaca i odraditi video turu kako se uredjuju staze preko noci pa da vidite te strave i uzasa   >:D

brera

Quote from: Dane_LuDjaK_NS on 19 September, 2010, 12:13:33
Rade stvarnO ko bi rekao...AL MOZE TO I BRZE!!! :P 

NASULI SU PESAK U KANAL!! :)

Mogli su ga pokupiti sa staza! (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:


DarkoN

Quote from: brera on 21 September, 2010, 05:45:30
Quote from: Dane_LuDjaK_NS on 19 September, 2010, 12:13:33
Rade stvarnO ko bi rekao...AL MOZE TO I BRZE!!! :P 

NASULI SU PESAK U KANAL!! :)

Mogli su ga pokupiti sa staza! (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:


bila bi to dupla korist (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

marina

Sutra idemo malo na lice mjesta da vidimo kako sve napreduje i  kakve su prognoze za osnjezivanje.Nezvanicno iz OC su nam rekli da ce u narednih 10 dana znati da li ce, a sve zavisi od terena na kojem se uzvode radovi, sve biti spremno za sezonu. Strucni saradnik za staze mi je obecao da ce me o tome obavijestiti.  8)
VIP Jahorina Woman Team