• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

vip-jahorina

i meni su otprilke rekli da bi oko vikenda mogla doci folija. ona bi se odmah ugradjivala.

skiDeki

Konacno pozitivne vesti, Vip- sledi ti ona specijalna za ovo....

Da su poceli raditi ne na vreme u maju, junu, vec samo mesec dana ranije ne bi imali probleme sa vremenom tj nevremenom ali ovo je ipak balkan :P
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

Quote from: skiDeki on 10 November, 2010, 16:41:55
Konacno pozitivne vesti, Vip- sledi ti ona specijalna za ovo....
ludzatobom:((  ludzatobom:((

Sad idu provjerene informacije oko broja topova:
postavljaju se ukupno 54 topa. Od toga ce se za ovu sezonu postaviti 50, jer ostala 4 idu na potez ispod polazne stanice dvosjeda PRACA. Jer tu nema zice, pa se za sada nece fiksirati (odustalo se o polaganja kablova na tom djelu iz poznatih razloga). Kad se krene u izgradnju novog 6sjeda na Praci, ona ce ici sa par 100 metar ispod postojece polazne stanice i samim tim ce se na tom djelu postaviti topovi.

Dalje, od 50 topova su 2 fiksna, velika topa (popularno ih nazivamo FUN GUN!) i 48 zirafa. Fiksni topovi se mogu dizati i spustati, te imaju dometa do 100 m. Fun Gun-ovi ce bit postavljeni:
1 x ispod bregine kuce i ciljat ce prema prelomnici Prace
1 x u samom dnu, ispod ciljne kuce u Praci, gdje je i najkriticnije sa snijegom.

Vazna informacija je: svi sahtovi su "multisahtovi" koji se mogu koristiti i za zirafe i za fung-ganove, jer ukoliko se pokaze da postoji potreba za jos jednim velikim topom, se moze lako zamjeniti postojeca zirafa.

skiDeki

Golema cifra zaista, ali mi opet drago kad cujem da ce biti toliki br topova :bravo::(

Sve se vise radujem novoj sezoni!
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

Big_DANE

Jbt zar toliko!!! :) WOW!!!!! Nisam ni pomisljao da ce toliko biti montirano! :)  50 komada! :)

SAMO DA ONI TO NAMONTIRAJU!!! :)

HeAd

╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4


HeAd

Ljudi moji trebalo se za to izboriti kad uzmes u obzir kakava je kriza i sve ostale budalestine u RS I BIH ...mislim da ovo sto je uradila Vlada RS i OC za Jahorinu stvarno treba postovati.
╔╝╚╗♫╚╣║║║║╔╣╚╗╔╣║♫║
╚═♫╝╚═╩═&#9 Nikad ¾irafa neæe biti top! https://youtu.be/tq_jiVdP0p4

skiDeki

...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...

vip-jahorina

naravno, ali ipak radi se.
kod nas je to vec za pohvalu. a aplauz dolazi kasnije

skiDeki

NAravno, u potpunosti se slazem sa tobom, ali kakva su vremena trenutno kod nas, sve vise vazi ona izreka NE VERUJ DOK NE VIDIS jbg
...skije na rame i sanke u ruke pa put rajske doline...


Big_DANE

Mozda malo i verujem strucnom stabu OC-a ....al sve sto rade, rade KILAVO I TRALJAVO!!!  3:( 3:(  Nema viza, nek ubace malo u trecu brzinu, a dje je cetvrta....!!!!!  puf:)

p.s. Kad bi me ovako knjiga obradovala kao dobra vest sa Jahe...ihhhh dje bi mi bio kraj!  ludzatobom:((  devil:( devil:( devil:(

BOJAN-BG

lepih li vesti u jucerasnjem danu jos samo da bude lepog vremena

DarkoN

da obradujem sve, u sarajevu je prestala kisa i izvedrava se. trebalo bi da je isto i na jahorini.
Jedva cekam da se svrsi ljeto, dosta mi je vrele klime, zbogom more, zbogom more odoh u planine...