• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

brera


mijat

kad æemo onda u kafanu iæi ako budemo i noæu skijali?!

brera


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

hehehehhe treba samo dvije lampe nakacit na sebe i vozi, a fenjerom nek oznace stubove  3:( al bi volio nocno... zavrsis u 16:00 odes na veceru i pice do 20:00 i od 20:00 vozis do nekih 22:00  anan kakvo uzivanje

brera


Ⱨᕕ尺ɨ丂۝₦(° ͜ʖ ͡°)

 :bravo::( mislis neradni  anan  anan znam da je na Bjelasnici tako negdje oko 19h do 22:00 ....


mijat

Quote from: harison on 10 November, 2010, 10:51:41
hehehehhe treba samo dvije lampe nakacit na sebe i vozi ...

hteo si reæi jednu lampu oko vrata okaèiti a drugu, gde bi drugu okaèio?!  ;D

brera


HeAd

ko ima snage skijati jos i nocu...pa noc je za pijancenje  :bravo::(
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

vip-jahorina

Folija je u Sarajevu. U principu se ceka samo da se vrijeme poboljsa, tj. da prestanu kise. Jer na Jahorini je prilicno "blatnjavo" te je za sada skoro nemoguce postavljati foliju.

vip-jahorina

Imam jednu jos neprovjerenu informacije, ali otprilke bi trebalo da bude 50 topova postavljeno. Jedino sad ne znam da lis e radi samo topovima ili o topovima sa zirafama.
Ali to je manje bitno, u svakom slucjau ce ih biti dosta  :bravo::(

vip-jahorina

Slijedeca informacija:
Hladnjak koji hladi vodu u jezercima, je snesen do mjesta gdje se i postavlja.
Jos je u fazi izgradnje trafo stanica koja ce obezbjedjivati dovoljan dotok struje za te silne topove.

U drugoj temi sam napisao o nabavljanju zastitnih strunjaca za topove. Radi se o vrhunskoj opremi, koja ce se postavljati oko topovo kako bi se zastitili skijasi i borderi od eventualnih sudara.
Veoma su mekane, a i topovi (zirafe) nece biti 100% fiksirani, tako da se i oni gibaju i eventualno smanjuju jacinu sudara. To je ipak jedna tema o kojoj se mora voditi racuna, pogotovo ako znamo da djelovi staza po kojima su postavljeni topovi su relativno uski.

Evo, ipak se nesto radi, i to stalno. Ekipe su skoro uvijek na terenu, iako napominjem jos jednom, vrijeme je vise nego odvratno, kisovito, maglovito, vlazno ....


DarkoN

za vikend se najavljuje lijepo vrijeme, tako da se iskreno nadam da ce to biti dovoljno da se zavrse ti radovi oko folije. bravo vip-e, jos jednom si nas obradovao pravovremenim informacijama. ja cu mozda u subotu ici gore ako bude lijepo vrijeme.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...