• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

DarkoN

zato ce zlatibor da profitira. doduse jeste da imaju samo tornik za skijanje ali ko nema za kopaonik sigurno ce pokusati da se zadovolji sa zlatiborom.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

Bojan NS


HeAd

Kop je ubjedljivo sto se tice infrastrukture najaca planina u regionu...da se ne lazemo....
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

BOJAN-BG


kako god poglaedamo sto rece HEAD pre neki dan skijanje u nasem regionu je lutrija

vip-jahorina

ja sam u ovom forumu cesto opsiao svoje utiske sa kopaonika (vec par godina idem tamo) i ukratko opet, mada imamo temo o tome:
plus
najjaca infrastruktura u regionu, relativno dobra organizacija, malo javasluka. Za ove prostore je to fenomenalno.

minus
po meni djecije staze, guras se guras, onih par strmih su uske, i nekako ne luce adrenalin. manje snijega nego na jahorini, pa je atmosfera cesto je losa. U principu samo publika iz Srbije; daleko od svega.


DarkoN

Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

midwest

Quote from: DarkoN on 18 October, 2010, 21:29:25
niko nije ni rekao da je sve do njih, ali je to itekako podatak koji treba da ih zabrine. i oni bi trebali da nadju nacin da zainteresuju tu omladinu za skijanje. jer kako dolaze nove generacije sve ce biti manje skijasa.  i kada sezona koja propadne sto se tice turista sa strane, kao sto je u odredjenoj mjeri bila prosla sezona, ostaju skijasi iz okruzenja koji mogu da iskoriste svaki dan koji je dobar za skijanje. a sezonu popravljaju mjeseci kao sto je mart kada su na jahorini pretezno skijasi iz okoline. tako da se ne smije zanemariti taj prihod.

Evo jedan primjer kako se privlaci omladina na skijanje.
Dnevna karta za omladinu do 19 godina, u Saalbachu ce svake subote tokom sezone kostati samo 10 Eura. U Saalbachu dnevna karta samo 10 eura!

DarkoN

Quote from: midwest on 19 October, 2010, 10:44:41
Quote from: DarkoN on 18 October, 2010, 21:29:25
niko nije ni rekao da je sve do njih, ali je to itekako podatak koji treba da ih zabrine. i oni bi trebali da nadju nacin da zainteresuju tu omladinu za skijanje. jer kako dolaze nove generacije sve ce biti manje skijasa.  i kada sezona koja propadne sto se tice turista sa strane, kao sto je u odredjenoj mjeri bila prosla sezona, ostaju skijasi iz okruzenja koji mogu da iskoriste svaki dan koji je dobar za skijanje. a sezonu popravljaju mjeseci kao sto je mart kada su na jahorini pretezno skijasi iz okoline. tako da se ne smije zanemariti taj prihod.

Evo jedan primjer kako se privlaci omladina na skijanje.
Dnevna karta za omladinu do 19 godina, u Saalbachu ce svake subote tokom sezone kostati samo 10 Eura. U Saalbachu dnevna karta samo 10 eura!
upravo to je ono o cemu sam ja govorio. nadam se da ce i ovi na jahorini skontati da je to u njihovom interesu.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

raca

U skijaskom centru za lokalne ljude reci da je skijanje skup sport je sramota. Ne radi se o skupoci vec o tri stvari GLUPOST, SEBICNOST i ne gledanje i planiranje dalje OD NOSA. Tako se dodje u situaciju da kadrovi koji posle se zaposle i vode posao na Jahorini ne znaju da skijaju niti imaju te kulture i osjecaja za taj sport i turizam. A sire kad se gleda, ne samo za lokalnu djecu, vi pravite sebi neki buduci posao. Sto je vise mladih skijasa koji pocnu da skijaju na Jahorini, to je buducnost Jahorine sigurnija. Sentimentalno se vezete za tu planinu, kao za prvu ljubav. To je isto kao sa sumom, lako je posjeci, samo muka je cekati da poraste, a kad posjecete sumu a ne posumite je, nastane erozija i tu vise nista ne poraste.
Ko rano rani stazu netaknutu grabi.

Peglas

...a deka, bio je koristan ko i naoèale èovjeku sa jednim uhom...


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)


minjon81

Quote from: DarkoN on 18 October, 2010, 23:14:43
zato ce zlatibor da profitira. doduse jeste da imaju samo tornik za skijanje ali ko nema za kopaonik sigurno ce pokusati da se zadovolji sa zlatiborom.

Ljudi, ne uzimajte Zlatibor u razmatranje za skijanje!!! Ostavila sam post u rubrici Zlatibor o tome!
To su smesne staze i nema snega! Zlatibor igra na kartu fenseraja kako bi usao u kategoriju Kopa, tako da je npr leti pun sto Kop nije ali zima na Zlaji je klinci i klisko...

BOJAN-BG