• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

loop

allways stand sideways!

Peglas

...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...

Laffite

Pozdrav, u nastavku malo slika radovima za osnjezavanje ispred Rajskih vrata, snimljenih u nedelju 26. 09. .....
Bilo je èasno ¾ivjeti s Titom

DarkoN

ovo izgleda dobro, samo sto ovi kanali za cijevi i meni izgledaju plitki. dokle se stiglo dole prema praci?
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Laffite

I evo covjeka koji je glavni za nadgledanje izvodjenja radova na osnjezavanju ...Slovenac Robert koji je juce otputovao za Ljubljanu da se malo odmori. Po njemu radovi ce biti gotovi u dogovorenom roku
Bilo je èasno ¾ivjeti s Titom

Bojan NS

Ako Slovenac tako ka¾e onda je to gotova stvar!

A kamenja na sve strane...

skiDeki

Kopa se to dosta dobro, masine rade svoje, nadam se da ce vreme posluziti i da ce biti gotovo na vreme i ranije, sto se kamenja tice sve ce to sneg prekriti jer nisam mogao verovati preko cega sve skijamo kad sam video slike staza kada nema snega!!!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Quote from: bojan_ski_ns on 27 September, 2010, 10:41:20
Ako Slovenac tako ka¾e onda je to gotova stvar!

A kamenja na sve strane...

Da da ...kamenja mogli bi izvozit!!! valjda ce to posklanjat...

A kanali nisu plitki...dovoljno je to...ima sigruno pola metra (50cm)! Valjda ce obloziti nekom termofolijom!?

Big_DANE

GDE SE TACNO NALAZI TAJ REZERVOAR ILI TAJ BAZENCIC ZA OSNEZAVANJE !?!?!!?



vip-jahorina

Postojeci rezervoar vode je mali, pa su ga htjeli povecati, uduplati koliko se sjecam. On je na stazi, mislim da je loopjunkie oznacio negdje. Mislim da je to taj, jer ne znam da ima jos jedan (moze biti...)
E sada, naravno da je to malo vode, ali za pracu i ovo malo ogorijelice bi terbalo biti dovoljno.
Sto se tice izolacije i dubine cijevi: u kontinetalnim djelovima vrijedi dubina od oko 1-1,20m kao sigrna zona od smrzavanja. Da li je na Jahorini nesto dublje, ne znam, a i nevjerujem, jer cim je snijezni pokrivac tu, dovoljno je i 30 cm. Medjutim, kako radove izvodi (glavni izvodjac) firma koja nista drugo ne redi osim osnjezavanja, mislim da znaju sta rade. Danas ima takvih cijevi koje bi se skoro mogle postavljati po zemlji kako su sigurne. Znaci ipak mislim da tu nebi smjeli pogrijesiti.

Prije neke 2-3 godine se vodila velika rasprava oko toga gdje napraviti JEZERO. U opticaju su bile dvije/tri varijenate: na vrhu, na goloj Jahorini, gdje ima stvarno dosta mjesta i mogucnosti, a druga opcija je bila kod vucka, jer je tu planirano jezero vec prije rata bilo, ali se tu vucko snazno prosirio i bio cijelo vrijeme protiv toga, tako da mislim da je ta opcija otpala. Treca varijanta je u dnu prace, jer dole su vec rezervoari sadasnje pitke vode, te bi bilo sve na jednom mjestu. Sva ova rasprva se stisala sa izgradnjom 6sjeda tako da su se odlucili za malu i priveremnu varinjantu ovog rezervoara. U principu, najskuplji dio osnjezavanja je jezero. Sve ostalo je relativno jeftino.

pvb

Quote from: Dane_LuDjaK_NS on 27 September, 2010, 11:57:02
GDE SE TACNO NALAZI TAJ REZERVOAR ILI TAJ BAZENCIC ZA OSNEZAVANJE !?!?!!?




Na ovoj slici sto je Dane poslao, rezervoar je 1cm levo ili zapadno od A.
Ako ga prosire tu cemo se leti brckati.

Big_DANE



DarkoN

ovo je za sada odlicno, nadam se da ce uspjeti da zavrse sve do predvidjenog roka.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Big_DANE