• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HeAd

nasa zemlja je idealna samo  za bavljenje stocarstvom i nista vise...
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)


HeAd

hehe..malo teze ih je ukrasti :) pogeleme....jedino ako ne dodje jaro sa fleksom :)
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

Quote from: HeAd on 02 November, 2010, 17:37:26
hehe..malo teze ih je ukrasti :) pogeleme....jedino ako ne dodje jaro sa fleksom :)

nece bit to problem samo kad doleti lik na skijama ili bordu iz torbe izvadi bonsek i pocne rezati na djelove hiiii

brera

Mene brine jezero i folija. ??? Kad stave foliju, :bravo::( pa poæne doticat voda, :bravo::( pa ta voda napuni jezero, :bravo::( pa se temperatura vode spusti tamo oko 3°C, evo nam u jezeru Hareta kupa se, niko ga neæe izvuæ! (:smijeh: (:smijeh:

DarkoN

kod nas je sve moguce. kod nas jos osim stocarstva jako je razvijen lopovluk. tu sigurno ne zaostajemo za zapadnom evropom.  3:( 3:( 3:(
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

DarkoN

Quote from: brera on 02 November, 2010, 17:45:15
Mene brine jezero i folija. ??? Kad stave foliju, :bravo::( pa poæne doticat voda, :bravo::( pa ta voda napuni jezero, :bravo::( pa se temperatura vode spusti tamo oko 3°C, evo nam u jezeru Hareta kupa se, niko ga neæe izvuæ! (:smijeh: (:smijeh:
to je njegova omiljena temperatura. ne voli on toplu vodu, tj kada joj je temperatura iznad 5 stepeni.  (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh: (:smijeh:
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

marina

evo jos par informacija:
1. ukradeno je negdje oko 10m kabla koji je virio iz zemlje a na krajevima tih kabloba su bile glave za neka daljnja spajanja.To je nesto sto se nigdje drugo kao takvo ne moze iskoristiti, tako da ce ga vjerovatno negdje prodavati u staro zeljezo ili tako vec nesto. Kreativno uglavnom!!!!!
Sreca u nesreci je sto su uocili da je to ukradeno, jer su dosli ljudi  ekipa koja radi na zatrpavanju sa bagerima da to zatrpaju, pa se tako  moglo desiti da oni to zatrpaju , a posto nisu iz te branse da uopste ne vide da nesto nedostaje, pa kada cijeli sistem puste u pogon da ne proradi. Po mom misljenju to bi bila najgora varijanta.  :-[
2.Evo par fotkica sahtova sa nosacima ,pumpne stanice,  a  evo i zirafica. :bravo::( :bravo::( :bravo::(
Zirafe mogu sluziti za bacanje snijega do 30m, a na dionicama gdje je potrebo pokriti vecu povrsinu idu  veliki topovi (ne znam tacan naziv tih topova, "VIP-e pomozi") koji mogu bacati preko 100m.
VIP Jahorina Woman Team

brera


DarkoN

ovo su kvalitetne informacije. sreca pa nije virilo vise kabla, da su mogli pokupili bi oni sve. 
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...

brera

Quote from: DarkoN on 02 November, 2010, 19:36:43
ovo su kvalitetne informacije. sreca pa nije virilo vise kabla, da su mogli pokupili bi oni sve. 
Trebali su prikljuèit struju.

vip-jahorina

Quote from: brera on 02 November, 2010, 19:43:13
Trebali su prikljuèit struju.
onu na 110 W da ih polako przi  :-X
-----------------------------------------------------------------

Kao sto rekoh ZIRAFEEEEEEEEEEEE su tu!!!!!

A evo i par kratkih objasnjenja:

Postoje niskotlacni (takozvane Zirafe) i visokotlacni topovi. Vazno je naglasiti da topovi mogu praviti snijeg samo ukoliko je temperatura zraka ispod 0°C (minimum -2 do -4°C), ukoliko se ne koristi Kyrotehnika koja omogucava snijeg i na temperaturama iznad 0°C te je mozemo reci da ne zavisi od vremenski (ne)prilika. Kyrotehnika je bazirana na mjesavini vode, zraka i jednog kirogenog sastojka koji pravi snijezne kristale iako je vani temeratura u plusu. Moram naglasiti da je ova tehnika veoma skupa i zahtjeva puno energije, te je pitanje da li je i ekonomicna. Ali u svakom slucaju obezbjedi snijeg. No kako znamo, Korman je naglasio da se nece koristiti bilo kakva dodatna sredstva.

Zirafe bacaju snijeg na jedno mjesto. Nakon izvjesnog vremena, ratrak rasporedi snijeg. Topovi mogu rasprsivati snijeg i bacati ga i do 100m.

minjon81

odlicno!!!
sve se manje brinem za vreme... ehehehe!

BOJAN-BG


DarkoN

koroman je upravo gost na osm televiziji. rekao je upravo ono sto je i vip prenio, nema garancije da ce biti topovi ove sezone.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...