• Welcome to Jahorina - ski & board zajednica - Forum.
 

News:

Team VIP Jahorina Vas poziva na diskusije vezane za Jahorinu, skijanje, smjestaj, vrijeme, Vasa iskustva... Dobrodosli na web portal Jahorine!

Main Menu

Novi liftovi i topovi za snijeg za sezonu 2010-2011-2012

Started by vip-jahorina, 11 December, 2009, 00:15:15

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

brera

Quote from: skiDeki on 22 November, 2010, 18:40:58
Radujem se snegu ali me po malo i brine zbog radova, ali kad su se sestosedi mogli raditi po snegu, zasto ne bi jezero?? pa da
Ako malo zategne minus, neæe se muæiti po blatu. ::)


Bojan NS


vip-jahorina

haube ili viziri.
one se tek mogu staviti kad naprave garaze. a kako nisu napravili garaze, nisi niti haube stavili  austin:(

Cijene u Austriji se formiraje prema njihov praznicima. A skupe cijene su za prvi Bozic i NG. Poslije toga je dosta jeftinije, jer nema im ko doci. onda je opet u FEBR skuplje (kad je u Austirji raspust), i to prilicno skuplje. Vikendica skoro i nema, a kad ima, cijene su po 250-400 eura po nocenju (kod nas za novu nema kuce koja je skuplja od 200 eura).


minjon81

ma bice snega, bice!!!

Zadnjih par godina februar i mart nisu omanuli pa nece ni ove godine!!!

vip-jahorina

Imam informaciju da od jucer nesto rade oko jezera. Postavljaju se te pumpe i priprema folija.
Vidjecmo da li moze neko od ekipe otici do gore tj. spusti se u Pracu i sami se uvjeriti sta se radi.

loop

evo vidi se na onoj web kameri sa go2jaha kako postavljaju ¾irafu iznad onog mosta
allways stand sideways!

vip-jahorina

rekli su nam da bi iduce sedmice trebalo biti zavrseni radovi, bar ovi grubi i do tada postavlejni svi topovi.
postavljanje topova nije neki problem, njih mogu i po snijegu i po kisi postavljati, nego samo to oko jezera me brine.

minjon81

pa ako ne urade jezero, sve ostalo je dzaba...

Big_DANE

Quote from: minjon81 on 23 November, 2010, 12:16:13
pa ako ne urade jezero, sve ostalo je dzaba...

Bas tako...kakvi su to ljudi...covece...da gledaju u pasulj ocel se ovaj sneg otopit ili nece...ocel biti jos koji dan da se to napravi!!!!
Treba da daju neki BONUS tom izvodjacu radova ako uradi za pocetak ove sezone!!!!!  Tako se motivisu ljudi! :)

vip-jahorina

u pravi si dana, ali opet je sve to ugovorom rjeseno i tesko se tu moze nesto uraditi.
Ja samo znam da ima u OC ljudi koji su veoma odgovorni i koje isto tako nervira ta neodgovornost. ali OC ima svoj statut, tu su sindikati i sva ostala cuda, tako da se tesko moze nesto promjeniti na tom planu.

Mislim da je ipak realno da bude nesto ove sezone, sad sam pricao sa momkom n terenu, tamo se radi oko jezera (vec sam napisao, pumpe, masine i onda folija)

vip-jahorina

Jedna informacija:
trenutno se ne radi na jezeru, ali su postavili veliki dio opremme i neku podlozku ispod folije. Sad terbaju glavnu foliju da postave.

Snijeg ponovo pada i to pojacanim intezitetom. Kad ce se opet spustati na pracu ne znam. Sad trenutno postavljau topove oko Rajskih Vrata.


brera